Форум »Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » съдомиялна BEKO DFN 6837 - не нагрява
1. hristo - 24 Февруари, 2009 - 09:10:47
Търся схема не нагрява на всички програми.

2. kolyo - 24 Февруари, 2009 - 15:35:16
Намерих на DFN 6835 :

3. emilpavlov - 24 Февруари, 2009 - 23:28:35
Пробвай да вдигнеш малко нивото на пресостата.На едни модели на Gorenje с платка ми се е случвало.

4. kolyo - 27 Август, 2011 - 12:35:08
Съдомиялна BEKO DFN ­ 6837-не спира да изпомпва водата
Здравейте,като пусна машината, зарежда вода за предварителното изплакване и като започне да я източва изобщо не спира и след малко програмата за измиване спира а помпата продължава да си работи.Спира като я изключа от тока, но като я включа пак тръгва.
fulrefil
Провери ли CO(14) - Over Flow Micro Switch(аквастоп) ?
Помпата е DPM на схемата

5. kolyo - 01 Февруари, 2012 - 13:46:24
съдомиялна Beko DFN 6837 S - вода на дъното
Здравейте, съдомиялната си работеше без проблеми до снощо.Пуснах ме я да работи и тази сутрин като я отваряме виждаме, че не е изпомпила всичката вода и има вода на дъното. Опитах се да я включа наново и забелязах, че въобще не светва панела за програмите и не работи самата съдомиялна.
прочетох, че трябва да проверя предпазителите, но не знам къде се намират.
Някой може ли да ми помогне със схема или снимка къде да търся тези предпазители. Захранващия кабел излиза отзад долу в ляво на съдомиялната, гледано отзад.
shanto

6. Жоро Георгиев - 09 Юли, 2014 - 18:49:44
Съдомиялна Beko DFN 6837 - Не загрява водата и не суши
След отварянето на машината, установих че маркуча, който отвежда водата от сушенето беше запушен и съм го отпушил. Сглобих машината и след като я пуснах изхвърлената вода беше студена. Свалих нагревателя, измерих го с мултицет-работи.
Кой управлява нагревателя? Нагревателят е 1800W и е тръбен модел.
Преди 2 години съм сменял работната помпа - има ли връзка?

Под долната перка има термодатчик-как да го замеря дали работи?
Има ли друго устройство, което управлява тръбния нагревател? Термодатчика е с 3 кабела.

7. hishnika - 14 Април, 2015 - 22:18:37
Съдомиялна Beko DFN 6835 - Не включва нагревателя но изкарва програмата до край.
Някой знае ли стойностите на NTC датчика този показва 70 ком при стайна температура виждат ми се малко много

8. Vialex - 15 Април, 2015 - 08:17:23
Пламене, имам някакъв спомен, че е голямо(въртят ми се в главата цифрите 39к или 100к, но не съм сигурен.)
От платката излизат ли ти 5в за NTC?(~3,5 с товар)
Пробвай с потенциометър и ако включи нагревател си го поръчай в Транс Електроникс Цена: 6,48 лв

9. hishnika - 15 Април, 2015 - 16:07:11
Благодаря за линка но проблема май ще е друг 5V си ги има бях пробвал с резистор после пробвах и с потенциометър но пак не включва.Забелязах, че кaто променям съпротивлението и времето също се променя но нагревателя не тръгва.На един Бош имах подобен проблем с фото датчика и тук има някакъв възможно ли е да оказва влияниe ?

10. kolyo - 14 Февруари, 2018 - 14:50:15
Съдомиялна BEKO DFN 6837 - Циркулационен троен винтил
Здравейте! По сток модела на машината излиза винтил с номер 1760400100. Закупих си такъв. Но на практика се оказа, че в машината е монтиран 1882640701. Последният е почти 3 пъти по скъп, а и вече имам другия модел.
Може ли някой да ме посъветва как да се справя с кабелите, скъпия е с тройка, а евтиния има на две места по две крачета. Благодаря!
Тони
На схемата се вижда, че 2-ката е общ на мотора и изключвателя

11. Мишо78 - 30 Март, 2018 - 23:44:58
Здравейте! Моята съдомиална е ВЕКО DFN 6833 S. Шест години и половина работи без никакви поблеми до преди няколко дни, когато забелязах, че водата не загрява, а на дъното на съдомиалната се събира вода. Пускам съдомиалната да източи водата защото иначе ще прелее и след 4-5 часа водата пак се пълни до над филтъра. Не отчита някаква грешка, програмите работят със всички цикли. Някой може ли да помогне с идеи за проблемите?