Форум »Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня CANDY GO-510 - пълни се с вода
1. anipl - 16 Ноември, 2009 - 14:23:06
Наскоро закупихме пералня Candy Go-510 , пере добре обаче имаме проблем . Пералнята се пълни с вода и то според мен е мръсна вода от мивката.
Маркуча за мръсната вода на пералнята е свързан към едно отклонение /незнам точно как се казва/ на мивката.
Когато мивката не се ползва няма проблем. Обаче при използване на мивката в пералнята започва да се събира вода.
Някой има ли представа от какво може да е?

2. боби 66 - 17 Ноември, 2009 - 09:50:02
Проблема не е с водопровода, а със свързването на маркуча за мръсна вода към водопровода. По някаква причина се поучават скачени съдове.
Ако не се открие проблема е желателно да се монтира възвратен клапан на маркуча за мръсна вода.

3. боби 66 - 18 Ноември, 2009 - 09:32:22
В предишния пост и в този изпращам снимките на възвратния клапан за мръсната вода.

4. anatoli lisi4kov - 07 Август, 2014 - 14:55:02
боби 66 Колега откъде мога да купя възвратен клапан за мръсна вода?
Поздрави

5. miromark - 31 Октомври, 2016 - 18:18:09
Пералня Candy GO 510 - прегрява
Преди година забелязах, че по-време на пране на синтетика- 40 градуса от отделението за прах излиза пара. На пипане люка беше много горещ. Спрях програмата и довърших прането с изплакване. Повиканият техник замени термосондата в долната част на казана.
След 2-3 месеца по едни оцветени дрехи установих, че отново имам същия проблем-при пране при достигане на необходимата температура просто не се прекъсва захранването на нагревателя. Последва нова смяна на въпросната термосонда /поръчана по Интернет/ и проблема се реши за още 2-3 месеца. Последва пак безконтролно повишаване на температурата на водата. Първата мисъл беше отново за сондата. Замерих сменените вече 2 бр. и установих съпротивление 19-20 килоома. Свалих този от пералнята-и неговите показания бяха в този диапазон. Извърших замерване по време на работа-при програма за 40 градуса-съпротивлението му спада до около 5 килоома- което по една публикувана таблица трябва да отговаря на 60 градуса.
Сега съм на кръстопът-какво да предприема-пак нов датчик, проверка и ремонт на платката за управление/не знам къде/ или нова пералня.
Ще бъда благодарен за някакъв съвет.

110 килоома е съпротивлението на нагревателя към корпус.

6. kolyo - 31 Октомври, 2016 - 18:19:41
Сменяй нагревателя.

7. kolyo - 19 Юни, 2018 - 17:13:24
candy go 510 - снежинката мига 4 пъти
здравеите малко помощ пералнята е candy go 510 без дисплей
влиза вода и направо излиза снежинката мига 4 пъти
hristo hristov

http://www.service-ruse.eu/kod/wm/Candy.html