Форум »Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня Indesit WIN 600 - платка
Страници (2): [1] 2 »
1. rdracing - 17 Януари, 2010 - 04:52:49
колеги докараxа ми пералнята с умряла мишка на платката
беше се заместила на радиатора на симистора.има изгорели пътечки,а и сигурно от SMD транзисторите, и резисторите.
не знам каде са 2 от пътечките не се виждат. също и частите не се виждат,
ако някой има платка, на която се виждат, моля пратете снимка.
на снимката по долу съм отбелязал къде е проблемното място.

2. Vialex - 18 Януари, 2010 - 13:43:27
Ето. Малките нямат никакви означения. Посочил съм измерените стойности без демонтаж на елементите

3. rdracing - 25 Януари, 2010 - 22:49:02
колега благодаря,пооправиx платката донякаде но откриx още 2 транзистора изгорели и не се вижда какви са,
пращам снимка, оградил съм ги с жълто

4. kolyo - 26 Януари, 2010 - 13:06:59
rdracing , ти сериозно ли мислиш да подкараш тази платка след толкова поражения

5. Vialex - 26 Януари, 2010 - 21:34:39
rdracing, наистина си доста упорит. Ето ти снимка. Успех!

6. Milcho50 - 01 Февруари, 2010 - 15:55:34
колеги същата участ с пералня Индезит WIN 500 с изгоряла командна платка, причинено от мишка сполетя и мен. Моля колегата с моята участ да ми пише как е решил неговият проблем с платката.

изгоряла е малката платка ,която съм белязъл-прекъснати писти, от задната страна,гръмана малкия процесор в долната част.

7. kolyo - 03 Февруари, 2010 - 19:46:57
Малката платка е токоизправител на 12 волта - можеш да сложиш външен

8. rdracing - 05 Февруари, 2010 - 02:16:36
слагаx на една подобна платка изправител, много е лесен за изпълнение - един трансформатор, грец, стабилизатор за 12 волта(7812или подобен) и 2 кондензатора и си готов
вече година работи

9. PlamenPetrov - 08 Август, 2010 - 11:49:41
Пералня Indesit WIN 500
Проблема е следния избила и семеринга и е опръскало отзад върху управлението имаше съвсем малко капки проникнали през капачката (10 -20 капки ) .Няма изгорели елементи на мерене няма изгорели пътеки не е пропушвало абсолютно нищо платката е като нова. Импулсното работи стабилни 12 волта стабилизатора на 3.3 волта работи и процесора е захранен , на панела за управление се качват 12 волта и след това се стабилизират 5 в и там няма проблем. На лицевия панел нищо не светва - направо като умряла единственото което чувам при включването в контакта е щракване на датчика за ниво на вода , които след изключване от захранването някъде около половин минута пак щраква. Пробвам я без подадено налягане на вода. Моето мнение е че процесора е умрял но кажете вие с повечето опит в тази техника.
Може ли да се намери такава платка и на каква цена.
Колега съм ви но малко в по-друга посока. По скоро с напредването на технологиите пералните навлязаха в областта която практикувам съвсем легално .
Ако някои желае да отговори благодаря предварително .

10. kolyo - 24 Април, 2011 - 20:43:21
пералня Indesit WIN 600-много ­ ниско ниво на водата
Независимо колко са дрехите не ги омокря достатъчно
Пералнята е нова , но от самото начало не омокря добре дрехите, независимо от тяхното количество. Ако някой знае моля да ми каже и ако може със снимки може ли да се повиши количеството на водата при пране. И ако може как да стане това. От подобна по-стара тема разбрах, че количеството на водата при пране зависи от налягането на водата във водната инсталация. В моя случай налягането на водата е средно, не много ниско. Но предполагам да има някаква възможност да се регулира пералнята да пере с малко повече вода.
Предварително благодаря за отговорите.

Не бих казал, че е ниско налягането.Живея в гр. Поморие, в централната, най-ниската част на града, но на третия етаж. Особено сега, когато не е в разгара на лятото, налягането е малко по- ниско заради третия етаж. Но в рамките предполагам на нормалното, защото на втория етаж има стара " Тамат 500", която все още работи нормално.

За пресостата, как да разбера колко да завия или развия това болтче?

Как изглежда пресостата? Как да го открия?
steofanov
Щом пералнята е нова, обади се във фирмен сервиз

11. Zdravkicha - 25 Април, 2011 - 07:16:40
Маркуча ти за мръсната вода вдигнат ли е на скобата отзад на гърба на пералнята? То начин има но може пералнята ти да е направена да пере с малко вода. На пресостата има едно болтче и с него може да си настроиш нивото. Но по добре си виж къде ти се губи налягането на чистата вода защото пералнята освен по ниво изключва и по време.

Пресостата изглежда по принцип така и се намира в горната част , като махнеш капака някъде в дясно. Към него отива едно тънко маркуче и няколко кабела.

12. Hadjo - 28 Юни, 2011 - 16:26:34
Пералня Indesit WIN 600 - прегрява
NTC е сменяно но без резултат
нагревателя съм го проверил - здрав е

13. Zdravkicha - 30 Юни, 2011 - 18:13:04
Виж на платката, ако нагревателя се управлява с реле да не е залепнало.

14. bamze - 30 Юни, 2011 - 23:32:35
С реле е ама на тези модули аркадия е с диагностичен ключ .

15. valentin nikov - 20 Септември, 2011 - 12:08:07
Indesit win600 - ключалка
Пералнята е с отрязана букса на ключалката,кабелите са два кафяви и един червен.Някой да има схема на свързване.
http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=1&topic=1994

оказа се че има гръмнала писта,възможно ли е да е оцеляла платката

Възстанових кабела на ключалката,сложих ключалка,оправих пистата,Сега ключалката заключва задава се програма и до там,така си седи при зададена програма без да дава грешка.
Някой да има идея за какво става въпрос.

16. състезателя - 08 Март, 2012 - 15:02:59
Здравейте
пералнята стига до плакнене и на междинната центруфуга не спира да центуфужи продължава така с часове индикаторите не отчитат грешка .Някой да има идея за проблема ?

17. an4o - 08 Март, 2012 - 16:52:54
Здравейте
пералнята е Indesit WIN 600 при включване в мрежата и натискане на бутона не светва ако я оставя така за около 5-6 мин светват двата най-ляви бутона 8+4 F12 всичко изглежда наред по платката няма гърмежи .
Имаше лоши спойки на малката платчица с процесора ,но след като ги оправих и измих платката с кореселин пак нямаше ефект ,
ако някой е имал такъв проблем да помага

18. росен попов - 08 Март, 2012 - 17:44:54
Сменете електролитните кондензатори в захранването .При включване в мрежата трябва да има 12v.

19. kolyo - 19 Март, 2012 - 19:16:22
Пералня Indisit WIN 600
Колеги помагайте! Значи пералнята е Индезит WIN 600.След включване в мрежата не дава никакви признаци на живот и след около 5 мин. индикатора и започва да мига равномерно.
Бихте ли, ме насочили накаде да тръгна да търся проблема.Ако може и схемата ще съм ви крайно благодарен.Изтеглих ето това от форума.
http://www.service-ruse.eu/forum/uploads/att-4db8fb25100c4a_01.jpg

Благодаря предварително на всички отзовали се.
Gjaura

20. Гост - 20 Септември, 2012 - 20:13:38
Пералня INDESIT WIN600
Здравейте! Може ли някой да ми каже, какви са стойностите на тези SMD резистори на снимката?
Платката е на пералня indesit win600 code: 21500958500 s/n: 0710051280.

21. kolyo - 20 Септември, 2012 - 20:46:26
1k между управляващия електрод на симистора и колектора на транзистора
и 10k към маса

22. kolyo - 27 Февруари, 2013 - 21:47:35
пералня indesit win 600 - мигат диодите, не се гаси
Здравейте, електронният състав е следният. Основна платка- EDT0117.11, малка процесорна платка-EDT0156.4 със процеср=SP101655, лицева платка-EDT0143.5-процесор R5F2127. При включване никаква реакция, захранващите напрежения са добре 12в от импулсното захранване, 5в за лицевият процесор и 3,2в за процесора на малката платка. На шините за данни никакви смислени импулси. След около 5мин започват да мигат три диода и при нулиране на ключа не се гасят. На няколко места намерих описани такива симптоми. но отговор не намерих. Дали някой от колегите е локализирал дефекта ? и дали процесорите /ако са те/ се предлагат като дискретни елементи или само на цели платки? Предварително БЛАГОДАРЯ
емонай
Кои диоди мигат ?
http://www.service-ruse.eu/kod/wm/Ariston.html

indesit win600 - грешка
при подаване на захранване бутоните не реагират след около минута почват да мигат
врата и лесно гладене , след сваляне на лицевия панел се оказа ,че мига и четвъртия лед от реда. та грешката F01 ili F09 e?
venelin

http://www.service-ruse.eu/kod/wm/Ariston.html

23. ELEKTRO 88 - 11 Октомври, 2013 - 15:35:58
indesit win600 - не свети
колеги помагайте!!! след като я вкл. заключва и нищо не светва и това е почистих платката със спирт ефекта си е същия!!!
при замерване установих че има 12волта dc
какъв е възможния проблем!

дали е възможно да е проблема горе в селекторната платка?На куплунга към платката има само 12V DC на малката платка не сам замервал дали има 5 волта утре ще замеря и ще известя за резултата. Ако е процесор мога ли да го сменя!!

24. bamze - 12 Октомври, 2013 - 21:16:26
Освен 12V трябва да има и 3,3 на процесора , но без диагностика или работещи е малко трудно да се разбере коя от двете платки е с проблем .

25. Zdravkicha - 14 Октомври, 2013 - 19:55:16
Абсолютно същата пералня и платка. Беше с дефектна помпа, гръмнал симистор и резистора от 1 килоом преди транзистора който го управлява. Сложих нова помпа, смених симистора и резистора. Когато се пусне на центрофуга помпата и центрофугата си тръгват но след няколко секунди светват всички светодиоди на горния ред и вече може да се изключи само от щепсела. Същата работа и когато се пусне някоя програма - почва да пълни вода и след малко тръгва помпата и горния ред светодиоди почват да мигат. Захранването е добре. На големия кондензатор си има 315V а на изхода на малката платка си има 12V. Нагревателя е здрав. Пробвах я и с лампа- същата работа. Някой има ли идея къде е заровено кучето че се изчерпах с предположенията вече.

26. vanesa - 22 Октомври, 2013 - 19:25:45
Здравейте,пералнята ми започна да тече и реших да и махна капака.В ляво откъдето е маркуча за водата има два кабела бял и син.Извадих ги и смених гумичките,сглобих я,вече не тече ,но май съм разменила кабелите.Сега не пуска вода а само центрофугира.
Да разменя ли кабелите или проблема е друг?

бръмчене няма, но започва с центрофуга и не пълни вода.

27. kolyo - 22 Октомври, 2013 - 20:17:24
Когато включите на "пране" магнетвентила чува ли се да бръмчи ?

Схемата е проста :
http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=1&topic=1994

28. npokonu - 02 Ноември, 2013 - 09:52:42
Здравейте, пералнята стига до плакнене и на междинната центруфуга не спира да центуфужи продължава така с часове индикаторите не отчитат грешка .
Някой да има идея за проблема ?
Здравейте! Имам същия проблем и не мога да разбера от какво е
Помагайте, колеги!

29. kolyo - 02 Ноември, 2013 - 11:02:37
Откачи масата на мотора

30. npokonu - 03 Ноември, 2013 - 12:13:48
Благодаря, Кольо!
Една проба мина успешно, пробвам я на друга програма сега

31. bamze - 08 Юни, 2014 - 20:59:27
Пералня INDESIT WIN 600 се държи ­ като мъртвец .
Никаква индикация няма , не заключва вратата .... Проверено е захранването на електронния модул - има 12в. без пулсации или по - точно пулсациите са 0.2в. , което приемам за нормално . Има 3.3в. на съответния стабилизатор на процесорната платка.Проверени за верига са : помпата , двигателя , награвателя . Биметалната блокировка на ватата е изправна . Не съм смъквал платката за управление . Опитах да я смъкна и ме затрудни . Провелил съм с омметър на кабелите пускавия бутон .
Интересува ме как мога да проверя процесора работи ли и комуникацията с управляващата платка . Моля за съвет .
S/N : 0947100541
jordan64e
Трябва да се флашне процесора на долната платка и после да се запише епрома му . Кой е SW номера на платката , че има процесори който немогат да се флашфат и ремонта е до там .

Процесора има 243 Khz вграден генератор и с умножител става 8 Mhz . Точно там им е едно от слабите мяста . Ако имат външен резонатор са къде по стабилни .

32. rope - 09 Юни, 2014 - 08:43:54
Зависи, на модела със сушилня е 3,3V . И въобще тази платка й се намира схема в нета в "Ремонт и сервиз"-2,3 2011- води се Аркадия, скоро правих една с големи поражения, ама процесора и захранването бяха живи. МД. Проца ползва 50Hz тактова честота от мрежата и няма кварц.

33. rope - 12 Юни, 2014 - 09:28:57
Остана един проблем с тази гръмналата платка- държи се като тази на Zdravki4a- пуска помпата за секунда и спира, другото върви, но явно заради това увисва. Триака и самата помпа са сменени, проверих всички елементи от следенето на помпата-D21,D22,Q20,Q25 ,резисторите по 150К абе много шантава схема - следи и двата полупериода на мрежата, няма дефектни елементи, довечера ще я пусна да меря и на входа на процесорната платка дали отива сигнала, нищо повече не се сещам ?
ПП. По схема ,обаче всичко е супербуферирано и не би трябвало да е гръмнал процесора . Най странното е, че при първо включване помпата тръгва, а после не. Като я спра от мрежата- 2-3 минути пауза и после пак тръгва първия път , пробвах да нагрея процесора да видя дали е от него- ама не, даже и с предварително загрял проц помпата включва първия път. И нищо по платката не грее .
И схемата за следене на помпата работи безупречно, гледах с осцилоскоп .

34. pepikan - 14 Октомври, 2014 - 10:29:31
липсва надписа на оградения елемент ако някой знае моля да помага най вероятно е триак Q018

35. s_gangalov - 14 Октомври, 2014 - 10:35:45
Триак Z0607

36. rope - 14 Октомври, 2014 - 16:32:48
Ключалка?!

37. ESI ice - 15 Април, 2015 - 13:25:02
Моля, за схема на модул EDT0143.5 или поне стойностите на посочените на снимката елементи. Благодаря!

38. jivko66 - 15 Април, 2015 - 14:08:06
ESI ice
mostove sa 0 oma

39. ESI ice - 15 Април, 2015 - 22:26:05
jivko66
Явно никой не иска да качи схема.Моля те, за снимка на този участък, защото има прогорели писти.

40. kolyo - 27 Април, 2016 - 08:44:37
Пералня Indesit Win 600 - центрофуга
Postovani, centrifuga nece da zavrsi sa radom. Ne pojavjuje se nikakva greska. Molim za pomoc, hvala ujnapred.

Центрофуга не иска да приключи работата си. Не показва грешка . Моля за помощ, благодаря предварително .
deletraj
Откачи замасяването на мотора

41. Aby - 25 Май, 2016 - 13:04:18
Пералня Indesit WIN 600 - Не спира да центрофугира

Здравейте, пълни вода, пере, но върти само в едната посока без да спре. Когато се пусне центрофуга, помпата не спира да работи и центрофугата върти без край. Върти бавно известно време, набира обороти, развърта се за 4-5 секунди на високи обороти и пак отначало. Това без край, ако не я спреш ръчно. Тахото на мотора е проверено. Маркуча на пресостата е продухан, по време на центрофуга откачих маркуча на пресостата, но нямаше ефект.

Откачих замасяването на мотора, Тръгна нормално, само центрфугата не може да се развърти. Като засили казана, започва да се тресе и пак минава на ниски обороти.