Форум »Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Съдомиялна AEG F 65000WOP - не нагрява
1. Борислав - 30 Юни, 2015 - 17:44:06
Модела е AEG 65000WOP, програмите си работят но не нагрява водата, свалил съм сензора за температура, някой знае ли какви стойности трябва да покаже.
Ако някой може да помогне пишете. Благодаря предварително!

Платката и нея съм я свалил, проверих бобинките на релетата са здрави, нищо видимо няма.

Искам да уточня(защото в момента изпробвам още) че, когато работи на програма PRO(тя е за силно замърсени съдове - на 70градуса ) нагревателя се включи на оставащи 38мин и работи 4мин. след което изключи и се включи за 1мин. А когато е на програма AUTO(тя е от 45-70градуса) нагревателя не се включи изобщо.

2. Vialex - 02 Юли, 2015 - 17:29:51
NTC би трябвало да е 4.7 кОм. По скоро провери контрола на оборотите на главната помпа.

Машината е при теб, не знам какви са изводите. Това трябва да е комбинирано NTC със сензор за прозрачност на водата. Остави го на мира сензора. Провери тахото на мотора или я карай на сервиз. Ако контролера не получи сигнал, че помпата върти с необходимите обороти, няма да включи нагревател.

3. kolyo - 03 Септември, 2018 - 11:48:01
Съдомиялна AEG Favorit 65000 - Грешка 20
Здравейте, след 6 години брезпроблемна работа, съдомиялната се предаде с грешка 20 (проблем с изпомпването).
Отворих я веднага и проверих всички маркучи. Имаше един напукан но нямаше никакви течове, нямаше и запушени такива.
Помпата въртеше а вътре беше суха. Нямаше скъсани или повредени кабели. Платката видимо нямаше проблеми (изгорели елементи или прекъснали контакти)
Стигнах до ниворегулатора/пресостата.
https://my.pcloud.com/publink/show?code=XZgWMD7ZvHc4NDUWMaRMgNrr8RxhmQr7UTa7
Единственото логично нещо .... купих нов , и тръгна но само за 5 дни
След смяната на пресостата, времето на циклите се намали с малко, водата се изпомпваше за секунди, стана и доста по-тиха (понеже не върти помпата като луда), но изведнъж, пак грешка 20.
Довечера ще разглобя и ще търся проблема в платката - изгорели елементи, грешни напрежения, ще закача пресостата на осцилоскопа, защото четох, че тези "излъчват" определена честота при пълна/празна машина
Ако някой се сбъсквал с подобен проблем , ще съм благодарен за малко идеи.
remix