Форум »Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня INDESIT IWC 71282 - грешка ?
1. 6D5 - 05 Септември, 2015 - 22:54:15
Пералнята не може да завърши 11 програма (кратката 15 мин) и още три. На всички останали работи абсолютно нормално.
Ако изберем напр. 11 програма всичко тръгва нормално. Прави си първият цикъл, източва водата, изгсва първият светодиод, святка вторият.Започва втори цикъл. след известно време ( вероятно след изтичане времето на цикъла) вместо да светне трети светодиод, святка първи и започва да мига с честота около 1 Hz, източва водата, барабана се върти ту напред, ту назад и остава така (увисва) докато не се спре със
СТАРТ/СТОП бутона! На другите три програми е същото. Не съм я отварял още, но следващата неделя ако ми остане време ще я отворя. Каква би могла да е причината?
Пералнята не беше пускана около година и половина след покупката.
Ако нещо не е ясно мога да кача някъде и клипове.Заснел съм проблема.
Дано някой има идея какво е, че и гаранцията изтече.....

видях предварително кодовете
http://www.service-ruse.eu/kod/wm/Ariston.html
но съм малко озадачен ( може би не чета нещо както трябва). По това означение ми мига първи светодиод (+16) , т.е. да разбирам грешка - F16? Но тя е за перални с горно зареждане и за блокировката. а щом е блокировката не би ли трябвало да го прави на всички програми. При мен се случва само на 4 произволни непоследователни програми, а на всички останали си е нормално.

2. valentin nikov - 01 Февруари, 2018 - 18:10:43
Пералня Indesit IWC 71282 - Не върти мотора
Здравейте колеги, въпросната пералня тръгва, напълва вода и до там, не иска да завърти мотора, но не дава грешка, просто си стои на програмата и до там,
на центрофуга, само изпомпва на два пъти за по няколко секунди и отново спира , пак без да дава грешка.

След като остана включена два часа, започнаха да мигат само диодите на горните бутони, а тези които определят грешките не мигат

3. daniram - 03 Февруари, 2018 - 00:08:20
Управлението на мотора.....,прегледай симисторите....