Форум »Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня Crown Zephyrus A60Z
1. iidiotov - 03 Януари, 2017 - 00:55:03
Здравейте, имам следния проблем:
Пералнята е модел Crown Zephyrus A60Z и изобщо не тръгва. След включване на която и да е от програмите светва лампичката play в дясно и започват да мигат втори и трети бутон (5 пъти) след което изгасват. Подобно мигане имаме и при натискане на какъвто и да е бутон(например play/pause). Ще бъда много благодарен ако някой може да ми каже каква е грешката, защото се оказва че за този модел, никъде не мога да намеря каквато и да е документация.
Благодаря предварително.

2. Петьо 731111 - 05 Юни, 2018 - 19:31:09
Здравей най вероятно си ремонтирал пералнята си но тъй като не виждам отговор пиша за тези които тепърва ще сблъскат с подобен проблем.Проблема се оказа блокирала помпа вследствие на фиби банели и други дамски атрибути.След като свалих гуменото съединение свързващо кожуха и помпата го почистих старателно ,след това почистих помпата и филтъра.Добре е да се уверите че турбинката на помпата се върти на ръка.Следва сглобяване.Тъй като процесора е запомнил грешката е необходимо нулиране или изтриване на грешката ,това става като се задържат натиснати трите бутона за няколко секунди .Успех.

3. PiToNaLuD - 08 Октомври, 2018 - 11:22:22
Предстой ми смяна на лагери на този модел, знаете ли какви са лагерите и семеринга? Благодаря.

4. kableman - 11 Октомври, 2018 - 14:06:02
Защо се мъчиш.?Има много по добро решение, доказало се със времето. А именно: