Форум »Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня Indesit IWDC 6105 EU - блокировка
1. anglen - 10 Септември, 2018 - 20:42:28
Здравейте,пералнята е Indesit IWDC6105 EU със сушилня.
За втори път изгарят елементи във веригата на заключването на вратичката.Първия път е купена директно нова платка.Но след една година работа отново същата авария.
Изгорели са диод ,триак и резистори/това съм открил досега/и съм ги сменил.Всичко съм означил на снимката,но има едно smd резисторче, без надпис и не знам с каква стойност е .
Ако някой е имал подобен проблем ще съм му благодарен за помощта.Може да има и други изгорели елементи.Това съм намерил досега.Номера на платката е ограден в правоъгълник.Предварително благодаря.

2. kolyo - 10 Септември, 2018 - 21:16:15
При пералните със сушилня блокировката избива често от влагата, оттам и симистора.

Резисторите в управлението на всички маломощни симистори са еднакви - 10к към маса и 1к към транзистора BC817

3. rope - 12 Септември, 2018 - 21:27:42
Дано да си обърнал внимание, че триака е монтиран обратно на белия печат, за тези платки е така, фабрична грешка е изглежда.

4. anglen - 13 Септември, 2018 - 21:20:31
Наистина е обратно и го видях.Монтирах го обратно на печата.Там всичко е точно.Ще пътувам и след 2-3 дена ще сложа резистор и ще пробвам.

5. bamze - 16 Септември, 2018 - 14:32:36
че триака е монтиран обратно на белия печат, за тези платки е така, фабрична грешка е изглежда
Не е грешка . Платката е разработена за триак acs108 а когато е монтиран z0107 се завърта .