Форум »Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Сушилня ARISTON ASD 70 C - грешка F10
1. Valio - 11 Октомври, 2007 - 10:35:15
Някой знае ли какво означава F10 ?
Иначе сушилнята трагва да върти, но не грее, проверени са казанчето и филтрите...

2. kolyo - 11 Октомври, 2007 - 12:12:06
http://www.service-ruse.eu/dounload/manuals/Ariston/ASD70C_en.pdf
Ако дисплея показва F10 или F15 :
- изключете сушилнята и извадете щепсела от контакта. Почистете филтъра и кондензатора (вижте поддръжка).
След това пуснете сушилнята на друга програма.

3. bobby - 11 Октомври, 2007 - 17:03:23
отвори задния капак и там ще видиш до нагревателя има термозащита-включи я и пускай

4. Valio - 12 Октомври, 2007 - 09:34:38
Точно кликсона се беше изключил,от задръстване.
Всичко е наред,мерси за съдействието.

5. Gogo_tarov - 26 Януари, 2008 - 13:47:19
на моята сушилня също се е повредила термозащитата. Знаете ли от къде може да се намери нова
Откъде може да се намерят такива термо защити, аз не съм специалист в този бранш

6. bobby - 28 Януари, 2008 - 09:25:41
виж колко градуса пише на нея

7. kolyo - 13 Ноември, 2010 - 09:37:55
сушилня Ariston asd70c - грешка ­ F11
Здравейте. Излиза ми грешка f-11 на сушилнята. Днес замервах помпата и не ми показваше съпротивление. Като откачих кабелните обувки от помпата и сложих мултиметъра на обувките, показваше 180 волта. Това добре ли е или зле. И друго, като отворих капака отстрани и гледах на платката където влиза кабела от помпата и реленцето, с фазомера като сложих си показваше съответно една фаза към помпата и една фаза към релето. Като вържа кабела за платката към помпата отива една фаза и на другото няма нищо. А на релето което е със стереопор за изключване показваше 2 фази. Според мен не е нормално и реших да пиша за проблема. Но и има и друго кога трябва да завърти помпата? Като завъртях щепсела на сушилнята се промениха местоположенията на фаза->нула съответно на платката пак по една фаза на двойка кабели, а като включих кабела за релето не показваше нито една фаза, а за помпата се спромените местоположението на фазата.
И друго ако може да ми кажете къде от Варна да закупя помпа. Мисля, че и тя е сдала багажа. Може ли е от управляващата платка проблема с грешката и съответно премигването на LCD дисплея на сушилнята
Благодаря предварително.
djpatzo

Помпата с доставката е около 60 лв. и стига рови по модула за управление с фазомера да не опукаш нещо
bamze

8. djpatzo - 13 Ноември, 2010 - 18:09:27
А от къде мога да поръчам помпа или ако може някой да я купи и да я прати по еконт с наложен платеж.

9. Svilen - 13 Март, 2011 - 21:43:32
Сушилня ARISTON ASD 70 C - грешка F7
Имам сошилня Аристон ASD70C и ми изписва грешка F7.
Някой знаели какво означава това

10. kolyo - 26 Май, 2011 - 18:06:41
Сушилня Аристон ASD70C - платка
Сушилнята е на 4 год, сменени помпа и нагревателен блок. Докато работеше изгоря бушона преди да се сменят счупените нагреватели. След това смених нагревателите всичко по таблото свети сменя програмите отчита времето, но не върти. Къде да търся проблема.
Като е изключена от бутона чужам някакво съскане около платката при натискане на бутона за включване съскането изчезва.

Платката за управление долу до нагревателите има изгорели пътечки, от токов удар да я ремонтирам ли някаде или да поръчвам нова.
Някой има ли идея за добър сервиз за платки
DBENZ

11. kolyo - 12 Март, 2012 - 13:28:33
Сушилня Ariston ASD 70 C - грешка ­ F04
Здравейте ,кода за грешка е ясен , помпата е проверена на друга машина , работи .Семистора на платката е сменен с нов.Според вас проблема е в управлението на семистора или от процесора .....
Ако някой е имал подобен проблем да сподели дали има решение .
Когато запусна сушилнята доста пъти ,като я изключвам от контакта ,и набера програма тръгва понякога
GoroM

сушилня ARISTON ­ ASD 70C - грешка F12 , търся дъмп
Здравейте ,след токов удар сушилнята се държи странно , имаше изгорели части, които са подменени с нови ,при включване започва веднага да върти и след това изписва грешка F12.
Предполагам че се е шашнала нещо паметта .
GoroM
F12 - Няма обмен на данни между дисплея и платката.

12. mcdouglas - 17 Януари, 2015 - 23:05:48
Сушилня Ariston ASD70C(EX) ­ грешка F07
Някой знае ли какво означава тази грешка F-07.
http://www.service-ruse.eu/dounload/WM/Indesit/Faults_table_Dryer_Hotpoint_Ariston_BG.pdf
Прегледах го, но там тази грешка не се ползва, а и моята сушилня е с LCD екран и дава F-07

13. kolyo - 12 Март, 2017 - 12:09:03
сушилня Ariston ASD 70 C - Мига дисплея
Здравейте, сушилня Ariston ASD70C мига дисплеят от известно време, работи , загрява но 10-15 Мин мига подсветката на дисплея, след тези 15 Мин. спира да мига и започва да отброява времето все едно току що е пусната. Вероятно изсъхнали електролитни кондензатори, но ще съм благодарен на насока в панела на дисплея ли да търся или на програмата. Не знам други потребители дали са доволни от тоя модел ,но да споделя че малко неща не съм ремонтирал по тая сушилня, то не бяха нагреватели три досега, панти ,заключалки, оста се скъса та я наварявах в гаража.
https://youtu.be/l3EIC897O-4
Ronin

14. kolyo - 18 Септември, 2018 - 08:20:00
Сушилня ARISTON ASD70C - ­ импулсно захранване
Здравейте,стигнах до задънена дупка.Предистория,пролетта гръмотевици, сушилнята умря,не свети не реагира и т.н
Вчера жената ми се накара.По блока за управление.
На входа фаза на еку 10 ома резистор 1 ват спукан.След него ,някаква индуктивност разтопена но има връзка.Един надут електролитен кондензатор и TNY264PN пробит. Днес на бюрото в офиса подмених тези неща,но вместо 10 ома на 1 ват,сложих 10 ома на 0.6 вата.
Захраних платката и напреженията си излезнаха .5 волта ги закова.
Вечерта слагам платката ,пускам, дисплея светна, избирам си програма и сушилнята тръгва, работи , нагрява и така.Проблема е че дисплея започва да мига или изгасва нацяло. Съответно сушилнята е неуправляема. При отваряне на вратата спира, но дисплея продължава да мига. При изключване и включване на захранването(220 в.),дисплея светва нормално и работи, докато не му дадеш команда да суши, изцъква реле и почва да мига. Спирам барабана, напрежението става 4.95 ,но дисплея си продължава да мига. Единствено бутона ON/OFF работи със задържане.

Когато не върти барабана, 5 волта са си точни.При въртене на барабана , напрежението е 4.6-4.7 волта
когато не върти ,4.95 волта но дисплея мига ,докато не изкл/вкл 220 волта

Утре ще подменя всички електролити,дори и да не са подути,но нищо повече не ми идва наум.

Пропуснах да кажа че, независимо че сушилнята е неуправляема,си следва зададената програма и работи,суши и т.н
Ronin