Форум »Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня INDESIT WIN 102
1. Kleopatra - 23 Февруари, 2008 - 22:16:26
Здравейте, наскоро си купих пералнята и в упътването пише, че има междинна и крайна центрофуга, т.е. трябва да центруфугира 2-пъти /според мен/, а тя центруфугира 15-16 пъти , като някои са леки , други бързи. Пуснах я един път празна и си изпра по предписание -само два пъти центруфогира.Не знам дали това е проблем или просто така се произвеждат.
Надявам се някой да даде препоръки.
Благодаря предварително.

2. kolyo - 23 Февруари, 2008 - 22:44:27
А в упътването не пише ли за дисбаланс ?
Ако прането не е разпределено правилно пералнята прави няколко опита да го намести, ако не успее - повтаря

3. zz_stefanov - 24 Февруари, 2008 - 08:23:32
Kleopatra, пералнята си има няколко междинни 3-4 и едно крайно центрофугиране. Всички те ако са накъсани за "балансиране" на прането, както каза kolyo, може да се докара твоята бройка.
kolyo, как тези машини определят дали е балансирано прането?
Като наблюдавам моята (WIL 105) прекъсванията не са породени директно от дисбаланса, няма датчик за вибрации, а се предизвикват от ниворегулатора когато се отдели повече вода и/или по линия на следене на оборотите на двигателя (следи се дали се достигат съответните обороти и се предпазва двигателя от претоварване). След като прането олекне от вода се преминава към високите обороти. Дисбаланса според мен се премахва с бавно покачване на оборотите. Понякога (рядко) това не става, поради естеството на прането и тогава си тресе. За това горе балабсирането го написах в кавички.

4. kolyo - 24 Февруари, 2008 - 08:55:33
www.fullhouse.com.ua/index.php?page=product&product_id=324
За равномерно разпределяне на прането в барабана пералнята прави няколко реверсивни движения и отново измерва дисбаланса. Когато е достигнат приемлив баланс, пералнята зпочва центрофугиране на зададените обороти. Ако е останал дисбаланс пералнята ще намали оборотите и ще центрофугира на максимално възможните обороти при наличния дисбаланс. След края на зададеното време, ако не е успяла да премахне дисбаланса, пералнята все пак ще центрофугира вашето пране, но така, че да не повреди нито себе си, нито обкръжаващия я интериор.
zz_stefanov, ниворегулатора контролира "теглилката" в началото на прането.
Дисбаланса се мери от тахогенератора - време за ускоряване и симетричност на импулсите по време на едно завъртане на барабана.
Всички перални над 800 оборота имат контрол на дисбаланса

5. Kleopatra - 24 Февруари, 2008 - 09:54:53
Благодаря за отговорите, но пак не ми е ясно. Защо когато е на програма за пране на вълна /тогава оборотите на центрофугата са 500/, пълни много вода в самото начало и веднага след това източва част от нея заедно с прахта за пране. Тогава също има много центруфуги/а пише че има 1-деликатна/ и прането дори не успява да се намокри цялото и се налага допълнително да го плакна/а примерно има 2 пуловера/.
Сега съм я пуснала празна та да видим.

нормално ли е на вълна да минават поне 7-8 центруфуги, та дори пералнята да е абсолютно празна?

6. kolyo - 24 Февруари, 2008 - 10:15:22
FUZZY LOGIC
http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=1&topic=208

Моята дори не центрофугира когато прането е малко и небалансирано.

Да , нормално е.

7. Kleopatra - 24 Февруари, 2008 - 10:35:24
Пералня INDESIT WIN102 - центрофугата стърже
Здравейте, проблема е , че при високи обороти центруфагата стърже доста силно. При ниски обороти или при празна пералня няма този проблем.
Предварително благодаря за отговорите

8. Petko1957 - 17 Септември, 2010 - 11:06:20
пералня индезит win 102 - не работи
при включване и избор на програма я раэпознава но не я изпълнява независимо каква програма е избрана

проверих четките добре са почистих ротора но резултат няма

9. kolyo - 17 Ноември, 2012 - 17:27:59
Пералня indesit WIN102 - платка
Пералнята беше с изгоряла захранваща платка.След смяната и има 12в и 5в на j7 но пералнята не дава признаци на живот.
При включване на щепсела в контакта , заключва сама . Няма никакви индикации на лицевиа панел.
Проверих триачето на блокировката но е здраво. Дайте някъкви насоки.
orak1

10. Филипова - 19 Ноември, 2012 - 09:52:31
Отскоро пералнята ми "подскача",ама яко,при центрофугиране.Доста е старичка,но пере отлично.Не издава непривични звуци.Каква може да е причината?Мисля за разбит лагер.Може ли да е това?Или какво е според Вас?

11. Zdravkicha - 19 Ноември, 2012 - 10:16:36
Щом не издава "непривични звуци" може да е дефектен амортисьор. Ако се окаже че съм прав - задължително се сменят и двата.

12. kolyo - 04 Януари, 2013 - 15:15:32
перална Indesit WAN 102 - резистор R044
Здравейте!Търся стойността на резистор R044.Обърква ме петия [черен]пръстен.Благодаря ви!
gevi63

http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=1&topic=959&start=2
http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=5&topic=1656

13. s_gangalov - 04 Януари, 2013 - 18:18:01
Резистор R044 е 10 ом.

14. anton borisov - 23 Юни, 2013 - 23:51:54
здравейте, имам проблем с пералня indezit win 102
след пускане почва си нормално да пълни вода но след няколко секунди включва помпата и изпомпва водата и свети отложен старт и мига катинарчето
какив е проблема предварително ви благодаря

смених нагревателя но проблема продължава мига тайимера за отложен старт

преди малко проверих с обърнат щепсел пак си е същото
изкарах платката има на две места почерняло по платката единия е до транзистора zd 607
а другото е

и беше развалена ключалката на вратата тази е сменена

15. kolyo - 25 Юни, 2013 - 17:49:47
http://www.service-ruse.eu/kod/wm/Ariston.html
нагревател

може да има утечка в самата платка
Пробва ли с обърнат щепсел ?

16. anton borisov - 26 Юни, 2013 - 02:04:45
благодаря ви за отговора нова пералня вече

17. Красимира Вълчева - 19 Юли, 2013 - 20:01:08
Пералня INDESIT WIN102
Пералнята ми не пълни вода. Свети индикатора, че работи, но не тръгва.
Бихте ли ми казали къде може да е проблема.Веднага след като изпра я пуснах повторно и....
не заключва вратата

изключих-пак нищо. не работи на нито една програма

Сега завъртях барана...нищо.Значи ще ходим на сервиз...

18. kolyo - 19 Юли, 2013 - 20:06:19
Натисни по силно вратата
И пробвай да изчистиш старата програма :
Държи се натиснат бутон START/PAUSE докато примигнат всички лампи

Изключи я от щепсела за 10 минути

Най вероятно блокировката на вратата не затваря

Пробва ли да завъртиш барабана на ръка - може четките да са износени

19. pacofazomera - 20 Юли, 2013 - 08:14:09
вратата като я затваряш чува ли се да щраква зъба?имат навика да им пада оста и да не затварят добре

20. ilko iliev - 25 Октомври, 2013 - 12:38:27
Пералня Indesit WIN 102 - ­ зацикля програмата
Продуктовите номера на пералнята са 46464820100 S/N 710254335
Пералнята е изпълнена с платформата Arcadia.
Започва да пере пълни нормално вода, върти наляво надясно, загрява си водата и когато изхвърли топлата вода при преминаването на цикъл изплакване зацикля. В този момент светят заедно двата светодиода за следене на програмата (този който показва че пералнята е на етап пране и този индуциращ, че пералнята е в процес изплакване) пералнята върти постоянно в едната посока и така до безкрайност. Собствениците казват, че са я изчакали около два часа.
Пералнята не показва грешка. На какво може да се дължи така описания проблем?

С откачено замасяване на мотора засега пералнята се държи нормално.

21. angeldqvol - 24 Юни, 2014 - 09:12:26
На такава пералня и бяха свършили четките. След подмяна не вдига високи обороти на центрофугата. Върти без край с около 200-300 оборота(на око). От време на време примигват диодите на ключалката и този за центрофугата.

22. kolyo - 24 Юни, 2014 - 10:42:36
Откачи замасяването или издухай графита от мотора

23. kolyo - 15 Юли, 2014 - 09:50:39
пералня Indesit win102 - недостатъчно ниво
Здревейте, Имам нужда от помощ.
Пералня Indesit win102 работи добре, но след напълване на водата(става на няколко етапа), при спрян барабан, нивото е около долният край или под стъклото на вратата. Според мен би трябвало да е на около 1/3 от долният край на вратата. Т.е. пълни недостатъчно.
Моля, дайте съвет - нормално ли е количеството вода или има някаква авария (не намерих в описанието колко да е количеството вода за пране). Ако е второто, ще се радвам на помощ за отремонтиране.
Благодаря!

Уточнение - при ръчно доливане на вода до 1/3 от долният ръб на вратата, около 4-6 литра, продължава да работи нормално - изпиране, плакнене, центрофуга, изпомпване и т.н.
Благодаря.
saxonito

24. edin ot vas - 28 Септември, 2014 - 08:26:15
Здравейте.Пералня Индезит WIN 102.Когато се вкл.започва да пълни вода, върти, нагрява, изхвърля водата , и когато трябва да продължи спира катинарчето започва да мига и светват копчетата на часовника и копчето за смяна оборотите на центрофуга 1000/500. Според кодовете за грешка е грешка 16 и грешка 8.
възможно ли е да са две отделни грешки или се сборуват,коя грешка е това? Това което аз проверих е нагревател-здрав, клапани-здрави, откачих маркучето от пресустата никаква промяна, обърнат щепсал-няма промяна, не може и да се рестартира.Някакви насоки какво може да е

и при откачен нагревател пак дава грешката.
пускам я само да изпомпи водата, изпомпва около минута и светват двете лампи

25. pacofazomera - 28 Септември, 2014 - 10:29:26
то не трябва само да го откачиш ,а да вържеш лампа към кабелите му

26. edin ot vas - 28 Септември, 2014 - 11:25:34
оказа се платката.умряла мишка под радиатора на големия симистор.
някой ако разполага със снимка за да видя елементите и патечките който са изгорели.

немога да видя транзистора и резистора какви са,те управляват помпата

27. s_gangalov - 28 Септември, 2014 - 12:22:03
Дано свършат работа.

http://prikachi.com/images.php?images/168/7632168G.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/171/7632171D.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/174/7632174m.jpg

28. edin ot vas - 28 Септември, 2014 - 17:07:47
немога да видя транзистора и резистора какви са,те управляват помпата
ето тези елементи

29. kolyo - 28 Септември, 2014 - 17:35:40
Транзистора е BC 846 BW (6BW), резистора до него 1к
Горния резистор само ги махни - може и без него

30. edin ot vas - 04 Октомври, 2014 - 08:59:16
здравейте, смених транзистора и резистора който съм отбелязал.
помпата тръгна, но се яви друг проблем. като вкл. помпата тя остава да работи постоянно, не може да се спре по никакъв начин . нито от селектора нито от копчето за изк. на пералнята, само от щепсала.
на какво може да се дължи ?

и с нов симистор не може да се изк. помпата

31. kolyo - 16 Май, 2015 - 22:43:36
Пералня ИНДЕЗИТ WIN102 не приема ­ команди
След преместване от едно жилище в друго пералнята не приема никакви команди и не работи. Мигат само червения диод на ключалката и зеления на отложения старт.
Вода има и е под налягане. Филтъра е чист и помпата се превърта с отверка. Четките на мотора са нови, няма нагар по колектора. Никакви видими прекъсвания на кабели или нагорели писти по платката. Галетните ключове за температурата и избора на програма са ОК, имат си грес и не са зацапани. Двата диода просто си мигат без прекъсване и никой бутон не им влияе. Обръщах щепсела без ефект. От едното жилище до другото преседя 6м без да е включвана на вода и ток. Люка си се отваря не се блокира. Приложих снимка на лицевия панел. Ако някой има идея да помага, моля.
reksi

Провери блокировката!
upsarin

32. kolyo - 10 Юли, 2015 - 15:10:52
Пералня Indesit win 102 - не се отваря вратата
Пералнята след като си свърши програмата, светва копчето за отключване на вратата, но не мига, след 5-10 минути започват да мигат всички копчета, но вратата не може да се отвори. Къде може да е проблема и може ли да се отсрани без да се носи за ремонт?
Iliqna_90
Като извадиш щепсела вратата не се ли отваря ?

33. kolyo - 09 Юли, 2017 - 18:01:19
Пералня Indesit WIN 102
Здравейте, Имам пералня Indesit WIN 102, при която се появи следният проблем :
При включване на дадена програма - пране, центрофуга, източване, пералнята тръгва нормално според програмата. Но след 20-30 секунди спира и не продължава нататък, все едно програмата е свършила. Врата се заключва при започване и се отключва при спиране, точно както си трябва. Като пусна пералнята, и след като спре, ако се опитам пак да пусна нещо, не тръгва, не дава никаква индикация. Ако изчакам 1-2 часа и тогава се опитам - тогава пак тръгва за малко и отново спира.
Отворил съм пералнята, всичко изглежда наред - кабелите са ок, захранване има, вода има, ключалката сякаш работи добре, по платката не виждам черни или раздути елементи. Опитах диагностика по кодовете с грешки, но при мен не свети нищо от посочените 5 индикатора.
Моля за насоки къде да търся проблема.
vesso83

Измери нагревателя дали няма утечка към корпус.
kableman
И четките на мотора

34. rokoko - 10 Октомври, 2017 - 13:01:52
Пералня indesit win 102 ex
Пералнята работи до момента в който включи центрафуга и не спира,когато се превключа само на центрафуга всичко е ок.
откачи замасяването на мотора
След смяна на четки и почистване на колектора всичко се оправи .Благодаря за съвета.

35. Getz - 10 Октомври, 2017 - 22:49:28
Здравейте, побеля ми главата от един Indesit WIL 85 ех/тр
тръгва нормално, пълни, нагрява, пере...стига до края почти, до центрофуга и изпомпване -и млък, и свети само старта/червената/ и 4h 6h, - . Зануляване, изключване - не помага.. Жената простира мокри дрехи, а аз вадя останалата вода...щото помпата за 5-6 сек - върти, но остава две канчета вода...Следващия път, когато я пусна, след ден-два - довършва командата от предишната - демек центрофужи, изпомпва, и тогава почва новата програма...до същия момент.
Изчистих филтъра, имаше 3-4 монети, вадих помпата, маркучи, канал - чисто, помпата на директен контакт - върти нормално, извадих долната платка, имаше надут електр. кондензатор - 470 мF, 10v - смених го, почистих контактите, прегледах цялата платка - никакви следи от поражения...Сглобих - пуснах....до същия момент - с това изключение, че вместо да светят двете цифри /как опеделяте F - грешките, не намерих пояснение/ - сега свети само 9h и червената. Само 2-3 минути преди края на процеса ...искам само центрофуга, и изпомпване...
Моля, помогнете !

36. evge2 - 12 Юли, 2018 - 22:51:28
Пералня Indesit WIN102
Здравейте, вчера пералнята отнякъде изглежда даде на късо и изгоря бушона на ел. таблото. След това я включих наново и доизпра прането, но не иска да центрофугира. Като завърта барабана се мъчи (трудно тръгва).
Четох във форума за същите симптоми и си мисля че може да е от кондензаторът на двигателят.
За беда, нито го знам къде се намира ,нито го знам колко микрофарада е.
Моля за компетентното Ви мнение ,ще съм много благодарен ако ми помогнете.
Моторите с четки нямат кондензатор.
Какъв може да е проблемът според Вас ?

37. kolyo - 17 Юли, 2018 - 12:37:59
http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=1&topic=199
http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=1&topic=1049

38. evge2 - 18 Юли, 2018 - 11:01:51
Здравейте,благодаря за съдействието досега,моя мотор (с жълтия етикет) явно е окъсил ,мога ли да сложа мотора със сивия етикет на снимката ,въпреки че има една цифра разлика в номерата?
Линковете долу водят към снимките!
http://evge2.snimka.bg/photos-from-gsm/motor2018.5134081
http://evge2.snimka.bg/photos-from-gsm/motor2018.5134081.38688324