Форум »Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня Gorenje WA62101
Страници (2): [1] 2 »
1. nikolai1912 - 04 Октомври, 2008 - 18:13:53
Имам един въпрос относно пералня Gorenje WA62101. По време на пране забелязах че от маркуча за изхвърляне на водата тече тънка струйка. Нормално ли е това или има някакъв проблем?

2. kolyo - 04 Октомври, 2008 - 18:23:27
Ами повдигни края на маркуча нагоре и ще спре да тече
Трябва да бъде на 60-90 см. от пода

3. kolyo - 04 Март, 2010 - 22:10:48
Здравеите проблем с пералня gorenie wa62101
помпата не исхвърля вода мъчи се за тръгне
като отворя филтара помпата тръгва и се оправя какво може да е мисля че не е от помпата
Mitaka72
Смени я и ще разбереш дали е от нея

4. Маньов - 26 Септември, 2010 - 23:49:42
Добра вечер! На същия модел пералня бе изгоряла едната бобина на вентила за вода. След като го смених се оказа, че е изгорял защото постоянно му се подава напрежение.
Та молбата ми е ако има някъде схема на платката за да видя как точно се управлява това чудо или поне информация дали е с реле на вентилите или има триаци. Предварителни благодарности!!!

5. rado1 - 27 Септември, 2010 - 01:08:22
от симистор
проследи кебала и ще разбереш кои е

6. Вусата - 23 Януари, 2011 - 18:19:02
Пералня Gorenje WA 62101 - Не спира да пълни вода
Здравейте!Пералня Gorenje WA 62101 не спира да пълни вода само на определена програма.
Това е при Памук 40 Градуса - дълга и половин програма.
Когато е вече на етап плакнене при едно от поредните пълнения, не спира.
Ако не натисна стоп, водата започва да излиза през люка!
Дойде техник, замери там каквото му трябваше, натисна комбинация от бутони, което значело, че я рестартирал и "всичко щяло да е на ред". Да, но не е
Нова платка струвала 250 лв Той ми взе 30 лв за рестарта.....
Вашето мнение е важно за мен!

Имайте на идея, че пералнята работеше безпроблемно 4 години и последната една не спира да пълни на определена програма!

7. hotcool8 - 23 Януари, 2011 - 19:38:46
Вадиш щепсела и го завърташ на 180 градуса.

8. hishnika - 07 Октомври, 2011 - 18:56:02
Пералня Gorenje WA62101 - не центрофужи
здр. проблема е следният когато започне да вдига обороти на центрофуга премигва диода на старта и се нулира и така може да работи добезкраи.
Проверих мотора не вдига "А'' сминих и релето и кондензатоите по платката но проблема остава.

пробвах и със друг мотор но пак сащата работа

9. vanilechkin - 08 Октомври, 2011 - 11:16:25
Имах индентичен проблем преди 2-3 месеца.Провери захранванията на платката по-време на работа.Трябва да държи 5 волта на процесора и 12волта по-релетата.Пробвай със друг мотор,например от работеща пералня за да си сигорен,че проблема не идва от мотора.

Дано не те подведа ноти пиша по-памет, провери големият кондезтор, който е последователно на захрахването.Мисля, че четри нано.
Става въпрос за големият керамичен кондезатор,220v прехвърля последователно към изправителната група. А сменените електролите понякога нови но дефектни!

10. hishnika - 10 Октомври, 2011 - 19:37:32
днес го проверих беше отслабнал малко смених го но пак същата работа захранването на процесора си остава постояно 5v но захранването на релето пада

ок ще ги видя и тях и ще пиша .

11. Десо - 23 Ноември, 2011 - 14:32:53
Здравейте, имам подобен проблем като hishnika:
- започва да центрофугира първо на по-ниски обороти;
- в момента в който ускори до по-високите - появява се искрене на едната четка на мотора, примигват всички светещи диоди (на старта и евентуално за по-ниски обороти на центрофугата) и програмата се рестартира.
- и така до безкрай.

Преди около месец ми сменяха четките на мотора, защото оригиналните се бяха износили докрай. На пръв поглед (и мерене) на платката всичко изглежда добре, но пералнята не работи

Дали някой намери причината за такъв тип проблем?

12. Zdravkicha - 23 Ноември, 2011 - 19:15:52
Провери колектора на ротора да не е с нагар и ако има го почисти с водна шкурка. Виж и дали се движат лесно четките във водачите си. Може и да са ти сложили некачествени четки.

13. vanilechkin - 23 Ноември, 2011 - 20:22:59
Погледни каналите на ламелите да неса запълнати с графит от старите ти четки.

14. Десо - 24 Ноември, 2011 - 09:27:31
Благодаря на отзовалите се!
Колектора имаше малък нагар, почистих го, но нямаше никаква промяна. Каналите сякаш са чисти, но ще им обърна внимание и на тях. Ще търся по-качествени четки днес и ще пиша отново.

15. dobromirdimitar - 06 Август, 2012 - 13:17:49
GORENJE WA62101 - не топли ­ водата
Здравейте. Пералнята имаше проблем със управлението на единия вентил - постоянно пълнеше вода щом се вкл. в контакта.
След замяна на симистора ,се оправи.
Сега проблема и е друг.
Понеже е изкарана навън ,щото не работи ,за да я пробвам ,и наливам водата ръчно.
Включвам програмата ,и подавам вода докато щракне ниворегулатора ,и барабана се завърти. - спирам водата.
Барабана се върти нормално.
След около 5 мин. барабана започва да се върти по-интензивно и в този момент релето на нагревателя вкл. за секунда и пак изключва.
Това го прави и със откачен нагревател .- утечка няма ,здрав е.
Мерих термосензора - дава 18 кОм. потопен във водата.

Пробвах да откача сензора за температура - никаква индикация за грешка - продължава да си пере.
Откачих и двигателя за проба - пак без да даде грешка.
Захранването е стабилно - 5 и 14 волта на транзисторите управляващи релетата ги има.
Моля за помощ относно ремонта

Захранването е стабилно до транзисторите които управляват релетата за съответните дейности - 14 волта.
Въпроса е ,че като трябва да включи да топли ,го прави стабилно за около 2-3 секунди и после изключва. През това време програмата си върви и двигателя на барабана не спира.
Никаква индикация за грешка ,дори при откачен датчик за температурата.

Обърнах щепсела обратно, почистих клемите на термодатчика от нагар - няма промяна
Датчика показва 18 кОм. потопен във студена вода.

16. kolyo - 06 Август, 2012 - 15:57:24
Замери напрежението на изводите на датчика(2-4 волта)

17. dobromirdimitar - 08 Август, 2012 - 11:09:36
На клемите на термосензора на платката имам 24 волта без датчика ,и 3.5 волта със него.
Новия датчик е 24 ком. а като спре да топли вече е 11 ком.
Сложиx един потенциометър на негово място и сега гледам какво ще прави.
Датчика е 22 ком както казаxа в магазина. Какво да правя-моля за помощ.

18. rgz - 17 Декември, 2012 - 09:03:20
Gorenje WA 62101 - Как да сменя лагера на барабана
Здравейте, скърца ми лагера на барабана. Как да сменя лагера на барабана на Gorenje WA 62101. Някой може ли да ми каже има ли някакви специфични изисквания, действия или нещо по - различно, в сравнение с другите перални.
Ако можете предоставете ми схема и евентуално номерана на семерини и лагери.

Колто лагера са там? И как са им номерата? Защото на АЕГ сменях и бяха два.

От къде да разбера номерата на лагерите и уплътненията?

19. kolyo - 17 Декември, 2012 - 09:30:48
http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=1&topic=826

20. Zdravkicha - 18 Декември, 2012 - 09:38:50
На тях си пише. А ако са толкова ръждясали че да не се чете - вземаш ги в магазина и там ще ги измерят и ще ти дадат същите. Един съвет - вземи си SKF и няма да съжаляваш. Аз само такива слагам на всички перални и досега оплаквания нямам.

21. Jenty - 08 Януари, 2013 - 18:51:51
Пералня Gorenje WA62101 - не загрява
Здравейте! Пералнята дава някаква грешка на всички програми с нагряване. След края на програмата, светват всички светодиоди през 5 сек по веднъж. Първите 10-тина пъти дава и звуков сигнал, а след това само мига.
През цялата програма пералнята не загрява. Дайте съвет за проблема и сервиз за плевен?
Благодаря!

22. Octopus - 22 Май, 2013 - 23:11:30
Пералня Gorenje WA62101 - не центрофужи
здр. проблема е следният когато започне да вдига обороти на центрофуга премигва диода на старта и се нулира и така може да работи добезкраи.
Проверих мотора не вдига "А'' сминих и релето и кондензатоите по платката но проблема остава.
пробвах и със друг мотор но пак сащата работа
проблема е че захранването се губи за сек. и затова се нулира но не мога да разбера от какво се губи иначе пак повтарям че мотора е ок.
Здравейте, имам подобен проблем с моята пералня същия модел. Кара си програмата (която и да е) нормално, но зацикля на изплакването ( източва водата, но не достига до етап центрофуга), когато я сложа само на центрофуга, започва да центрофугира нормално, но като започне да вдига повече оборотите, диода срещу знака за центрофуга премигва бързо и центрофугата спира и започва отново... Преди месец смених четките на мотора, бяха износени докрай. Може ли някакъв съвет?

23. pacofazomera - 14 Август, 2013 - 21:23:29
същия проблем с пералнята на братовчеда.премигват диодите и се рестартира.четките са сменяни преди 2 3 месеца и от тогава май са и проблемите.чистихме колектора между ламелите,водна шкурка и като развърта на високи обороти искри и се рестартира.намерихте ли решение на проблема,гледам е коментиран по нагоре в темата...?

24. stean - 14 Август, 2013 - 21:52:13
100% калпави четки!
Трябва да се шлайфа колектора и да се сложат оригинални. Мисля, че тези бяха за този мотор:
http://nikelectric.com/product_info.php?cPath=21_33&products_id=4792

25. pacofazomera - 14 Август, 2013 - 23:17:56
четкодържателя беше с 1 болт .много меки ми се видяха тия четки и се разпрашават

26. kalitko - 22 Септември, 2013 - 07:32:12
Сменен кондензатор 1,5mf x2 АС275v на платката. Центрофугата заработи нормално

27. Evtim - 23 Октомври, 2013 - 11:51:36
Имам един въпрос относно пералня Gorenje WA62101.Счупена кръстачка.В продавалник намерих модел Gorenje WA62122 на който се продава кръстачката.Въпроса ми е дали са съвместими?Дайте съвет-да я правя ли или да си купя нова пералня при положение че всичко-механика и електроника са здрави,само кръстачката е счупена на две места?
Защо всички сервизи ми продават кръстачката с барабана заедно като не са занитени??Да не говоря че цената за ремонта е колкото половин пералня....

28. Мърфи - 23 Октомври, 2013 - 17:22:30
Защо всички сервизи ми продават кръстачката с барабана заедно като не са занитени?? Да не говоря че цената за ремонта е колкото половин пералня....
Какво ти е чудно?!Така се предлага от завода.Кръстачката не върви отделно,нищо че е на болтове.

29. Sashko - 23 Октомври, 2013 - 20:14:56
Защо всички сервизи ми продават кръстачката с барабана заедно като не са занитени?? Да не говоря че цената за ремонта е колкото половин пералня....

Радвай се ,че не ти предлагат целия казан комплект.

30. dobromirdimitar - 05 Март, 2014 - 10:45:23
Същата пералня ,същия проблем със премигването на лампите и рестартиране на цикъла при центрофуга.
Проверени - колектор ,четки.
Колектора е лъскав и не искри.
Кондензатори по захранването са сменени.
Чудното е ,че захранването не мърда - 5 и 24 ги има стабилно ,но въпреки това лампата за старт премигва и то като на импулси ,като през времето от 2-3 секунди докато премигва , вкарва също вода на импулси.

31. TIMSTOYANOV - 02 Август, 2014 - 12:52:12
dobromirdimitar
Имам същия проблем със премигването на лампата и рестартиране на цикъла при центрофуга при пералня Gorenje WA 61061.
Въпроса е дали решихте проблема и за какъв проблем става думата!
Благодаря!

32. vasko888 - 16 Октомври, 2014 - 10:29:08
peralnq gorenje wa 62101 - не центрофугира
наскоро сменях лагерите и графитните четки всичко нормално но след смяната мина известно време и спря да центрофугира даже когато си пуснеш някоя програма на много високи обороти върти така 10 мин изпомпва водата трябва да центофугита завърта лекичко и светват всички лампички от страни край на програмата
а, и помпата много странен звук издава но изпомпа.
Ще съм много благодарен ако ми помогнете.

преди известно време смених четките на мотора и почна да си работи нормално но сега пак същия проблем сменях лагери погледна четките има си графит купих хубави четки 22лв. сега пускаш програма и почва пълни вода и т.н. и като почни да пере някак оборотите са много високи така 10 мин. изпомпва водата и край светват всички диоди спира програмата като я пусна само на центрофуга тръгва завърта и спира

Случайно да знаете как се рестартира програматора някаква последователност от бутони се набира и се рестартира так прочетох някаде

33. kolyo - 16 Ноември, 2014 - 19:48:24
Пералня Gorenje WA62101 - всички лампи светят
Здравейте, от седем години ползваме въпросната пералня и сме много доволни, но от известно време започна да прави странни номера.
Както си работи нормално след второто центрофуга на прането спира да пере и започва да свети като коледна елха ( всички възможни лампички светват ). След като я спрем и пуснем пак всичко си е на ред. Това не се случва на всяко пране, но сякаш става все по-често.
Какъв може да е проблема? Благодаря предварително!
kuki29

34. kalanak - 26 Ноември, 2014 - 17:45:24
Пералня Gorenje WA62101 - програми
При половината от програмите когато бъдат избрани светва диода на центрофуга вместо старт , при натискане на бутон старт започва да изпомпва водата и да подготвя за центрофуга. Нормално работят ръчно, микс, 90гр, и третата на 60гр.
Видимо по платката няма изгорели елементи. Ще съм благодарен да ме насочите къде да търся проблема.

35. Пенева - 29 Ноември, 2014 - 23:12:52
Здравейте, след изпиране видях, че е изтекла вода. Маркучите са сухи. Някаква идея, откъде е текла?

36. hishnika - 30 Ноември, 2014 - 00:01:05
може да е от кутията за праха или някой разхлабен маркуч

37. kalanak - 28 Януари, 2015 - 16:08:27
Gorenje WA 62101 - почва от центофуга вместо отначало
Здравейте! при включване и избор на някои програми, прим. за памук на 40 градуса и други две-три, те стартират не от началото (пълнене и пр.), а от фазата на центофуга. Все едно при предходно пране е спрял токът и програмата продължава откъдето е стигнала, в случая - от центофугата. Само че с тая разлика, че токът не е спирал, а просто машината прави такава шашма при всяко пране на тези две-три програми (не и на другите) Така припревъртане на главния превключвател на съответната програма в готовност мига светлината на центофугата, а не на началната фаза.
Въпросът ми е може ли нещо да направя сам и какво евентуално е то. Или поне би ли ме упътил някой добър човек тук на какво се дължи този феномен и кое е повреденона пералнята?
Предварително благодаря за помощта
Ромел
Проблема при мен беше пресостата (нивомера) .продухах маркучето и пресостата и пералната тръгна .
Ромел също може да го направи ,защото проблемите ни май са еднакви