Форум »Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Климатик SAMSUNG AQV-12ASA - грешка E122
1. ivailo78 - 19 Август, 2010 - 20:13:19
Още с включването изписуква три пъти и почва да мига Е1 и след това 22 и пак така
ако може някой да мидаде инфо за тази грешка ще съм много благодарен че за тези китюци нямам никакви данни

колегите са го слагали и утре първата ми работа ще е да видя датчиците-дано да е нещо такова а климатика е чисто нов просто е купен преди тригодини и сега си го монтират-да им се чуди човек

2. kolyo - 19 Август, 2010 - 20:32:48
Не е ли тръбен датчик на вътрешното тяло ?
E122 - In-coil sensor error(open/short)

Щом дава грешката веднага, значи е във вътрешното тяло - два датчика и турбина
Най вероятно откачен куплунг

3. nasopicaso - 22 Август, 2010 - 22:42:13
Инверторите на Самсунг дават много грешки, които често са от софтуер. Може би е по-добре да се обадиш в сервиза на К&К и да ги питаш. При един от моделите на мен ми даваше какви ли не грешки, от сервиза ми казаха да преинсталирам софтуера на външната платка...

4. kolyo - 01 Февруари, 2012 - 20:53:58
Климатик Samsung AQV 12 ASA ­- грешка Е101
след токов удар климатика показва грешка Е101
Мисля че е IPM но нямам кодовете за този модел,моля помагай те
roman

http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=2&topic=1001

5. kolyo - 07 Юли, 2012 - 14:07:32
Климатик Samsung aqv12asa - грешка E101
Здравейте! Купих си нов Samsung aqv12asa.
Докато ми го монтираха момчето обърка световете на кабелите (и така 2 пъти). След това изпълнение климатика дава E101.
Предполагам сега най-правилно е да го накарам да си го ремонтира, но ми е жал за момчето и реших да се пробвам...
Имаше 2 изгорели оптрона ( приемниците във външното и вътрешно тяло), смених ги. Климатика обаче продължава да не работи... гледах с осцилоскоп... данните вече успешно минават м/у външното и вътрешно тяло. Има ли някой идея какво не му е наред?
Също ако някой има по-актуална документация... аз намерих някаква за 18-ка, която не върши работа.
Мерси много!
Илиян

6. kolyo - 14 Ноември, 2012 - 09:13:45
SAMSUNG AQV-12ASAN - Грешка Е101
ЗДР. колеги въпросният климатик изписва грешка е 101 ?
разбрах че грешката означава че няма комуникация между двете тела на вътрешната платка
няма напрежение за навън можете ли да помогнете ?
dimitar danailov
Напрежение за външното тяло се подава само за 5 секунди през резистор.

7. mario29 - 13 Януари, 2014 - 19:06:21
моля помогнете някои знае ли какъв размер тръби се монтират на климатик samsung aqv12asa, чудя се дали са 4. 10 ?

8. СТОЯН - 13 Януари, 2014 - 19:44:28
http://www.iranaeood.com/products/prod00000194/0193%20AQV18FC.pdf

9. kolyo - 28 Юни, 2018 - 00:44:33
климатик Samsung AQV12ASAX - ­ грешка Е101
Здравейте, Преди няколко дни при пускане на климатика на функция охлаждане, изписа следнат грешка: E 101 (1 min Time out Communication),
тоест липса на комуникация между външното и вътрешното тяло.След което, отворих капака на външното тяло и засякох 3 светодиода- жълтият свети, зеленият не свети, червеният мига(грешка OTP error).
Не знам какво трябва да се направи!? Прочетох че трябва да се въведе код за сдвояване на двете тела, но за този модел така и не открих. Четох, че може да има изгоряла външна или вътрешна платка или пък да е някой датчик !?

казаха ми,че може да ми изписва тази грешка заради повреден температурен датчик на вътрешното тяло.Демонтирах го, но визоално всичко изглежда наред! Помогнете!
направих мерения и резултатите са следните: вътрешен тръбен датчик-11 килоома, вътрешен температурен датчик-11 килоома при температура 23 градуса по Целзий!
Външен тръбен датчик-1 килоом, външен температурен датчик-11,7 килоома при температура 23 градуса по Целзий!
Май външният тръбен датчик е сдал багажа и е за смяна.
Какво ще ме посъветвате?
Да си купиш нов климатик.

10. dis_el - 29 Юни, 2018 - 12:51:37
Препрограмира се паметта на външното тяло.

11. Ивайло Тодоров - 01 Юли, 2018 - 04:55:17
Здравейте,можете ли да помогнете как да го препрограмирам ?