Форум »Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Климатик DAIKIN FTX 35 JV1B - не топли
1. ttodorov77 - 10 Март, 2011 - 15:42:57
Ако може някой да сподели защо като е под минус 5 градуса климатика не топли добре
прави по големи паузи духа хладно а на кратки интервали и топло,
това нормално ли е някъде четох че трябва да се ресетне как се преви това и дали е необходимо
климатика е сложен преди три месеца.

2. vbi - 10 Март, 2011 - 16:41:03
Каква ти е кубатурата , изложението , изолацията , дограмата ?
Работи ли постоянно или го пускаш само вечер ?
Откакто е сложен ли е така или от скоро ?

3. Mega - 11 Март, 2011 - 17:49:45
... Тази машина е по-бюджетна и по принцип не е от най-топлещите. Все пак е важно в какво помещение е сложена, както пита колегата. Защото на последък клиентите искат нещо на ръба за по-евтино и след това се питат, защо не топли като падне под -5.

4. vaioo - 11 Март, 2011 - 21:20:44
1-Спираш му централно тока за 5 мин.
2-Пускаш му тока
3-Настройваш го на 30 градуса, жалузите надолу и вентилатора задължително на 5 скорост.
4-Пускаш го и му натискаш powerful
5-Оставяш го така 5-6 часа, ако трябва и ден.
7-Ако и сега не е стоплил и е правилно оразмерен за помещението се обаждаш на тези които са ти го монтирали.

5. ttodorov77 - 11 Март, 2011 - 21:55:45
С климатика се топли една стая с размери 6-4-2.6
панелка с две външни стени със сменена дограма без топлоизолация

6. Mega - 11 Март, 2011 - 22:16:08
Машината е малка за панел с две външни стени, реално топлиш улицата и съседа от горе. А и машината не е от най-можещите. Има чест дефрост от което и доста загуби. Аз топля с 12-ка 30 квадрата без проблем, но машината е MHI 35ZIX-S, сградата е тухла с 8 см. изолация.

... То времето се стопли, но ако сложиш вентилатора на Auto, усещаш ли я да се форсира или работи леко? Говоря в студа.

7. metox - 06 Декември, 2011 - 23:45:07
Климатик DAIKIN FTX 35 JV1B - слаба изходяща темпер.
Климатика е монтиран преди 3 месеца.При външна темп. 1гр. изходящия въздух му е мах.48гр.Кондензацията му е 49 гр. и 29 атм. по манометър.Също така влиза в дефрост без да има нужда.Фреона му е на лице даже го презаредих наново 1 кг.Оразмерен е за помещението, работи на панелка 15 кв. с вътрешни стени и двойна дограма.Единствената разлика която намирам е че е със различни външно и вътрешно тяло като производство.Едното е Тайванско а другото е Чешко.Просто така са ми го дали от склада.Незнам дали това е проблем.Имам доста монтирани машини и всички вадят около 54гр.Мисля че е някой от вътрешните датчици.

Климатика е на 410.Знам че са му малко но защо?

8. Георги Стоичков - 07 Декември, 2011 - 02:44:20
Трябва да го вкараш в режим между 30-40 бара, огледай дали има голяма разлика в топлообменниците между Тайванското и Чешкото тяло, измери тока и евентуално пробвай с до + - 100-200 грама фреон. Колко е налягането на бавен вентилатор и колко време работи климатика (ако се пуска от време на време демек само вечер е възможно нищо да му няма и просто да му е необходимо време да навакса) ?

9. metox - 08 Декември, 2011 - 17:29:08
Работи постоянно.Тока е 222в.Не разбирам след като сам го заредил с везна точно колкото пише на табелката(1кг.) и няма следи от изпускане защо да дозареждам 100-200гр. отгоре.
Вчера го демонтирах и закарах на фирмата от която го взех( по техни нареждания). Днес ми го върнаха и ме уверяват че климатика си работи нормално, само са събрали фреона да проверят колко е и са го тествали.
След като го монтирах отново дейсвително работеше по добре.Вдигаше вече над 35 бар. дори стигаше на кондензация до 62 градуса.
С тия 62 гр. по манометър вътре трябва да работи с изх. темп. над 55гр.
А той вдига до 50гр. на мах. степен на вентилатора при положение че навън беше 5гр. А не знам как ще се държи като падне -10гр
Сложил сам около 30 бр. само тази година от този модел(с еднакви като производство тела)взети от друга фирма и нямам проблем с тях само с този не можем да се разберем.Странно

10. Георги Стоичков - 18 Декември, 2011 - 23:46:15
Не разбирам след като сам го заредил с везна точно колкото пише на табелката(1кг.) и няма следи от изпускане защо да дозареждам 100-200гр. отгоре.

Брал съм много ядове с 18-ка панасоник, монтирах го чисто нов есента преди 3 години като застудя изреваха, че не топли и беше на същото положение като този едвам държеше 27-28 бара на бавен вентилатор и работи 10-15 минути духа колкото сам да се стопли и минава в дефрост. Преточих го и го заредих с везна мисля че събираше 1.800 кг. 410 пак беше на същото положение, на своя глава му добавих 360 грама фреон (мерейки и тока) и до ден днешен си работи без никакви проблеми

А той вдига до 50гр. на мах. степен на вентилатора при положение че навън беше 5гр.

Да го пускат на средна или бавна скорост и няма да имат проблеми

11. Pawel - 22 Април, 2018 - 21:08:24
Колеги, тази зима попаднах поне на 5 дайкина, които не топлеха достатъчно зимата. Всички машини не са гаранционни и предните зими не са имали проблеми досега. Общото в цялата работа е, че държат налягане между 19-22 бара при настроена температура 22-23градуса. Когато вдигна градусите на 30- налягането отива на 35-38бара и започва да си топли нормално. Но, ако смъкна пак температурата на 22 градуса, налягането отново пада и вади изходяща темперарура 35 градуса. Презареждал съм с везна, проверявал съм датчиците, но друго логично не видях! Моля, колегите с повече опит с Дайкините споделят за това поведение на машините! По спомени мисля, че бяха FTX-серията!