Форум »Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Климатик NEO ACS-HL12FA - не размразява
1. Pavka07 - 20 Януари, 2008 - 18:43:14
Здравейте приятели! Имам проблем с моя климатик NEO ACS-HL12FA. Тази зима ми стана навик да размразявам ръчно климатика.Но като гледам всички климатици наоколо се успокоявам, че не съм единствения.Проблемът е, че когато започне да работи на обезскрежаване питата на външното тяло въобще не се загрява и следователно леда не се топи. Иначе в този режим работи около 5,6мин. и за това време питата си остава ледена.
Мисълта ми е, дали това е някакъв фабричен недостатък или моя климатик има някакъв проблем.
Ще съм ви благодарен ако споделите мнението си.

Стаята не е студена потдържа около 20 градуса, но аз продължавам да си мисля, че има някакъв проблем, тъй като при обезскрежаване външното тяло въобще не се затопля.

2. kolyo - 20 Януари, 2008 - 18:46:19
Че ти вообще не трябва да го пускаш при отрицателни температури.
А при положителни ще се размрази от слънцето

3. ukelichko - 20 Януари, 2008 - 22:51:20
За да размразява ефикасно трябва да ти е затоплена стаята. Ако го пуснеш в студена стая той обледява много бързо. След това при размразяването в стаята не е достатъчно топло и процесът не е ефективен от което остава лед. Така климатика започва да работи още по лошо и става един гаден цикъл докато външното тяло стане на ледена буца. Решението е да затоплиш стаята поне до 15-16 градуса и тогава пускаш климатика. Ако преди това си размразил външното тяло и няма лед по него ще се учудиш колко добре работи климатика.

4. kolyo - 16 Ноември, 2010 - 10:52:52
Климатик NEO ACS-HL12FA2 - Търся КОД за универсално дистанционно
Zdravo kolege, za ovu klimu mi je potreban daljinski upravljac ili KOD za univerzalni daljinski. Dali neko moze na bilo kolji nacin da mi pomogne ? Unapred zahvalan.

standard input power 32 W
stadard inpunt current 0,2 A,
50 Hz 220 V
Serial number: 080100190
deletraj

5. kolyo - 10 Юни, 2018 - 17:30:13
Климатик Neo ACS-HL12FA -не се регулира вентилатора на вътрешното тяло ?
Някой може ли да каже защо не се регулират оборотите на вентилатора на вътрешното тяло.
От дистанционното тутка и сменя скороста на дисплея на дистанционното но климатика работи с една и съща скорост, никаква промяна в скороста на въздушния поток.
isabgcc
И каква е скоростта-ниска или висока ?