Форум »Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Климатик HAIER HSU-12H03/H(DBP)
1. vladopi4a - 20 Юни, 2008 - 15:17:44
Здравейте от две години имам климатик HAIER HSU-12H03/H(DBP). От самото начало ми правеше всякъкви проблеми. Последното което правише беше, че като го пусна на охлаждане хвърляше вода от вътрешното тяло и ми миеше очите. Преди няколко дни го пуснах да охлажда, цял ден въртя без никакъв ефект. Измерих температурата на въздушната струя на вътрешното тяло и ми показа 22 С, като задавах различни градуси през интервали от време на охлаждане. Пусках го и на POWER режим и пак същата работа. Иначе топли, пробвах го. Какъв може да е проблема?

PS: Външното тяло работи нормално(Компресора завърта като светне червената лампичка за работа на вътрешното тяло, тръбичката от външното тяло за охлаждане е студена и хваща скреж), а вътре духа като вентилатор. Правих и теста с бутона под капака за филтрите на вътрешното тяло. Изписква два пъти и след няколко секунди (5-10) стартира режим охлаждане, но пак духа само като вентилатор.

2. kolyo - 20 Юни, 2008 - 17:12:58
тръбичката от външното тяло хваща скреж
изтекъл е фреона

Обади се в сервиз , може и да наминат да ти го заредят след месец-два

3. rkk - 21 Юни, 2008 - 07:51:21
ДА-фреон ...не го мъчи че компресора ще стопиш...спри го докато се зареди с фреон...

4. vladopi4a - 27 Юни, 2008 - 16:10:29
Беше си изпуснал 2/3 от фреона. Доляха го и ми взеха 50 лв.
Попитах го да го ремонтира и да види от къде го изпуска, а той ми каза че бил много зает и чак септември щял да му обърне внимание. Ще търся друг.
Трудно ли е да се разбере от къде изпуска фреон и как се прави това.

5. p1 - 27 Юни, 2008 - 16:21:02
зависи от майстора ти: може никога да не го намери пропуска (даже и да е пред очите му) а може да го поогледа по подробно и да ти реши проблема

6. modac - 28 Юни, 2008 - 20:01:27
Беше си изпуснал 2/3 от фреона. Доляха го и ми взеха 50 лв

странни неща се случват на тоя свят
намери си истински майстор бате

7. izolator_clima - 19 Ноември, 2009 - 07:38:13
haier hsu-12h03/h(dbp) - на отопление мига синята лампа COOL
на отопление мига синята лампа/охлаждане или 3-та от дясно на ляво
външното не сработва дори на охлаждане
в външното тяло не свети нищо на голямата платка,
свети постоянно диода на малката платка с кондензаторите

8. kolyo - 19 Ноември, 2009 - 07:57:14
чува ли се да чука реле във външната платка ?

Най вероятно е избило импулсното захранване на външната платка

9. izolator_clima - 19 Ноември, 2009 - 09:00:24
външната платка е пълен мъртвец нищо нито свети нищо чука,
направи ми впечатление че вътрешното не пуска сигнал към външното-комуникацията е здрава

захранване пуска - сигнал няма S

грешки за модела има ли...

10. румбатааа - 06 Февруари, 2010 - 12:26:30
haier hsu-12h03/h(dbp) - търся термо датчик
[q]климатика ми е haier hsu-12h03/h(dbp) до пследно лятото работеше на студено и есента реших да го пусна на топло носамо мигаше синя лампа и до тук.кви ли не рестарти му бих и не и не.питах наште техници от гр.оряхово и всеки вика ,а хаиер и то инвертор...пробваи това пробваи онова.реших сам да го погледна.отворих външното тялои започнах да меря.
единя от датчиците ми даваше сапротивление в мегаом което реших 4е е пркъснал.отидох в магазина.и ония са компетентнии ми казаха.вземи тоя щте стане и ми дадоха 15 килоома.сложих го и все същото прави климатика.вдигнах раце и се предадох.после реших пак да започна .намерих платка за компресора.и така не стана.външното тяло само светят диодите но признак за тръгване нямаше.и реших да измеря кабелите между двете тела и се оказа че диния които е за оправлението е издал багажа.използвах жълто зеления за вариант.компресорат тръгна но за малко и спря, защтото според мен термо сапротивлението е в килоом и дава грешки
може ли някои да ми каже от каде мога да си намеря схема да видя дали е вярно мегаом ,че всички спорят,4е трябва да е килоом.
лошото е 4е стария датчик го прецаках да видя каде е прекъснал и сега немога да го вастановя.датчика е на куплонг CN11. МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ

до компресора на една от трабичките беше запоена дтуга траби4ка и тои беше мушнат там.
то компресора тръгва но му трябва неговия датчик ,4е ина4е спира.смисам ,мегаомовото по принцип си е ништо като сапротивление,даже кат го махна и тръгва и вътрешното тяло но за няма и 3 минутки и спира.

11. kolyo - 06 Февруари, 2010 - 14:32:36
Датчика за прегряване на компресора е високоомен.
Пробвай с резистор 100-200к на неговото място дали ще работи компресора

12. kolyo - 27 Април, 2010 - 17:58:43
Климатик Haier ­ HSU 12H03/H(dbp) - спира да работи
Здарвейте, казвам са Валентин и съм от Благоевград ,
имам климатик Haier HSU 12H03/H(dbp) , който както си работи спира и започва да му мига синята лампа за охлаждането(COOL). Ако по същото време докато мига тази лампа ударя леко външното тяло , климатика започва да си работи , прави го в различно време , през нощта ,през деня .
Виках теника ,който го е монтирал и той ми каза че е от пренапрежение ,на което не вярвам.Преди няколко месеца ,същия човек ми каза че е сменил цялата платка на климатика ,но проблема си е същия .
Ако знаете какво му е ,или знаете някой , който наистина разбира от тези климатици моля ви,кажете ми. Благодаря предварително
valvamp

имаш хлабава връзка на проводниците и най вероятно е на управляващия кабел трябва да се презапои и ще е коршум климатикат ти
burgi

Здравейте,извинявам се че пак ви пиша за същия проблем който имам с тази щайга.Снощи вечерта както си работеше спря и започна да мига пак синята лампа,както преди,разликата обаче беше че външното тяло си работеше.
Отворих вътрешното и натиснах битона Pi ,мисля че така се казва .При натискане исписка 1-път,задържах го след това изписка 2-пъти един след друг ,а след това и 3-пъти 1-след друг.Накрая нищо не стана и го изключих от контакта .След това го включих пак и започна да си работи.
По време на мигането на лампата дистанционното не работеше ,само копчето за изключване и включване .Моля помогнете!!!
valvamp

13. Pawel - 26 Януари, 2018 - 12:13:57
Колеги, същият проблем в режим на отопление, климатика не тръгва и на вътрешното тяло премигва синята лампичка. На външното тяло има червен светодиод който премигва 5 пъти. Знае ли някой каква е грешката ? Клиента каза, че и преди забивал по същият начин, но сега изобщо не тръгва.

14. kolyo - 26 Януари, 2018 - 13:31:45
Няма комуникация между вътрешното и външното тяло, най вероятно изтекъл електролитен кондензатор в захранването на оптроните.

15. Pawel - 26 Януари, 2018 - 15:07:48
Оптроните в залетия ИПМ ли се намират или на външната платка с датчиците?

16. kolyo - 26 Януари, 2018 - 15:10:39
Първо виж вътрешната платка - трябва да са до комуникационния кабел