Форум »Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Климатик Samsung AQV09AWAN - грешка Е469
1. Елизабет - 02 Ноември, 2008 - 11:37:42
Здравейте,имаме проблем с климатика,който е монтиран преди два дена и започна да дава тези грешки звъняхме на гаранционният сервиз,но днес е неделя и както се предполага няма никой.Ако някой си има напредстава какви са тези грешки ще се радвам да разбера.
Още една малка подробност:от външното тяло става конденс,като капе вода отдолу лявата страна.
Благодаря предварително за помощта

2. kolyo - 02 Ноември, 2008 - 11:46:10
http://www.klimaservice.hit.bg/new_page_8.htm
Да не би заранващото напрежение да е ниско

Всеки климатик прави "конденз"

3. Елизабет - 02 Ноември, 2008 - 13:59:12
знам че е нормално да има конденс, но предполагам,че той би трябвало да е по предназначената за това тръба, а той капе отдолу.

Възможно ли е това да се получава при слаб токов удар ?

4. hladnia - 02 Ноември, 2008 - 17:39:35
За клиенти който са неспокоини Bat Lyubo написа приди 1 година
Преди да продам климатика запознавам клиента с характеристиките му,питам за какво предимно ще го ползва/ в смисъл дали ще разчита да се топли с него или ще го ползва на топло само в периодите, когато не са пуснали парно/ и от там и какъв климатик да си вземе, но има хора дето хем не искат да дадат някой лев повече за по-добра машина, хем искат да работи перфектно-е не става! Колкото до цената -според клиента, а и сам трябва да си оцениш труда. Вярно е ,че ако е гаранционен не трябва да се вземат пари, ама като вземат да те разкарват за"струва ми се, че климатика ми не работи както трябва", или "абе, от време на време спира и фъска, а навън излиза пара", то не може да остане за моя сметка това разкарване. Пък и всеки клиент, независимо за какъв уред, прочита ръководството за експлоатация на уреда

5. Елизабет - 02 Ноември, 2008 - 19:52:35
Хубаво го е казал,няма спор.Но при положение,че за този модел няма предишни мнения/проблеми дори и в чуждестранни форуми,имах по-стар модел на samsung и не съм имала проблеми с него,този не е от най-евтините,прочетох упътването два пъти,това не е първият път,който работя с климатик,не съм го монтирала аз.Не претендирам,че разбирам от климатици напротив-аз не разбирам и за това питам,което е абсолютно нормално.Ако в инструкциите бяха описани грешките,които дава нямаше цял ден да ровя из гугъл и да се чудя какво става.

6. kolyo - 02 Ноември, 2008 - 20:10:25
Грешките са описани в потребителската инструкция.Пише и какво да направите в случая :

7. ceci - 03 Ноември, 2008 - 07:55:54
обади се в сервиза които са ти го монтирали да ти сменят и двете платки в климатика
това е решението на проблема

8. Елизабет - 04 Ноември, 2008 - 15:13:47
Проблема е решен. Като се състоял в:
чувствителност на климатика към най-слабите вълнения на тока , направили са го умишлено така.
Реших проблема като:оставих включен в двойния контакт само него,а преди това в него бяха включени всички други електрически уреди(зарядни за телефони,тв,2 лаптопа и тн..)
И така,благодаря за помощта Ви все пак и ако на някой му дава същите грешки да знае от какво може да е

9. kolyo - 17 Април, 2018 - 19:48:20
Климатик Samsung AQV09AWAN - Не тръгва вентилатора
Всичко по платките уж е наред но вентилатора не тръгва.
Има ли опция за тест да не е изгорял ,защото е капсулован.
timoteev
кой от двата ?

10. p_apur4o - 17 Април, 2018 - 21:47:10
Външния е BLDC, предполагам той не тръгва. Тук има мануал:
https://www.nodevice.com/service-manuals/conditioners/samsung/aqv09awan