Форум »Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Климатик OSAKA KFR-50GW - компресор
1. harman - 10 Януари, 2009 - 19:45:18
Здравеите,
Климатик OSAKA KFR50GW внезапно в режим на отопление започна да духа хладно.
Външното тяло си работи.Няма обледеняване.
Благодаря

2. kolyo - 11 Януари, 2009 - 20:06:25
http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=6&topic=175
KFR-50GW (18000BTU)

3. todorakisa - 20 Януари, 2009 - 20:23:40
смени кондензатора за да провериш дали работи компресора, ако пак не проработи отвори капачето, което се намира на компресора отгоре за да видиш дали кабелите са нагорели или окислени.
Ако всичко е нормално значи най вероятно компресора е изгорял

4. Pawel - 23 Юли, 2017 - 08:24:02
Климатик OSAKA KFR-50GW - ­компресора изключва
Колеги, нормална ли е консумация от 9 ампера и на двата режима на работа. Климатика го докараха със събран фреон. Свързах двете тела за проба с 1метър тръбен път. На охлаждане работи, но на отопление вдига 25 бара за 5 минути. Външният вентилатор изключва чак на 30 бара и след 1 минута компресора загрява и изключва. Тръбният и въздушният датчик са по 5 кОма. Тръбният съм го сменил с чисто нов пак 5 кОма и ефекта беше същия. Закачил съм му 45 микрофарада кондензатор, че липсваше оригиналният. Защо е свален и преди колко време нямам информация. Възможно ли е да е запушена капилярката ?

5. Aleksandars - 23 Юли, 2017 - 10:35:20
Възможно ли е да е запушена капилярката ?

На 100%...Сменяте цялата дроселираща система и машината ще работи както трябва.

6. Pawel - 23 Юли, 2017 - 15:25:16
А размера на капилярката какъв е?

7. Aleksandars - 23 Юли, 2017 - 17:41:35
За тази цел си има инструмент с който ще измерете колко е старата.

8. валкиса - 23 Юли, 2017 - 21:03:43
Сложи кондензатор 50 мф,и го пусни да поработи.В тези жеги не знам как очакваш да работи на топло, ако чека не е вред не работи коректно точно на студено.

9. Pawel - 12 Февруари, 2018 - 17:19:53
Колеги, същият модел климатик тръгва и светва от сервизният бутон, но като го управлявам от дистанционното не светват лампичките на вътрешното тяло, иначе се чува, че приема командите, но не светва и не тръгва. Разпоих сервизният бутон, но промяна нямаше. След като го запоих отново пак същата работа! Лувъра се движи при включване на захранването.
Сега видях, че диодчето, което показва 30 градуса съвсем леко премигва(почти незабележимо), това е при управляване от дистанционното.

Платката е различна от този модел с малката платчица.
Не знам защо не ми се качва снимката. Размера и е 193 кбайта