Форум »Ремонт » Ремонт на микровълнови фурни , печки , котли » Микровълнова INOTEC MD11471
1. kiki_2 - 31 Декември, 2018 - 12:37:56
Здравейте,имам идея да преправя управлението на една МФ INOTEC модел MD11471,от електронно към механично.След огледи и замервания на въпросната печка се насочвамз за проблем в електронния програматор,и понеже там нямам много какво да проверявам реших да монтирам механичен програматор от МФ ELITE модел MO2019G, модела на програматора е WLD30-2/s T90.Въпросния програматор го свалям от здрава печка ,но с изгнило дъно. Та питането ми е към знаещите и патилите ,ще се получи ли въпросното прехвърляне и къде да очаквам проблем? И второ не мога да намеря схема на това ELITE за да видя на програматора къде какво се подава и какво на къде излиза,ако не намеря схема ще трябва да си я свалям сам.На INOTECa върху електронната платка е написано кое за къде е.
Очаквам Вашите мнения,Весели празници, ще ремонтираме след празниците!

2. kolyo - 31 Декември, 2018 - 12:47:04
Що не прехвърлиш цялата инсталация ?

3. kiki_2 - 04 Януари, 2019 - 14:02:40
Здравейте, ЧНГ, операцията по прехвърлянето премина успешно,по лесно беше като прехвърлих програматора със инсталацията,но поне си свалих и схемите на печките.

4. rope - 05 Януари, 2019 - 17:42:32
Добре е , че си се справил, да не ти убивам ентусиазма, но имай едно наум относно качеството на ползваните механични програматори ! Доста често контактите им вътре са в окаяно състояние и работят на магия .

5. kiki_2 - 09 Януари, 2019 - 09:39:15
за контактите знам но донора работеше добре , а беше изгнила защото е ползвана с по-голям капак и водата се е стичала под чинията, а за сега работи добре колкото изкара се е полза /вече замина за Студентски град/

6. VeselinTodorov - 02 Февруари, 2019 - 20:14:33
Здравейте имам едно питане относно микровълновите, имам общи схеми на няколко микровълнови, и като ги разглеждам, точно преди изводите да захранят първичната намотка на трафа, преди него има някакво реле свързано с вратата и ми се струва че има някакво задържане, тоест постепенно повишаване на товара. Та въпроса ми е за какво е това реле и каква роля точно изпълнява, не ми е много ясно и гадая...?

7. rope - 02 Февруари, 2019 - 22:13:33
Inrush relay, намалява пусковия ток на трафа, ако не работи добре, може дае гръмне бушона .

8. VeselinTodorov - 04 Февруари, 2019 - 20:14:39
Мерси за отговора ясно, иначе ще има токов пад на напрежението сигурно в мрежата, ако релето не фигурира.