Форум »Други » Търсене на схеми , dump-ове , инструкции » Пералня HOTPOINT WD 420 P - дъмп
1. rotshild - 20 Февруари, 2014 - 15:50:05
Здравейте, търся дъмп за пералня Ariston Mod: WD 420 P
Кода на пералнята е 36137258
Моля ако някой разполага с такъв да го сподели.
Благодаря предварително.

като допълнение ще добавя че пералнята е взета като уред с транспортен дефект, внос от Англия.

2. kolyo - 20 Февруари, 2014 - 17:26:44
Този не става ли >

3. rotshild - 23 Февруари, 2014 - 15:36:39
kolyo,
благодаря ти, пробжах го но пералнята продължи да дава същия дефект и отива за скраб за сметка на нова.

4. bamze - 23 Февруари, 2014 - 19:49:35
Какъв и е проблема . Тази трябва да е с EVO2 колекторна с процесор 9.21 . Английските модели се различават от нашенските по лицевия панел .

5. rotshild - 24 Февруари, 2014 - 18:56:25
Проблема е че когато се вкара щепсела в контакта, премигват всички диоди и пусковия бутон остава да свети, а този бутон не трябва да свети без да се задържи. От там нататък се започва - на която и програма да се пусне, заключва, започва да пълни, и след малко започва да източва, пълни и изпомпва едновременно. И в един момент започват да светят бутонът on/off който се намира най вдясно на лицевия панел и диодът на втория бутон от горе надолу на вертикалната редица бутони (reduce creases). Това означава някаква грешка ама не знам каква. Гледах грешките тук във форима ама май за тази пералня са различни. Ако някой има идеи за тази грешка нека сподели и като цяло грешките за тези Ariston - и.

Вкарвах вода в казана и мерих нагревателя чак на 200 Мо - няма грам утечка а самия нагревател си е здрав - дава около 27 ома. маркучето на ниворегулатора няма грам запушване, контактите на ниворегулатора си сработват нормално и няма залепнали контакти. NTC - тата и на нгревателя на перлалнята и на нагревателя на сушилнята показват нормални стойности на стайна температура около 16 Ко. Нагреватвля на сушилнята също е наред и без утечка. Само на програмата на центрофуга всичко е нормално - развърта си във двете посоки и започва плавно да ускорява да високите обороти - т.е. че мотора е наред. Захранването на платката е премерено от електрончик и всичко по него е наред както и че електрнните компоненти са здрави и затова исках да пробвам и със смяна на дъмп като последен опит аджеба да вземе да се оправи ама не стана нищо. Продължават да са налице абсолютно същите симптоми.
Пропуснах да спомена че пробвах както с обърнат щепсел така и с глим лампа на мястото на нагревателя.

6. kolyo - 24 Февруари, 2014 - 20:19:37
Грешката е F04 - ниворегулатор
http://www.service-ruse.eu/kod/wm/Ariston.html
Платката такава ли е :
http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=1&topic=959&start=3

7. rotshild - 25 Февруари, 2014 - 15:22:15
На пръв поглед платката е такава но забелязвам че куплунг J 2 липсва, а на тази пералня при мен го има и е действащ. Дори при откачена букса на ниворегулатора, пералнята продължи да прави същите дертове. Отново започна да пълни и в един момент започна да изпомпва т.е. вкарва и изкарва водата едновременно и при откачен ниворегулатор. Маркуча за изходящата вода е на окло 70 см. от земята.

8. kolyo - 25 Февруари, 2014 - 18:20:54
На мястото на ниворегулатора трябва да сложиш мост между "общ" и "пълно" или между "общ" и "празно"
Само гледай да не се включи нагревателя без вода

9. rotshild - 25 Февруари, 2014 - 22:12:56
Това с мостчетата на мястото на контакти "общ - пълно" или "общ - празно"не съм го пробвал. При следващ подобен случай ще пробвам. Тази пералня вече е сменена с нова. Благодаря ти kоlyo за това че се отзова на проблема ми. Бъди жив и здрав, все така отзивчив и ти пожелавам много работа и клиенти.

10. ivan peykov - 05 Март, 2016 - 22:47:44
може ли някой да ми намери Hotpoint WD 860 1600 SPIN, англиско производство, или поне да ми кажете къде да търся,
благодаря предварително.

11. kolyo - 05 Март, 2016 - 23:06:45
Напиши продуктовия номер. Този не става ли >>>>>>>>>>>>>

12. yusko - 14 Декември, 2017 - 13:14:52
Здравейте търся дъмп за пералня HOTPOINT WD860G - 2831137001
горния ми изкарва F9

13. kolyo - 16 Декември, 2017 - 12:12:31
http://eeprus.ru/eeprom/index4.php?search=wd860g