Форум »Ремонт » Ремонт на кафемашини » Кафемашина Saeco incanto DeLuxe
1. danielavidev - 04 Юни, 2010 - 09:38:54
Saeco in canto de lux, S class
може ли ниакои д ами каже какво да правя като се показва знак "decalcify",
и не тече кафе при натискане на бутона?
много благодаря

2. kolyo - 04 Юни, 2010 - 10:05:48
http://www.gtp.com.au/espressotemp/inewsfiles/saeco-Incanto%20S-Class%20De%20Luxe%20user%20manual%20english-watermarked.pdf

3. tsvetko tsvetanov - 13 Юни, 2010 - 06:25:20
Включи програмата эа промивка.

4. aik - 13 Юни, 2010 - 13:30:43
вече е късно за декалциране
трябва да се отвори боилера и да се изчисти на ръка

5. dr.Vaul - 07 Май, 2012 - 17:22:53
Saeco Incanto De Luxe - зъбно колело
Здравейте, имам проблем с моята кафемашина, изрониха се зъбците на зъбното колело на мелачката за кафе, и сега не мога да намеря от никъде.
От пловдив едни момчета ми пратиха една ама беше с по големи зъбци и не стана. Дайте ми някакъв съвет какво да правя ?
Благодаря предварително

мелачката е хоризонтална и е на 220V ако не се лъжа. Довечера като се прибера ще направя и снимки и ще ги постна.

6. Lusi - 07 Май, 2012 - 20:18:18
щом е със ситните зъби няма да намериш никъде.Трябва да смениш цялата мелачка.

7. mitaka - 04 Юни, 2012 - 02:17:30
Тази машина постоянно ми изписва VENTILATE,
Понякога изчезва и прави кафе но после пак се появява.

8. Lusi - 04 Юни, 2012 - 17:19:08
почисти или смени водомера

9. Vikingos - 27 Юни, 2012 - 14:25:06
Колеги някой може ли да ми прати зъбното колело със ситните зъби,дори и счупено защото имам излизане в чужбина да потърся такова.
Благодаря предварително.

10. Lusi - 21 Април, 2013 - 17:08:08
Saeco Incanto De Luxe - изписва Close door
Кафемашината изписва Грешка Close door при затворена врата и не работи.
Какъв може да е проблема и колко би ми струвал ремонта.
sami1975
на вратата има един палец който натиска едно ключе. бръкни с една отверка или пинсета и го натисни

11. saeco de luxe - 08 Август, 2013 - 22:42:08
Здравейте, по металните части на корпуса има отечка/удря ток/. Пробвах различни контакти-няма ефект.

12. anons - 11 Август, 2013 - 13:10:45
Провери зануляването на машината.

13. mishel6666 - 11 Август, 2014 - 13:06:01
кафеавтомат saeco de luxe ­ incanto s-class
късото кафе при мен е дълго,как може да се настрои, каква да бъде дължината на кафето

saeco incanto de lyxe дълго кафе ­ вместо нормално
проблем с дължината на кафето,как да регулирам водата която машината пуска
ако някой може да помогне,благодаря предварително
genopenev
натискаш и задържаш бутона за кафе докато потече в чашата.когато чашата се напълни колкото искаш пускаш бутона. следващото кафе ще е със същата дъжина. с другите бутони по същия начин

14. Vasi - 22 Март, 2015 - 16:21:48
На дисплея постоянно ми стои надпис "decalcify". Промивах, чистих бойлерчето на ръка и не става и не става.
Може ли някой да ми каже какво да направя?

Не знам къде точно трябва да вляза! Извинявам се, но не мога да го намеря това ,,декалциране,,

15. mishel6666 - 22 Март, 2015 - 19:26:02
ще влезнеш в менюто и ще пуснеш програмата за декалциране

имаш бутон на панела трябва да е на долния ред вдясно. натискаш и задържаш и отваряш крана за топла вода.

16. Vialex - 22 Март, 2015 - 21:10:22
Saeco incanto de luxe е с дисплей и меню, от което трябва да се избере декалциниране...

1. Почистване на циркулацията на машината от утайки и наслагвания (следвайте илюстрациите)
Внимание! Никога не използвайте оцет като препарат за почистване.
Използвайте разпространените в търговската мрежа нетоксични и безопасни продукти за кафемашини.
Тази процедура се налага на всеки 3-4 месеца, когато забележите слаба циркулация на водата.
Машината трябва да бъде включена; тя автоматично контролира разпространението на препарата за почистване.
- машината автоматично предупреждава, когато се налага почистване на циркулацията. На дисплея се появява съобщение “DECALCIFY / READY FOR USE”.
- натиснете бутона 5 за 5 секунди, за да влезете в режима на тази функция
- извадете водосъдържателя и отстранете филтъра за почистване на водата с приложения накрайник
- напълнете водосъдържателя с разтвора на препарата за почистване
- поставете голям съд под дюзата за пара и гореща вода
- отворете бутона за пара и гореща вода; на дисплея се появява съобщение “MACHINE IS DESCALING” – това означава, че машината е започнала процес на самопочистване
- след като на дисплея се появи съобщение “DESCALING FINISHED / CLOSE KNOB”, затворете бутона за пара и гореща вода
- на дисплея се появява съобщение “RINSE MACHINE / FILL WATER TANK”; изплакнете водосъдържателя старателно и го напълнете с прясна питейна вода
- на дисплея се появява съобщение “RINSE MACHINE / PRESS KEY”; натиснете бутона 5, за да потвърдите цикъла на изплакване на циркулацията
- отворете бутона за пара и гореща вода; машината ще започне изплакване на циркулацията; на дисплея се появява съобщение “MACHINE IS RINSING”
- след като цикълът на изплакване приключи, на дисплея ще се появи съобщение “RINSING FINISHED / CLOSE KNOB”; затворете бутона за пара и гореща вода и заредете системата наново с вода.
- цикълът на декалциране може да бъде преждевременно прекъснат чрез затваряне на бутона; на дисплея се появява съобщение “MACHINE IS DESCALING / OPEN KNOB”, а след като затворите бутона – “DESCAL. INTERRUPTED / EMPTY WATER TANK”; натиснете бутона 5, за да потвърдите спирането на процеса
- изплакнете добре водосъдържателя и го напълнете с прясна питейна вода
- на дисплея се появява съобщение “RINSE MACHINE / PRESS KEY”; натиснете бутона в 5, за да потвърдите цикъла на изплакване на циркулацията
Внимание! Ако цикълът по прочистване е прекъснат чрез спиране на захранването на машината, той ще продължи автоматично, след като отново я включите.
След като прочистването приключи, поставете филтъра обратно на мястото

17. kolyo - 22 Март, 2015 - 22:04:21
Същия е като във втория пост, страница 30

18. mishel6666 - 12 Август, 2015 - 19:27:24
Кафемашина Saeco incanto DeLuxe - Бавно въртене на мотора за асансьора
При включване на захранването не преминава селф теста.
Забелязано е бавното придвижване на асансьора в двете посоки,и грешка на дисплея за непреминат тест.
Евентуално е крайния транзистор, но в момента машината не е при мен и не мога да го погледна.
За всеки случай ако може някой да сподели за видът му и дали е този зад изправителния блок.
http://www.service-ruse.eu/forum/uploads/att-4ee70b5180308anto.jpg
Поздрави.
mironski
TIP33C който е на радиатора

19. mironski - 13 Август, 2015 - 14:53:28
Готово. Оригиналният е подменен с BD245C.
Машината работи за сега. Благодаря и поздрави.

20. tsvetko tsvetanov - 19 Септември, 2015 - 10:43:07
Кафемашина Saeco incanto de luxe - Грешка при стартиране SELFTEST
Здравейте ! Имам Кафемашина Saeco incanto de luxe s-class , която до скоро работеше идеално. Поради отсъствието ми ,за 15 дена беше изключена от електрическото захранване . Като се опитах да я включа ,показа мигащ надпис "SELFTEST" и не работи.
Какво се прави при този проблем ?
Има ли някъде ръководство за експлоатация за тази машина ? Благодаря предварително !
veselinov69
Остави е включена за няколко минути и ще се оправи сама
иначе ти е проблемен кондензатора на 470 мф.

21. budala - 09 Ноември, 2015 - 23:08:02
Здравейте, Купих Saeco incanto de luxe втора ръка, като машинката си работеше безотказно. От известно време на дисплея на машината изписа "Decalcify", съответно аз реших да взема нещата в свои ръце, без да се допитам или прочета предварително.
Закупих таблетки за почистване на кафемашини и съгласно указанията ги разтворих във водосъдържателя, НО вместо да спазя процедурата за "Descale", подробно описана от Вас по-горе аз просто пуснах "Rinsing Cycle". След като цикъла завърши машината започна да тече.
Моля помогнете със съвет как да предотвратя този теч. Благодаря предварително!

22. deko969 - 08 Декември, 2015 - 16:48:10
INCANTO DE LUX-S-CLASSE - Не декалцира
Влиза в режим на декалциране както е по инструкция-но когато отваоря кранчето за топла вода,не продължава процеса.
Декалцирах я с пускане на чая допълнително ръчно,но сега не мога да махна надписа декалциране от дисплея.

Остана в положение decalcify fill water tank-и не иска да излезе

23. mironski - 18 Декември, 2015 - 20:49:54
Сагата с малко по-горе описания от мен транзистор продължава.
След подмяната на оригиналния с BD245C машината поработи около месец и транзистора замина.
За всеки случай бе подменен двигателя задвижващ групата на асансьора и съответно и самия транзистор, но греда.
След направения селф тест от машината и установяването в режим на готовност при запуск за направа на кафе, асансьора стигна до половината и отново тръгна с бавно придвижване и съответно изпушване на транзистора.
Асансьорната група е почистена и смазана. При ръчно задвижване не се усеща да има някъде затягане до двете крайни позиций.
Евентуално се съмнявам да съм попаднал на "менте" транзистори.
Ако някой разполага с нов или здрав оригинален - TIP33C, то моля да се свърже с мен на лични за договаряне на доставката.
Или някаква друга идея?

24. kolyo - 18 Декември, 2015 - 22:06:55
http://elimex.bg/product/8848/tip33c.html

25. mironski - 18 Декември, 2015 - 23:01:08
Благодаря за отговора.
Ама и аз съм си за .......!
Точно от тях купувах BD-тата и дано тези излязат по-сполучливи.
Че в Търново и Горна имаха само по един наличен.

26. denica1101 - 07 Януари, 2016 - 12:40:17
Здравейте ! Включих машината и ми показва VENTILATE . Какво трябва да направя? Благодаря предварително.

27. kolyo - 07 Януари, 2016 - 12:51:46
Прочети потребителската инструкция
http://www.lavazza-bg.com/blog/%D0%BA%D0%B0%D1%84%D0%B5-%D0%BC%D0%B0%D1%88%D0%B8%D0%BD%D0%B8/%D0%B5%D0%B7%D0%B8%D0%BA%D1%8A%D1%82-%D0%BD%D0%B0-%D0%BA%D0%B0%D1%84%D0%B5-%D0%BC%D0%B0%D1%88%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B0
VENTILATE – трябва да пропуснете вода през дюзата за гореща вода или пара (да се завърти клапана в посока обратна на часовниковата стрелка). Ако кафе машината има функция за бърза пара първо трябва да натиснете копчето за пара, след което завъртате клапана.

28. denica1101 - 07 Януари, 2016 - 12:55:06
Благодаря много!

29. sezi - 09 Януари, 2016 - 19:16:27
Здравейте колеги! Донесоха ми кафемашина Saniko работи си, но постоянно мига червена лампичка за вниманиел не е с дисплей. какво мога да направя. Благодаря ви.

30. ivan4o126 - 16 Януари, 2016 - 17:42:22
Здравейте! Имам голям проблем не мога да поставя dregs drawer до brew group , защото от него виси пластинка с нещо метално и не мога да извадч и brew group. Какво да направя

31. Niko5211 - 07 Април, 2018 - 20:04:52
Машината не излиза от режим rinsing,има ли начин да се прекрати този процес принудително?

(Добавено)
Нормално колко продължава този процес ?

32. mishel6666 - 09 Април, 2018 - 20:02:58
не може да се прекрати. трябва да минат най малко два резервоара. като се промие сама ще спре