Форум »Ремонт » Ремонт на кафемашини » Кафемашина Saeco Odea Go
1. psc_ivan_carski - 23 Февруари, 2012 - 19:35:23
Струва ми се,че върти бавно моторчето което движи попарващата група,
дава 24v dc, а иначе по старичките машини като виената например дават около 33v, някои има ли идея ?

мотора е здрав, върти си лесно, платката ще е ама не съм сигурен какво да сменя

2. tsvetko tsvetanov - 25 Февруари, 2012 - 08:51:36
Моторьт е един и същ, така че му трябват 33v.
Провери да не товари той цялата верига ако ли не платка

За да си сигорен че не е мотора откачи едната клема от него и провери колко волта идват , ако пак са 24 трьгни по двата кабела на мотора на зад до буксата на платката от тук на татьк измерите елементите които управляват мотора / грец, ценер, симистори и т.н./

3. psc_ivan_carski - 20 Март, 2012 - 20:42:40
проблема беше в мотора, затягаше...
иначе данните са tip 33c, bd245c, mje 30007 ли кво беше там

4. kolyo - 02 Юни, 2012 - 20:16:37
saeco odea go - свети червения идикатор внимание когато пусна пара
или топла вода и не пуща нито пара нито вода
машината си трагва нормално прави кафе но когато включа пара или топла вода светва червения идикатор внимание
ledeniq

5. Lusi - 22 Ноември, 2012 - 17:16:41
saeco odea go - регулиране ­ количеството смляно кафе
А бе уж прегледах инструкцията, ама не можах да схвана как се променя дозата смляно кафе.
anons
не се регулира. мели за определено време заложено в софтуера

6. anons - 22 Ноември, 2012 - 22:38:30
Благодаря Lusi!

7. roomen - 20 Януари, 2014 - 20:19:18
Здравейте, появи се теч в контейнера за отпадъчно кафе, по-точно в големия контейнер, в който е поместен този за отпадъчно кафе. Предполагам че е уплътнителния пръстен на буталото, ако някой има опит моля да сподели.

8. anons - 20 Януари, 2014 - 20:48:33
Пусни кафе при отворена врата и гледай от къде е теча.

9. Bigchicho - 14 Февруари, 2014 - 17:33:01
При натискане на бутона за направа на кафе мелачката тръгва и смила необходимото количество , асансьора отива до горе след което веднага се връща в изходно положение ,без да светне лампа за авария.След всяко натискане на бутона за кафе процедурата се повтаря / за 30 проби направи 2 кафета / Иначе вода за чай пуска от крана.

10. kolyo - 22 Юни, 2017 - 12:09:29
Кафемашина Saeco Odea Go - свети бутона за парата
Здравейте имам проблем с машина Саеко Одеа Го.Водейки се от упътването за декалциране, стартирах програмата. Декалцирането започна, както е описано там, с постепенно изпомпване на течността от резервоара. Лампата за декалциране през това време си свети постоянно. Два пъти повторих процедурата и натиснах бутона с парата за 6 секунди.И сега този бутон свети постоянно и не иска да изключи а машината тотално заби.Какво да правя вече????
Plamena1

11. xxl_vn - 02 Юли, 2017 - 23:06:12
Здравейте, машината е Saeco Odea Go и от известно време не прави добро кафе. Става рядко с малко и светъл каймак а отпадъчното кафе не е на хапче а разпръснат и мокър. Половината от него остава по групата. Намалил съм едрината на мелене на кафе, смених и О-ринговете на групата както и крема диска, но без ефект. Някой знае ли от къде може да е проблема. Благодаря предварително.

12. mishel6666 - 03 Юли, 2017 - 20:00:31
колеги помагайте-пускам програмата за самопочистване на саеко одеа го /румънска/ минава цялата и машината угасва. след 2сек. се включва сама и пак тръгва програмата и така до безкрайност. някой сблъсквал ли се е с този проблем?

13. psc_ivan_carski - 07 Юли, 2017 - 08:10:06
Водомера работи ли пробвай да го смениш.

14. xxl_vn - 10 Юли, 2017 - 14:58:33
mishel6666 реши ли проблема. При мен се появи същия и нямам идея какво да я правя

Да добавя само, че машината на иска да загрява и нямам идея защо. Замерих бойлера - работи, смених и платката и пак нищо. Индикатора за температурата и другия за парата мигат постоянно а тоя който е за DECALCIFY свети постоянно.
Някой може ли да каже къде е проблема.

15. mishel6666 - 13 Юли, 2017 - 19:26:48
смних водомера-същата работа. някакви други идеи

16. Silvergreen - 26 Октомври, 2017 - 08:27:00
Здравейте,,
И аз имам същият проблем като колегата xxl_vn. Машината прави много слабо кафе, отпадното не е на хапчета, а насипно и изглежда доста едро.,макар и да съм намалил мелачката до най- ситно. Почистих всичко което се сетих, единствено не съм пробвал със смяна на кафето.
Има ли някой който може да помогне., просто вече нищо не ми хрумва. Освен да има някакъв проблем с мелачката?!
Благодаря предварително, ще очаквам с нетърпение вашите отговори.