Форум »Ремонт » Ремонт на кафемашини » Кафемашина Saeco Syntia - грешка 15
1. blackbread - 01 Юли, 2013 - 13:33:54
Здравейте!Имаме Saeco Syntia и я ползваме само за домашна употреба, но след повече от 2 годишна употреба сдаде багажа! Включих я сутринта за обичайното кафе и от раз ми светна червен ключ с код 11 ! Изключих и след малко пак я включих, започна да плакне и да загрява, смля и пусна кафе, макар, че ми се видя доста постно/рядко-има кафе на зърна и сама си го мели, нали за това е автомат, но за второто кафе ми излезе код грешка 14 ! Изключих, включих многократно, но ми изкарва код грешка 15-светва жълто,че почва да плакне,но реално не плакне,нищо не прави,явно нещо "мисли" и след около 10-15 секунди пак светва червения ключ и кода е 15 !
Товa беше преди 4 дена-оттогава всеки път след пускане на машината, започва жълт цикъл на плакнене-това само на дисплея излиза, без да излиза някакъв прогрес или да има реално плакнене или нещо да се случва,малко мисли и светва червено и код 15!та...както се досещате, не е гаранционна машината вече и се надявам да ми дадете съвет като за средна хубост "специалист", да не кажа лаик и някак си аз да оправя грешката!Поздрави на всички и очаквам съвети и предложения.

2. mgdmgd - 02 Юли, 2013 - 13:02:37
11 coffee boiler in open circuit coffee boiler temperature sensor in open circuit
12 steam boiler short-circuit steam boiler temperature sensor short-circuit
13 steam boiler in open circuit steam boiler temperature sensor in open circuit
14 various temperature errors(in the coffee boiler) coffee boiler temperatures out of control
15 various temperature errors(in the steam boiler) steam boiler temperatures out of control

това ти означават грешките. Видно е че или не ти загрява (прекъснала верига, нагревател ) , или самият темперетурен датчик е дал фира. Може да огледаш и платката за замърсявания и оцвъкване от гадини ако има.

3. psc_ivan_carski - 22 Януари, 2016 - 15:12:37
А да знаете код 19 ? Още при включването нито тест нито нищо, веднага ключ и номер 19

4. kolyo - 22 Януари, 2016 - 16:17:05
http://expert-cm.ru/images/stories/sma_syntia-cappuccino_rev00_20101101service%20manual.pdf
SYNTIA CAPPUCCINO TROUBLESHOOTING
01 blocked coffee grinder the coffee grinder is blocked (jammed grinder blades or sensor is not reading properly)
03 brewing unit blocked in ‘work’ descent time-out exceeded
04 brewing unit blocked in ‘home’ ascent time-out exceeded
05 blocked water circuit water does not flow in the flow meter
06 frother unit solenoid valve short-circuit in a solenoid valve of the frother unit
10 coffee boiler short-circuit coffee boiler temperature sensor short-circuit
11 coffee boiler in open circuit coffee boiler temperature sensor in open circuit
12 steam boiler short-circuit steam boiler temperature sensor short-circuit
13 steam boiler in open circuit steam boiler temperature sensor in open circuit
14 various temperature errors (in the coffee boiler) coffee boiler temperatures out of control
15 various temperature errors (in the steam boiler) steam boiler temperatures out of control
16 coffee unit short-circuit brewing unit microswitch short-circuit
18 clock error memory fault or impossible to set
19 no zero crossing no zero crossing on board, could also be caused by the power board

19 - Няма синхроимпулси 50Hz към процесора.
Ако захранването е с трансформатор, би трябвало да има делител с два резистора и транзистор към вторичната намотка на трансформатора(мостовия изправител)

5. psc_ivan_carski - 26 Януари, 2016 - 09:41:24
Да с траф е.

Хо хо да бяха само те, мокрена е и всичко е изгнило и гръмнало,
благодаря за отделеното време,но като гледам щетите ще я сменям цялата!

6. ivo70 - 14 Октомври, 2017 - 11:28:15
Кафемашина Saeco Syntia
Здравейте! Кафе машината понякога дава че кафето свършва, а отделението е пълно до горе. Това го прави произволно. За 2-3 дена може веднъж, а може и да не го направи. Но може и повече пъти да се изрази проблемът. Сами разбирате че се изхвърля кафе на вятъра, щото започва да мели и преди да спре мелачката изписва грешката и съответно смляното вече кафе отива в бункера за отработено такова. Имам сервизното от което става ясно че се броят оборотите на мелачката с датчик на Хол от които проца определя дали кафето е свършило. Та дали да набедя въпросният датчик или има и нещо друго което пропускам. По моята логика ако е той, би следвало проблемът да се изразява винаги при мелене или бъркам.

Забелязах че се изразява когато е поставена на средна доза кафе. Тоест при максимална или минимална доза проблемът не се появява.
Някакви идеи? Дали нещо софтуера не е омазан?