Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

пералня SAMSUNG WM-P1253 - ­ платка

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 няма никаква индикация и не може да се включи
baricor

Нов участник

Здравейте,
преди 2 мес. изтече гаранцията на пералнята ми SAMSUNG WM P1253 и се започна с проблемите. За последно я пуснах на "отложен старт" и два дни след това - няма включване.
Нищо не свети - нито дисплей нито диоди на бутоните.
При включване в ел.мрежата заключва люка и толкоз.
Което успях да измеря е че има захранване след трафа 12V ( след греца ) и 5V ( след стабилизатора ).

Проведох разпит на жената и научих че и преди от време на време не е включвала , но тя си натискала бутона и така 10-тина пъти и пералнята се включвала след това - работи нормално без проблем.

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Ноем. 2008 : Отправено: 27 Ноември, 2008 - 23:42:03
kolyo

Админ
От: Русе

http://remont-sm.narod.ru/index_e7.htm
Провери reset схемата
За другото ти трябва осцилоскоп

Всичко записи: 11377 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 27 Ноември, 2008 - 23:46:54
Vialex

Super Member
От: Стара Загора

Това ще помогне ли?
http://www.service-ruse.eu/dounload/WM/Samsung/P1053.pdf

Намерих една по-четлива схема
http://www.service-ruse.eu/dounload/WM/Samsung/P1053.GIF

Всичко записи: 1116 : Дата на рег-ция: Авг. 2006 : Отправено: 28 Ноември, 2008 - 08:58:50
baricor

Нов участник

Бутоните бяха първите заподозряни но нямат проблем. Сега ще се позанивам с пистите.

И след това с алгоритъма предложен от Vialex.

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Ноем. 2008 : Отправено: 30 Ноември, 2008 - 22:35:42
kolyo

Админ

baricor , процесори за перални не се продават - купи си нова пералня.

Всичко записи: 11377 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 02 Декември, 2008 - 21:04:06
baricor

Нов участник

Не съм се убедил че проблема е в него , аз съм на малко по-различно поприще и обичам завъртяните случаи затова и споделих с Вас проблема си.

На много места ме убеждаваха да си реша проблема с 200лв. и да не се занимавам с глупости. Но така се губи интригата поне за мен.
Сдобих се с друг процесор. Сега проблема е следният: преди да сменя R2 = 265кОм пералнята тръгваше за 10сек и спира давайке грешка dE ( този резистор беше изгорял ). След като го смених след включването брояча за времето си тече , но пералнята не тръгва въобще.
Какво чака този процесор на 25 pin? Или проблема е някъде другаде?
Зная , че вие сигурно сте много по-запознати , затова Ви моля за помощ!

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Ноем. 2008 : Отправено: 27 Май, 2010 - 23:57:18
kolyo

Админ

Пералня samsung p1253 - спира
пералната работи нормално до изплакването, след което сигурно 10-15 мин повтаря едно и също, помпата работи, и развърта леко на центрофуга, спира и пак почва.
забелязаx че и таимера които е на нея се връща.примерно от 28 мин на 29мин, и се повтаря през тези 10-15 мин. и това го прави на всяко изплакване.
rdracing

Всичко записи: 11377 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 29 Октомври, 2010 - 08:08:43
aik

Нов участник
От: Хасково

Здравей те.видях че има като моя самсунг но при мен има друг проблем:при стартиране на машината след 2-3сек изписва е1:ПРОВЕРИХ всичко и всичко работи:пробвах тест пак нищо:как да изчистя това е1 който може да помага
благодаря предварително

Всичко записи: 47 : Дата на рег-ция: Март 2006 : Отправено: 29 Януари, 2011 - 19:23:09
kolyo

Админ

Samsung p1253 - Таймера прескача на едни и същи минути
Здравейте колеги имам проблем с гореспомената пералня.
След задаване на каквато и да е програма, пералнята тръгва но след известно време зацикля и минутите вместо да намаляват си стоят едни и същи. С две думи ако я оставя ще работи цял ден. Дайте акъл
И още нещо, ако някой знае с какъв номер лагери е барабана нека сподели
nenich78

Всичко записи: 11377 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 08 Април, 2011 - 16:27:31
Zdravkicha

Супер участник
От: Варна

Лагерите като ги изкараш и на тях си пише. Дори и ако са смлени вземаш външната и вътрешна черупка и в магазина за лагери ще ти кажат с точност. А за зациклянето- не изписва ли някаква грешка? Или - забелязъл ли си какво е правела когато е била здрава във времето когато сега ти зацикля.? Плакнене, пълнене, нагряване или центрофуга ли...?

Всичко записи: 607 : Дата на рег-ция: Март 2010 : Отправено: 08 Април, 2011 - 17:01:54
nenich78

Нов участник

Оправи се Въртя на едни и същи минути към половин час и след това таймера си заработи. Проблема дойде след като смених водната помпа. Оригиналналната е китайска (30W), и перката се откачи от оста. Тази новата е Италианска (40 W) и работи идеално. Сега остава само да сменя лагерите на барабана и може да се каже че съм готов

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Апр. 2011 : Отправено: 11 Април, 2011 - 12:43:11
kolyo

Админ

Samsung p 1253 не пълни ­ достатъчно с вода
Здравейте. Имам пералня Samsung p 1253, но изглежда има проблем с датчика за нивото на водата.
При стартиране на програма, започва да пълни, но количеството на водата е крайно недостатъчно и върти дрехите наполовина сухи. Аз разбира се инструктирах жената, да долива с каната, но при отложения старт, някой трябва да става към 1-2 през ноща и това е много досадно.
Ако някой знае има ли възможност за регулиране на датчика за нивото или ако има друго решение на проблема нека сподели
nenich78

Всичко записи: 11377 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 31 Март, 2013 - 11:09:27
hishnika

Постоянен участник
От: Казанлък

може да продухаш маркучето на ниворегулатора

Всичко записи: 295 : Дата на рег-ция: Май 2008 : Отправено: 31 Март, 2013 - 20:29:30
kolyo

Админ

SAMSUNG P1253 - няма захранване
Здравейте. Имам следния проблем със въпросната пералня:
-след блокирала помпа и гръмнал симистор за нея пералнята не светва.
-помпата сменена,симистора също.
-след греца има 7 v.
- след 7805 има 5v.
-нищо не светва
Грее много IC 4 KID65003
Махнах я от платката и напрежението след греца стана 15v.
В схемите не откривам такава интеграла.
Няма енкодер за програмите.
Моля за насоки.
dobromir

Слагай - ULN2003A и ако всичко е наред , пералнята ще заработи.
s_gangalov

Нямах ULN2003 и сложих ULN2804,която е със един канал повече,но я преместих с еди крак и стана - 9 крак стана маса.
Да обаче пералнята не реагира.
Питам-има ли значение къде ще подам захранването,защото платката е извън пералнята и захранвам на първичната на трафа.
dobromir

Всичко записи: 11377 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 27 Юни, 2013 - 02:09:55
Zdravkicha

Супер участник

ULN2003 я има почти навсякъде и струва стотинки http://elimex.bg/product/6511/uln2003.html

Всичко записи: 607 : Дата на рег-ция: Март 2010 : Отправено: 27 Юни, 2013 - 06:12:58
s_gangalov

Супер участник
От: гр.Русе
Като подадеш захранване на първичната на трафа , трябва да заработи и да реагира на бутоните. Явно имаш проблем или нещо процесора не е наред.

Всичко записи: 528 : Дата на рег-ция: Апр. 2006 : Отправено: 27 Юни, 2013 - 08:30:50
bamze

Супер участник
След 7805 стабилно ли е захранването . На 26 крак ресета на процесора им ли го . Сравни от 12 до 17 крак към маса -трябва да нямат разлики . М/у 27 и 28 крак 8Mhz резонаций има ли ?

Всичко записи: 703 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 27 Юни, 2013 - 17:52:36
dobromir

Нов участник

Процесора е S3P8469XZZ-AT99 на SAMSUNG.
Моля за даташийта ако някой го има.

Всичко записи: 23 : Дата на рег-ция: Ноем. 2011 : Отправено: 27 Юни, 2013 - 19:16:29
bamze

Супер участник
А на третия ред да пише M37705....... което в същност трябва да е процесора .

Всичко записи: 703 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 28 Юни, 2013 - 10:37:05

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » пералня SAMSUNG WM-P1253 - ­ платка [Страници (1)]