Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня Candy C2 510

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

michmash

Нов участник

Купих нова пералня Candy C2 510. Инсталирахме я по инструкция, но като я пуснах при стартиране започна да тече вода. Какво да правя!

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Ноем. 2008 : Отправено: 30 Ноември, 2008 - 19:34:04
bamze

Супер участник
От: Варна
Често се среща пускане в експлоатация с транспортните болтове а повечето перални са с полиплексови казани и се пука казана . Щом вече е протекла а е нова към сервиза . Наскоро на семинар в София лектора беше германец и той наблегна точно на това ,че при тях никой не смее да си пусне новия уред без да е повикал лицензиран монтажник , който да му обясни как да ползва уреда . Това се заплащало и затова там техниците са се преквалифицирали на консултанти и това било също доходно .

Всичко записи: 703 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 30 Ноември, 2008 - 20:53:10
kolyo

Админ
От: Русе

Candy C2 510 - Проблем при изпълнението на програма
В 90% от случаите когато пусна пералнята да пере - тя изпада в нещо като цикъл. Някъде към 5-6 минута при едно от пълненията с вода, започва да се повтаря нещо от сорта - около минута пълнене с вода, завъртане на около 1 оборот на казана и после отново пълнене с вода около минута, пак 1 оборот завъртане и т.н. Това се повтаря може би 6-7 пъти, след което пералнята "забива" - започват да светят едновременно два съседни диода на (за оставащи 90 мин от програмата и диода на R>>. След като върна програматора в положение OFF и пусна на ново програмата - пералнята изпира без проблеми до края както си му е редът.
Въпросът ми е какво може да предизвиква този проблем и мога ли някак да го реша сам или трябва да се ходи в сервиз?
Благодаря за отговорите предварително
ceko123

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 17 Май, 2009 - 06:59:54
kolyo

Админ

Candy C2 510 - лагери и семерина
Здравейте колеги. Може ли някой да ми каже какви са лагерите и семерината на Kandy C2 510. Така ми го казаха модела по телефона не съм абсолютно сигорен че всичко е точно. Благодаря предварително на всички отзовали се.
Milcho

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 21 Януари, 2010 - 21:17:20
Надежда

Нов участник

Пералня Candy C2 510 - грешка ??
Здравейте, Имам пералня Канди С2 510. Преди около 2 месеца започнаха много сериозни проблеми с нея. На една от програмите щом изпомпи за първи път водата спира и бутони Интензивно пране и 90 мин. започват да мигат постоянно. За да продължи и изплакне прането, местя на друга програма. Дойде техник от сервиза за гаранционно обслужване и каза, че ще поръча нова платка. Смени я след няколко дни. Но ако знаех, че проблемите тепърва предстоят не бих го викала въобще. Пералнята вече на всяка програма прави този проблем. Идваха пак гледаха я в къщи как не може да пере, взеха я в сервиза и казаха, че там пере. Върнаха я и казаха, че имаме проблем в ел. мрежата. Препоръчаха фирма, която била правила при тях инсталацията. Въпросната фирма дойде и ни издаде сертификат, че всичко е наред. Но пералнята не пере или по-точно две пъти изкарва, пет пъти не изкарва програмите. Тогава от сервиза извикаха баща ми там, пуснаха му пералнята и го накараха да се подпише, че работи. Но пак ви казвам - тя два пъти изкарва, пет пъти не. От сервиза казаха, че не знаят дали новата платка е нова или свалена от друга пералня и отремонтирана.

Кажете какво да правим - така не може да продължава. Все пак сме си купили пералня да пере, а не да ни разиграва. Поради тези проблеми не можем да я пускаме на отложен старт, защото тя си спира през нощта.

Светодиодите мигат безкрайно - докато не превключиш на нова програма.

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Февр. 2010 : Отправено: 31 Март, 2010 - 11:47:52
kolyo

Админ

пералня Candy C2-510 - прави пране и после СПИРА
Пералнята изкарва цикъл ПРАНЕ , после пълни вода за изплакване и спира / все едно е изключила/.
upsarin

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 30 Август, 2010 - 10:45:07
rali

Нов участник

Пералня Candy C2 510 - грешка E7
Имам пералня candy C2 510 от 3г.и ми се струва че има проблем,защото преди не е правила така.Ами тя всъщност работи, но като свърши да пере си спира и свети индикатора стоп, но след няколко мин. започва да светят индикатора 90 и бутона R>> .
Когато я пусна пълни няколко пъти.

Забелязах,че когато спре пералнята и не се отваря след минута някаде, а трябва да завъртя програматора на off за да може да се отвори капака на пералнята, иначе ако не го завъртя не се отваря, а само мигат индикатора за 90 мин. и бутона за интензивно пране.
Това е така на всяка една програма ,на която пусна и така става като спре да пере. Ходихме да попитаме,но продавача ни каза, че нищо и няма щом като си пере нормално и да не обръщаме внимание и започна да говори, че той имал BOSH и при него мигала, но това са съвсем различни модели и аз знам че преди не мигаше така и цъкваше като се е отключила, а не аз да изключвам програматора, за да мога да отворя капака.
Моля ако някой има същия проблем с candy C2 510, нека сподели какво е точно!Не ми се иска да я отворят за да не почнат други проблеми.Благодаря предварително!

продавача каза, че ако е платка няма да иска да работи, а ми прави впечатление,че мига 7 пъти спира за около секунди и пак започва да мигат и това се повтаря така докато не я спра от програматора,за да отворя капака.
Пералнята не е със дисплей за да показва някаква грешка,първоначално си помислих да не би да сам натиснала някое копче,но не е така защото я пусках няколко пъти но все така си прави,а преди няколко дни изпрах едно тежко яке и тя не иска да го центрофугира.Да не би оттогава да е станало нещо?

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Септ. 2010 : Отправено: 29 Септември, 2010 - 23:10:34
kolyo

Админ

На тези перални грешката се определя по броя мигания на светодиодите(от 1 до 14)

Error 7 - Mechanically Blocked Motor's Rotor and/or Wiring.
Провери четките на мотора

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 30 Септември, 2010 - 15:10:24
rali

Нов участник

Добре де ако са четките на мотора пералнята дали ще работи въобще?

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Септ. 2010 : Отправено: 30 Септември, 2010 - 22:59:14
meto1961

Нов участник

пералня CANDY AKTIVA C2-510
Проблема е че взима вода и веднага го изхвърля.
В платката на програматора има изгорели,нечетящи се елементи tc3 ; r13.
Знам,че са триак и съпротивление.
Може ли някой да ми помогне. Благодаря

платката е INVENSYS 475540
1/2/475540/А/ВА/ВВ

Въпросът е ,че нямам база за сравнение, под Тс4 има само един резистор,
а под тс3 са три;-r11,r13,r14. точно r13 е прекъснал
ето снимки
http://www.prikachi.com/images/981/2981981a.jpg
http://www.prikachi.com/images/984/2981984g.jpg

att-4d583a4d0db722510.jpg

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Февр. 2011 : Отправено: 13 Февруари, 2011 - 21:01:03
kolyo

Админ

По принцип всички симистоти са еднакви - MAC 97 или Z 0106
http://www.service-ruse.eu/dounload/datasheet/Z0107.pdf
http://www.service-ruse.eu/dounload/datasheet/MAC97.pdf
За резистора не знам

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 13 Февруари, 2011 - 21:09:09
meto1961

Нов участник

След като смених семистора с z0107,R13 с 1Ком, пералнята заработи, но като стигна да изпомпи водата угаснаха светодиодите и почна да мига светодиодът за Е-3.
Някой може ли да помогне да ми каже как да изчистя грешката.
Аз ще потърся проблема ,но след това ще се наложи да изчистя грешката

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Февр. 2011 : Отправено: 27 Февруари, 2011 - 15:43:16
valentin nikov

Редовен участник

CANDY c2 510 - грешка Е16
При включване заключва и започват да мигат тези лампи.
Някой да има кодовете за грешки на този модел

att-4e17256e59b3d510.jpg

Всичко записи: 197 : Дата на рег-ция: Окт. 2008 : Отправено: 08 Юли, 2011 - 18:39:12
kolyo

Админ

ERROR CODES FOR CUORE MODULES BY INVENSYS:
ERROR 1 - Door Safety Device/Drum's Braking device defective and/or Wiring
ERROR 2 - The Water Fill Phase was not completed within the designed limit time. Defective Solenoid Valve, Pressostat, Water Fill Hose, Low Water Pressure in the network and/or Wiring
ERROR 3 - The Water Drain Phase was not completed within the designed limit time. Clogged Filter, Drain Pump, Drain Hose, Wall Discharge and/or Wiring
ERROR 4 - Several (3) interventions by the Anti-flood Safety Contact of Pressostat. Solenoid Valve blocked opened, defective Pressostat and/or Wiring
ERROR 5 - NTC Temperature Reading Probe opened or shorted and/or Wiring
ERROR 6 - Eeprom – Defective "Cuore" Control Module and/or Wiring
ERROR 7 - Jammed Motor's Rotor and/or Wiring
ERROR 8 - Defective Tachometric Dynamo (opened or shorted) and/or Wiring
ERROR 9 - Defective "Cuore" Control Module (damaged Motor's TRIAC) and/or Wiring
ERROR 12 - Missing dialogue between "Cuore" Control Module and Display board and/or Wiring
ERROR 13 - Missing dialogue between "Cuore" Control Module and Display board and/or Wiring
ERROR 14 - Missing Water Heating: defective NTC Probe and/or defective Water Heating Element and/or Wiring
ERROR 15 - Defective "Cuore" Control Module – Not Programmed "Cuore" Control Module
ERROR 16 - Water Heating Element is short circuited or defective electrical insulation
ERROR 17 - Wrong signal from Tachometric Dynamo
ERROR 18 - Defective "Cuore" Control Module and/or Wiring – Wrong Network Frequency

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 08 Юли, 2011 - 18:57:47
valentin nikov

Редовен участник

Грешката е 16 но когато закача нагревател от вън работи ,когато го сложа на пералнята започва отново да я дава,смених 4 нагревателя и отново я дава,когато са от вън работи без проблем.Незнам що за нагревател иска това чудо.

Всичко записи: 197 : Дата на рег-ция: Окт. 2008 : Отправено: 09 Юли, 2011 - 14:11:27
kolyo

Админ

Като обърнеш щепсела, има ли разлика ?

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 09 Юли, 2011 - 14:46:59
valentin nikov

Редовен участник

Обърнах щепсела и нарави две пранета без проблем, но ще я тествам още 2 пъти.

Всичко записи: 197 : Дата на рег-ция: Окт. 2008 : Отправено: 09 Юли, 2011 - 17:46:12
kolyo

Админ

candy c2 510 не тръгва
След натискане на бутона Старт пералнята не тръгва. Светодиодите светят нормално.
stan23
Вратата заключва ли се ?

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 04 Декември, 2011 - 21:29:16
Николай_Стоянов

Нов участник

пералня ­ Candy Smart Activa c2 510
Имам пералня Candy Smart Activa c2 510. Когато я пусна на програма 40, 60 или 90 градуса иска да тръгне да върти барабана но се мъчи и едвам помръдва.
Ако може да ми помогнете с проблема ще съм ви много благодарен.

барабана се върти на ръка. Даже и на програма със студена вода тръгва. Само при топлите градуси (указани по-горе) иска но не може да тръгне.

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Апр. 2015 : Отправено: 17 Април, 2015 - 12:50:37

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня Candy C2 510 [Страници (1)]