Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

пералня ELECTROLUX EWF 10470 W

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 странен проблем
scsa

Нов участник

http://www.electrolux.bg/node38.aspx?productid=13064&QPProducts=15705,15706,15704,15703,13064,13048,13043,15710,13028
Вчера ми докараха пералнята. Инсталирах я, пуснах я пробно, както пише в упътване, с 2л вода и малко прах и всичко беше ок. След това обаче , бутнах дрехите, пуснах водата и избрах програма и на дисплея ми показа 2ч.:30мин до края. Странно обаче започна да работи нещо отвътре (мисля, че е помпата за мръсна вода), без да се върти барабана, без да влиза вода в пералнята. Просто стои, помпата работи, а времето течеше нерелано бавно - 20 реални минути са равносилни на 4 такива на дисплея.
Сутринта, изчетох цялото упътване няколко пъти и там в секция проблеми - причина- решение отговорът съответсващ на моя проблем бяха дадени няколко решения - и така решия да развия и навия отново маркуча към чистата вода, за да проверя да не би да са попаднали някакви частици. И така завих го, пуснах пералнята и тя проработи - започна да си върти, да пуска вода и т.н. На средата на програмата обаче отново нещата зациклиха жестоко - отново помпата за мръсна вода бучеше, отворих филтъра, вътре нямаше нищо, всички лампички светеха нормално, времето започна да се отброява нерелано бавно, не се въртеше.
Сменях програми, само центруфуга пусках, на дисплея нямаше изписана грешка - но нищо не се случва.

И така някакви предположения относно проблема и отстраняването му?

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Дек. 2008 : Отправено: 01 Декември, 2008 - 15:08:01
Искрен

Нов участник
От: Габрово

Пробвай с гаранционния сервиз

Всичко записи: 37 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 02 Декември, 2008 - 18:35:52

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » пералня ELECTROLUX EWF 10470 W [Страници (1)]