Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

пералня Zanussi FLS 624 C - ­ маншон

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 как се монтира гуменото уплътнение на барабана
se7en

Нов участник

Някой има ли представа как се слага уплътнението на барабана, че мацката ми ме вкара в голям филм с него. Помоли ме да го сваля за да го почисти и сега съм разхвърлял половината пералня и се чудя как да го монтирам. Свалих и предната тежест на барабана, но като вкарам уплътнението както трябва да е според мен (в задната си част се опъва една пружина в най-крайната част на гумата, а отпред с PVC скоба), става твърде тясно за да се върти свободно барабана. Когато го извадя леко пък се изхлузва и излиза цялото. Развих и предната част на барабана за да го застъпи добре и именно тогава спря да се върти.

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Дек. 2008 : Отправено: 03 Декември, 2008 - 19:38:25
Valio

Постоянен участник
От: Варна

Явно няма да можеш да се справиш,макар че не е много сложно просто трябва малко техн.познание и яки пръсти.Потърси техник преди да си разколачил цялата пералня и да ти излезе златна.......

Всичко записи: 304 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 03 Декември, 2008 - 23:13:15
se7en

Нов участник

Еми като не е толкова сложно, обясни ми тогава. Спокойно, технически грамотен съм, не я разглабям за пръв път.

П.П. Последния път като виках техник, ми направи такова наводнение, че едва оттърва боя.. та си сменях водната помпа сам.

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Дек. 2008 : Отправено: 03 Декември, 2008 - 23:26:06
Valio

Постоянен участник

Огледай добре маншона,има канал който влиза в зъба на казана и една по дебела част която трябва да я напъхаш между казана и барабана слагаш скобата и завърташ барабана,трябва да се върти свободно общо взето това е.

Всичко записи: 304 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 03 Декември, 2008 - 23:42:24
se7en

Нов участник

Тоя канал с дупки ли е, към който ляга ръба на барабана?! Като напъхам тази по-дебелата част м/у 2-те и именно тогава затяга и не може да се върти.

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Дек. 2008 : Отправено: 03 Декември, 2008 - 23:50:32
Valio

Постоянен участник

дупките трява да са в долния край за да се отича водата от гънките на маншона,този ръб /с дупките/ трябва да не го напъхваш,а да остане точно пред ръба на барабана.Щом барабана затяга като напъхаш дебелата част значи някъде се подвива неправилно.Пак ти казвам огледай МНОГО ВНИМАТЕЛНО тази част на маншона която напъхваш и сам ще разбереш кое къде трябва да влезе,иначе ще си пишем цяла нощ.Успех....

Всичко записи: 304 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 04 Декември, 2008 - 00:09:36

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » пералня Zanussi FLS 624 C - ­ маншон [Страници (1)]