Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Съдомиялна HAIER WQP4-2000N - ­ тече

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 тече от под вратичката
Gencho11

Нов участник

Имам я от 3 години ,
моделът изглежда така ( http://www.haier.com/products/product.asp?proID=7966 ), но напоследък взе да тече в долния край на вратичката...мислех си , че е от гуменото уплътнение, обаче като я разглобих и я огледах по внимателно не забелязах нищо нередно...нито е скъсано това уплътнение, нито е напукано. Интересното е , че не винаги тече. Поогледох начина на затваряне на вратичката и просто не виждам от къде може да мине вода.Като я отворя по време на работа нивото на водата е нормално.Тук във форума има мнения , че може да е от перките, но вратичката така силно натиска уплътнението , че не виждам как може да мине водата. Някои да има идея каква може да е причината за този теч...

att-493f9f7d5ea9a000N.jpg

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Дек. 2008 : Отправено: 10 Декември, 2008 - 10:50:40
Valio

Постоянен участник
От: Варна

Най вероятно от време на време пълни повече вода,поради затлачване маркучето на ниворегулатора /от там където взема информация/.....някой трябва да разглоби и провери...

Всичко записи: 303 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 10 Декември, 2008 - 23:05:44
silenvrakata

Нов участник
От: софия

има вероятност този проблем да е и от маностата, който да дефектира след определено време,но по вероятно проблемат да е този за който ви обясни колегата.проверете го чак след като проверите ниворегулаторната система.

Всичко записи: 35 : Дата на рег-ция: Дек. 2008 : Отправено: 11 Декември, 2008 - 00:25:29
Gencho11

Нов участник

Разглобил съм я цялата...вярно , че чашката на поплавъка на ниворегулатора е спукана, но в горния край и вода в нея нямаше. Днес ходих до Роял сервиз в Мусагеница и казаха , че ще потърсят и чашка и уплътнение...дано намерят , но ми направи впечатление , че ръба на вратичката, който натиска уплътнението не е прав...все едно вратичката е леко крива ...може и за това да не натиска достатъчно добре на някой места...обаче как може да го поправя незнам...може би със загряване с пистолет с горещ въздух.
Между другото да попитам: свързал съм миялната да пълни директно от топлата вода на чешмата. Това нали не е проблем?

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Дек. 2008 : Отправено: 11 Декември, 2008 - 11:00:30

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Съдомиялна HAIER WQP4-2000N - ­ тече [Страници (1)]