Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня Ariston ARXD 109

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

petyo

Нов участник

Колеги, докараха ми пералня ARISTON ARXD 109
на всички програми взима праха и от предварителното изпиране /двете ванички/.
На дисплея не изписва грешка. Не мога да открия проблема.

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Дек. 2008 : Отправено: 11 Декември, 2008 - 22:03:06
Vialex

Super Member
От: Стара Загора

Така е програмирана от "Indesit company" и не само този модел е така.
Почти всички нови перални първо пълнят малко вода без прах(от отделението за предпране) за намокряне на прането и след това вземат праха(допълват от отделението за основно пране).

Всичко записи: 1116 : Дата на рег-ция: Авг. 2006 : Отправено: 13 Декември, 2008 - 10:17:21
Искрен

Нов участник
От: Габрово

Не е за намокряне на прането а за вдигане на пластмасовото топче под казана за да не отива праха в помпата

Всичко записи: 37 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 14 Декември, 2008 - 12:49:44
s_gangalov

Супер участник
От: гр.Русе
Пералня ARISTON ARXD 109 - не тръгва
Изпълнява всички команди.При включване на която и да е програма , заключва и започва да отброява времето. Не тръгва въобще , но и не изписва никаква грешка.
Платката е проверена , но не откривам проблем , паметта също. На процесор ли отива пак.
Някой имал ли е такъв проблем.

Всичко записи: 528 : Дата на рег-ция: Апр. 2006 : Отправено: 19 Април, 2012 - 07:58:13
kolyo

Админ
От: Русе

Пералня ARISTON ARXD 109 - Неизвестен елемент
Здравейте, имам пералня ARISTON ARXD 109 на която бяха гръмнали симисторите. След подновяването им от друга подобна платка пералнята заработи до момент в който пълни вода, изчаква малко и изписва грешка F2. Мотора е проверен, тахото също, MC33274 е здрав и се спирам на този неизвестен елемент (на снимката).
Моля ако някой има информация за него или пък знае от къде може да се закупи да сподели. Всяко едно мнение по проблема е ценно. Предварително благодаря.
EveLin

Това е процесора за управление на IGBT транзисторите на мотора- DSP 1253. Обикиновенно , когато е повреден дава грешка - F18. Не знам да се продава някъде , освен от някоя платка - донор да се смъкне. Ако е грял и са му посинели краката има голяма вероятност да е повреден.
s_gangalov

att-50c7358fb78d1109.jpg

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 11 Декември, 2012 - 15:30:55
Vialex

Super Member
От: Стара Загора

изписва грешка F2. Мотора е проверен
Провери и куплунга за окисляване

Всичко записи: 1116 : Дата на рег-ция: Авг. 2006 : Отправено: 13 Декември, 2012 - 07:49:04
plamenrosi@mail.bg

Нов участник

пералня АРИСТОН ARXD 109 - грешка F3
Здравейте колеги!Имам проблем с пералня АРИСТОН ARXD 109.При включване изписва код ф о3 и не тръгва да работи.
Съпругата ми е викала техник,който казал,че повредата е в платката.
ПОМАГАЙТЕ,МОЛЯ ВИ!Всеки съвет е полезен.

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Яну. 2013 : Отправено: 17 Януари, 2013 - 12:19:39
kolyo

Админ

http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=1&topic=1855
Какво е напрежението на изводите на датчика за температура ?

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 17 Януари, 2013 - 12:29:32
techo01

Нов участник

пералня Ariston Hotpoint ARXXD 109S - грешка F01
Здравейте! Имам пералня Ariston Hotpoint ARXXD 109S.
При пускане на коя да е програма пълни малко вода, завърта няколко пъти и после спира.
Времето на дисплея продължава да отброява остатъка до края на програмата. По някое време изписва грешка F:01 и започва да изпомпва - и така докато не я изключа от ел. мрежата.
Идва да я гледа майстор, но нищо не можа да направи.
Моля помагайте! Благодаря предварително!

att-51ab46b2af8ab09_s.jpg

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Юни 2013 : Отправено: 02 Юни, 2013 - 16:20:50
kolyo

Админ

Майстора от фирменния сервиз ли беше ?

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 02 Юни, 2013 - 17:26:07
kolyo

Админ

пералня Аристон Хотпоинт ARXD 109 - маншон
Много групаво постъпих
Липсва ми един банел, и понеже няма къде другаде да е явно е в пералнята. Естествено не разбирам нищо от перални.
Гледах, гледах и видях, че долу на пералнята има панел, който се сваля. Като се свали има черно капаче на винт, който се развива. Естествено, оказа се , че банелът няма как да е там.
После гледах интернет съвети как да пробвам да достигна банела като си пъхна ръката под гуменото уплътнение. Пак не се стига. Обаче сега не мога да върна гумата в точно същото положение в което си беше.
Вижда се и една пружина, явно гумата е покривала и нея.
Пералнята не трака, нито издава някакъв по-различен звук и започвам да се чудя този банел дали въобще е паднал там.
Мога да разбера дали има нещо различно чак като пусна да пере, но как да я пусна като гумата не е точно както трябваи ме притеснява тази пружина дали беше в същото състояние. Може ли да влезе вода под гумата?
mima
По принцип външните тела се вадят през отвора на нагревателя :
http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=1&topic=183
За маншона - първо наместваш гумата, после слагаш пружината в канала

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 25 Август, 2013 - 06:34:56
kolyo

Админ

Пералня Ariston ARXD 109 EU
Здравейте, става въпрос за пералня Ariston ARXD 109 EU, prod N: 46528580000, S.N. 909032008
1 път тръгне, 5 пъти не тръгва. Когато тръгне си изкарва програмата до край без никакви проблеми, но когато не тръгне само заклчюва биметалната блокировка и до там. ВРЕМЕТО ТЕЧЕ но нито пълни, нито върти, нито включва помпа, нито изписва някаква грешка.
Ключалката е тествана няколо пъти и със сигурност е здрава - заключва и прави верига (т.е. прехвърля на третото краче). Мотор, помпа, ниворегулатор, нагревател здрави. Остава да е проблем по платката.
Номерата които пише на платката са: code: 21500996202 dsp: 1.2.53 още един номер който идея си нямам какъв е но за всеки случай ще напиша и него 4267512L100.
Ще съм Ви благодарен за всякакви насоки за отстраняване на проблема.
rotshild

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 16 Ноември, 2013 - 06:52:53
s_gangalov

Супер участник
но когато не тръгне само заклчюва биметалната блокировка и до там. ВРЕМЕТО ТЕЧЕ но нито пълни, нито върти, нито включва помпа, нито изписва някаква грешка
В този случай я остави така да и тече времето и би трябвало след 10-15 минути или накрая да ти даде грешка. Или ако можеш свали дъмпа и го качи тука , за да може да се види последната записана грешка и да има насока вече къде да търсиш проблема.

Всичко записи: 528 : Дата на рег-ция: Апр. 2006 : Отправено: 16 Ноември, 2013 - 10:24:31
bamze

Супер участник
От: Варна
Този дефект го имам на няколко платки и съм сменял наред елемнти и няма оправия . Със закачена диагностика изпълнява всичко. По схема съм проверявал всички връзки , но не е от прекъсване. Съмнява ме , че някъде се нарушава изолацията м/у писти и забива основния процесор . Обикновено дава F01 след време ама тази грешка е обща .

Всичко записи: 703 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 17 Ноември, 2013 - 09:09:38
pechkata

Нов участник
От: гр.Левски Плевенско

Здравейте нов съм във форума и не знам дали този пост е в правилната тема...?
Пералня ARISTON ARXD 129 - въпроса е този модел да ли се вади барабана от казана няма скоба с винт за развиване - вижда се периферия от страната на люка но без скоба видимо е на две части казана...?
Грумоли за лагери е...

Всичко записи: 8 : Дата на рег-ция: Окт. 2013 : Отправено: 18 Ноември, 2013 - 17:21:27
kolyo

Админ

http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=1&topic=212

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 18 Ноември, 2013 - 20:02:47
bamze

Супер участник
От: Варна
Пералня Ariston ARDX 109 - Тече вода от мястото за праха
Здравейте, Моля за помощ. Става дума за пералня Ariston ARDX 109 , преди 6 месеца и изтече гаранцията.
Преди около 2 дни я пуснахме да пере и след като беше изпрала забелязахме не много голямо количество вода покрай нея. Помислихме че е от филтъра и го изчистихме. Тази вечер я пуснахме отново и забелязахме, че почти към края започва да тече вода от мястото където се слага прах за пране.
Ако някой може да ме насочи какъв е проблема ще съм много благодарен.
Поздрави
DrHouse
Прелива ти ваната . Вероятна причина високо налягане на водата .

Всичко записи: 703 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 06 Февруари, 2014 - 12:56:30
Milcho

Редовен участник
От: Павликени

Аристон го имат този проблемл.Равглобява се кутията за праха почистваш котления камак между 2те части намазваш със силикон и си готов.Успех

Всичко записи: 130 : Дата на рег-ция: Февр. 2008 : Отправено: 07 Февруари, 2014 - 00:04:07
seaboyy

Нов участник

пералня Ariston Hotpoint ARXXD 109S -грешка F:01
Здравейте! При пускане на коя да е програма пълни малко вода, завърта няколко пъти и общо взето само това .
Времето на дисплея продължава да отброява остатъка до края на програмата. По някое време изписва грешка F:01 и започва да изпомпва - и така докато не я изключа от ел. мрежата.
Идва да я гледа майстор, но според мен очаквано каза платката основната е за смяна , все си мисля, че нещо може да се направи, при положение, че платката е 350 лв.
Моля помагайте!
Благодаря предварително!

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Юни 2014 : Отправено: 24 Юни, 2014 - 21:28:58
s_gangalov

Супер участник
Вероятно може да ти се помогне , но не казваш от къде си. Платката като платка в официален сервиз започва от 250 лева. Хубаво е да я погледне колега , който знае какво да гледа.

Всичко записи: 528 : Дата на рег-ция: Апр. 2006 : Отправено: 24 Юни, 2014 - 21:43:25
kolyo

Админ

Пералня Аriston ARXF 109 - не светва
Няма никакви индикации на дисплея.Напежение след RC филтъра има.
Възможно ли е да е от блокировката? Трябва ли дисплея да работи с откачена блокировка?
pi
Блокировката няма нищо общо с дисплея

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 09 Август, 2014 - 18:59:18
kolyo

Админ

Hotpoint-Ariston ARXXD 109S - грешка F01
Здравейте, Преди известно време при едно пране пералнята просто престана на върти. Дисплеят продължи да си свети и да отброява оставащото време. След няколко минути изписа грешка F01. Изпомпих водата и повиках майстор. Човекът дойде, само погледна пералнята и като видя, че е от "модерните трифазни", каза че проблемът е в платката. След трикратно разнасяне на платката каза, че не може да я оправи и не знае къде е проблемът в платката. В интернет намерих човек, който продава платки и препрограмира такива. Донесе негова платка, но пералнята само изпомпваше и нищо друго. В крайна сметка си поръчах платка от Англия, която абсолютно съвпада с номерата на моята:
CODE:215009962.01 SW:9.21.0 DSP:1.2.53
Поставих платката и пералнята тръгна да пълни вода и си завъртя нормално. След няколко минути просто пак престана да върти и пак изписа грешка F01. Моля, дайте съвет къде да се търси проблемът и ще бъда благодарен, ако ме насочите към човек от Пловдив, който може да се заеме. Не ми се иска да мисля, че в нашата държава не са останали кадърни хора....
Поздрави
Danko23
В ТЕХНОxxxx има много кадърни продавачи

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 25 Юли, 2015 - 13:30:34
Danko23

Нов участник

Наистина ли няма оправяне пералнята? Интересно ми е къде е проблемът и защо след замяна на платката пералнята пак не работи... В ТЕХНОхххх с продавачите може да си говориш само за времето.

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Юли 2015 : Отправено: 25 Юли, 2015 - 14:15:10
Илко Игнатов

Нов участник
От: Бяла Слатина

Пералня ARISTON ARXD 109 - не тръгва
Изпълнява всички команди.При включване на която и да е програма , заключва и започва да отброява времето. Не тръгва въобще , но и не изписва никаква грешка.
Платката е проверена , но не откривам проблем , паметта също. На процесор ли отива пак.
Някой имал ли е такъв проблем.

Някои намирал ли е друго решение на проблема освен замяна на платката.

Всичко записи: 38 : Дата на рег-ция: Май 2012 : Отправено: 29 Юли, 2015 - 17:47:18
kolyo

Админ

Пералня ARISTON ARXD ­ 109 - грешка F09
Пералнята дава кода за грешка. В списъка с кодове има два варианта-Setup проблем и силова платка.
Проблема лесно ли се отстранява и каква е цената. Благодаря.
disco68
Фирменните сервизи са написани в гаранционната карта - там ще ти кажат цената

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 07 Юни, 2016 - 09:44:25

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня Ariston ARXD 109 [Страници (1)]