Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня Gorenie WA 984

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 не изключва магнетвентила
hotcool8

Редовен участник
От: до Бургас

Привет на всички.Проблема е следният-пералнята е Gorenie wa984 .Когато взема вода не изключва вентила.Вентила е изправен,продухано маркуче на ниворегулатора.След това се оказа ,че има шупла на ниво регулатора,но този вентил не минава през него,а отива на платката.
Дали проблема е в платката или в нивомера/него не мога да го надуя добре за да замеря какво ми дава/. Какви връзки трябва да ми покаже м/у клемите на нивомера,те са 4бр. Предварително благодаря на всички!

Всичко записи: 231 : Дата на рег-ция: Окт. 2007 : Отправено: 17 Декември, 2008 - 17:45:43
kolyo

Админ
От: Русе

пералня gorenie wa984 - програматор
Програматора спира между буква "Д" и "Е", започва да мирише и загрява.Каква може да е причината?
До 40 градуса работи нормално.
emko_68

http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=1&topic=936

att-4b111dd7787dd984.jpg

Всичко записи: 11473 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 26 Ноември, 2009 - 20:38:21
kolyo

Админ

Пералня Gorenie WA 984 - дрехите миришат
Здравейте, имам проблеми с моята пералня.
След пране като извадя дрехите миришат на лошо а слагам много прах.
По време на пране като се включи центрофугата пералнята подскача, не мога да я удържа,а е нивилирана и наскоро смених единия амортисиор (другия е здрав) и напоследъч чувам скърцане в баранана от какво може да е всичко това ??
чувам скърцане във барабана по време на работа,когато се вклучи центрофугата пералнята започва да подскача цялата (сменил съм единия амортисиор а другия е здрав и е нивилирана) и след пране дрехите миришат на лошо от какво може да се получава всичко това ??
m0nsterkill

Всичко записи: 11473 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 05 Декември, 2009 - 17:12:00
ttodorov77

Нов участник

пералня Gorenie WA 984 - не загрява водата
Здравейте колеги имам проблем с пералня Gorenie WA 984 когато пере на първата програма /по-дългата/не загрява водата или го прави много рядко на 5 пъти веднъж изчетох доста неща из форума за подобни проблеми но не открих нищо подобни.
Да не забравя да кажа че на останалите програми работи нормално,
според вас на какво може да се дължи това.
Благодаря предварително за отговорите

Всичко записи: 16 : Дата на рег-ция: Февр. 2011 : Отправено: 05 Март, 2011 - 13:09:51
Zdravkicha

Супер участник
От: Варна

Мирише ми на програматор

Всичко записи: 607 : Дата на рег-ция: Март 2010 : Отправено: 05 Март, 2011 - 14:50:57
iv73nikolov

Нов участник

Здравейте, колеги спецове и колеги страдалци !

Имам пералня GORENJE WA 982 . Предполагам, че WA 984 е максимално близка до моята и затова нахълтвам тук с въпрос. На всички програми липсва центрофугата в края. Междинните ги има понякога. След източване на вода през филтъра центрофугата не винаги тръгва и затова ме навяват мисли за неправилно работещ ниворегулатор. Преди да съм го разглобил, да попитам - не е ли херметизиран? Някъде във форума четох, че трябвало да се продуха маркуча му, а той е вързан с херметичната камера на релето...

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Юни 2007 : Отправено: 04 Юли, 2011 - 23:41:30
Zdravkicha

Супер участник

Обикновенно се задръства с боклуци или маркучето към пресостата (ниворегулатора) или въздушното резервоарче (в долната част на маркучето-от към казана) Сваляш ги и ги промиваш. Пресостата е хермртизиран.

Всичко записи: 607 : Дата на рег-ция: Март 2010 : Отправено: 05 Юли, 2011 - 05:45:41
iv73nikolov

Нов участник

Значи, тъй като не ми дойде на акъла как да разглобя пералнята и да сваля маркучите и въздушното резервоарче, откачих маркучите от пресостатите и ги изведох през задния капак. Промих ги с вода и излезе сума ти боклук. След като пробвах пеарлнята, стана по-зле - даже и междинните центродуги спряха. По време на пробите, на местата , където трябваше да се центрофугира, спирах пералнята и проверявах маркучите - нямаха задържана вода или боклуци в тях. С една дума или съм прецакал работата или съм омазал ситуацията...

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Юни 2007 : Отправено: 06 Юли, 2011 - 16:18:26
Zdravkicha

Супер участник

Пресостата се сработва от налягането на въздуха което се образува когато казана се пълни с вода и въздухът който е в маркучето и резервоарчето се сгъстява и натиска мембраната на пресостата. От там той вече дава сигнал на програматора дали да пълни вода или дали няма вече вода в казана при изпомпване и кога да се включи центрофугата. Имаш още боклуци там където ти писах но без да се разглоби няма да стане.

Всичко записи: 607 : Дата на рег-ция: Март 2010 : Отправено: 06 Юли, 2011 - 17:25:38
Бейзат

Нов участник

Пусни я на центрофуга с откачени маркучи от ниворегулаторите.Ако тръгне тогава чисти а ако не тръгне търси проблема в ниворегулаторите,ключа за центрофуга или програматора.

Всичко записи: 27 : Дата на рег-ция: Апр. 2006 : Отправено: 06 Юли, 2011 - 21:18:24
ares1234

Нов участник

И аз съм с такава пералня .
При мен не превключва автоматично циклите в програмата като се превключат ръчно се изпълняват.
Някакви идеи ?
Или ако някой има електрическа схема на пералнята... без тази
Изтегли файл: wa984.pdf
Изтеглен пъти: 464

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Авг. 2011 : Отправено: 09 Август, 2011 - 20:59:48
kolyo

Админ

Тази схема не става ли :
http://elektrotanya.com/gorenje_wa1182s.zip/download.html >>> Get manual

att-4e417e72f11551182.gif

Всичко записи: 11473 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 09 Август, 2011 - 21:30:54
nicoldy

Нов участник

Здравейте, Днес случайно забелязах че имам прокъсано на маншона, което обясни разни спорадични течове.
Разрових се в нета за да намеря нов маншон за смяна и евентуално да се ориентирам как се сменя.
Попаднах на това видео - http://www.videojug.com/film/how-to-replace-a-washing-machine-door-seal , но нямам идея дали при мен нещата са идентични или могат да се очакват подводни камъни.
Въпросите са ми - дали е голяма драма смяната на машнона при този модел, както и как да разбера номера на маншона като резервна част за да няма проблеми при закупуването й.
Благодаря предварително на отзовалите се, с пожелание за хубави празници и весело посрещане на новата година

P.S.
Намерих подходящият маншон, въпреки старателно пропуснатата информация - http://nikelectric.com/product_info.php?cPath=21_24&products_id=3277 . Тези дни ще го взема и ще се пристъпи към действие. Попаднах и на други видеа в нета от които разбирам, че цялата интервенция ще се случи най-добре при свален преден панел. Ще се радвам, ако някой има схеми на захващането й.
Поздрави.

Взех маншон и преди малко реших да проверя дали няма да мина по лесния начин. Свалих фиксиращата скоба от външната страна на панела и до там. С напипване разбрах че фиксиращата към казана скоба е на винт. Само дето до нея минава много близо бетонния баласт, а и няма никво поле за действие. Ще трябва да се сваля предният панел, евентуално и бетоновата отливка....
В долната част на панела има и отвор за чистене, който поне на пръв поглед не разбирам как ще трябва да се откачи от панела...
До момента не съм намерил диаграма която да внесе малко малко яснота. Ще се радвам ако някой има и я сподели.
Поздрави!

П.С.
Да се похваля, че преди малко се оправих с маншона. Разказа ми играта.... Нищо общо с клипчетата в ютюб.
Изненада ме неприятно като видях и че предния панел е точкован за страничните и съответно не е предвиден да се маха. За да отворя достъп до болта на скобата трябваше да махна предния бетонен баласт, който беше хванат на 4 болта, които пък не бяха фиксирани върху барабана, а стояха в някакви ниши в предната част на барабана и падаха непрестанно при опит да фиксирам обратно бетонния блок... За 2-3 часа стана

Всичко записи: 6 : Дата на рег-ция: Ноем. 2009 : Отправено: 28 Декември, 2011 - 21:59:00
Zdravkicha

Супер участник

Пералня Gorenje WA 984 - помпа
Добър ден на всички! Вчера , след завършване на програмата , започна да се чува доста силен и нехарактерен шум от водната помпа , при изхвърляне на водата. Нещо като ръмжене.До сега го нямаше. Помислих че е някой лагер.
Извадих помпата и се оказа че е без лагери, оста лагерува на пластмасовия корпус и пластмасова или тефлонова втулка отпред, след перката. Според мен е кофти изпълнение. Но както и да е .Има и голям луфт вече.
Според вас това нормално ли е или е за смяна помпата. Пералнята е на 5 години.Филтъра се чисти постояно.
Може ли да се отремонтира или се сменя.Ако е за смяна,от къде мога даси взема нещо свястно и каква е приблизителната цена.Аз съм от Варна. Желая на всички лек ден!
tiho
Щом има луфт помпата и стърже я сменяй. На ул. Пюскюлиев до Експрес банк има 2 магазина за части. Аз от там пазаря и до сега проблем не съм имал. http://www.techno-slavelia.com/search.php?type=%C0%E2%F2%EE%EC%E0%F2%E8%F7%ED%E8+%EF%E5%F0%E0%EB%ED%E8+%E8+%F1%F3%F8%E8%EB%ED%E8&subtype=%EF%EE%EC%EF%E8+&brand=6&originalcode=&slavenacode=&name=&description=&Submit=%D2%FA%F0%F1%E8

Всичко записи: 607 : Дата на рег-ция: Март 2010 : Отправено: 25 Януари, 2012 - 19:04:08
gikibu

Нов участник

пералня Gorenie WA 984 electronic - мотор
Здравейте.Колеги имам проблем с пералня Gorenie WA 984 electronic.
Програматора не спира да се върти, водата се пълни и изпразва но двигателя не работи и на цетрофуга.
Двигателя не е изгорял

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Март 2012 : Отправено: 06 Март, 2012 - 10:07:21
rotshild

Редовен участник
От: Стара Загора

Провери четките на мотора.

Всичко записи: 108 : Дата на рег-ция: Окт. 2010 : Отправено: 06 Март, 2012 - 11:10:33
gikibu

Нов участник

Благодаря rotshild смених ги и работи

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Март 2012 : Отправено: 06 Март, 2012 - 13:26:06
rosko-r

Нов участник

пералня GORENJE WA 984 elektronik - мотор
Здравейте. Имам пералня GORENJE WA 984 elektronik.
От вчера спря да върти ел. двигателя. мисля че проблема и в програматора.
Имам нужда от схема за да разбера какъв е проблема.
Предварително благодаря на всички.

Не съм проверявал четките, ,но като се даде на късо на двата крака на BTB16, мотора тръгва на MAX!
Мисля,че той управлява оборотите на двигателя.
Големия сив резистор на платката грее.

att-5108547ddeeca42_1.jpg

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Яну. 2013 : Отправено: 30 Януари, 2013 - 01:00:13
rosko-r

Нов участник

Благодаря на всички които се отзоваха! Проблема е решен. Четките бяха на ръба/ту опират-ту не/.Затова е тръгнал на MAX!

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Яну. 2013 : Отправено: 30 Януари, 2013 - 21:27:09
kolyo

Админ

Пералня Gorenie WA 984
Привет на всички.Проблема е следният-пералнята е Gorenie wa984 .След изпиране дрехите и пералнята миришат на канализация .Не знам къде е проблема.
Предварително благодаря на всички!
kgb22

Колко пъти в годината се пере с нея?Да не е на някоя вила и да се ползва 2-ти в годината?
ДИЧИ

http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=6&topic=382

Всичко записи: 11473 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 04 Февруари, 2013 - 16:45:42
dimitar64

Нов участник

Здравейте! Закъсах го яко с Gorenje WA 984, не мога да намеря носач за барабана. От сервиза казват три седмици доставка и 190лв.,заедно с барабана. Конкретно ме интересува заменяемост на носачите при рачличните модели с иноксов казан, за евентуална смяна с употребяван. Още по- конкретно моделите WA 984 electronik и WU 63122. Знам само със сигурност, че лагерните комплекти са еднакви.

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Окт. 2013 : Отправено: 01 Октомври, 2013 - 11:43:39
nicoldy

Нов участник

Здравейте, Преди 2.5 години имах проблем със странно поведение на пералнята, като тогава дойде техник, смени четките на мотора и пералнята пак тръгна както се очаква. До тук добре, но от вчера пак започна да се държи странно - не върти центрофугата, не плакнела (каквото и да значи това, понеже е нов симптом от днес и е по думи на съпругата ми. предполагам че пропуска програми). Подозирам че нещата пак отиват към четки и се раззвънях по майстори, като този който прави ремонта последно, не мога да го открия заради изключен телефон, втори е на море, а трети започна да ми обяснява как на тези перални четки не се сменяли, а се свалял мотор и се праща за диагностика в подходящ сервиз. Имайки предвид че в тази тема са писали и други хора със сменени четки, нещо започвам да се чудя дали последния не ме пързаля. Дайде мнение, моля.
От друга страна се чудя дали да не си взема нова пералня и да си спестя бъдещите реанимации на тази, които май вбъдеще ще зачестяват, имайки предвид годините ....

Всичко записи: 6 : Дата на рег-ция: Ноем. 2009 : Отправено: 17 Септември, 2016 - 13:54:47

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня Gorenie WA 984 [Страници (1)]