Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

пералня Whirlpool AWO/D 41115 - ­ не спира

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 след центрофугиране не спира
ceco72

Нов участник

Имам пералнята от две години. На края на гаранцията започна да прави проблеми, изразяващи се в това, че след изпълнение на зададената програмата не спира да центрофугира докато не я изключа от бутона.
При центрофугане не развива максимални обороти и при завъртане на барабана премигват лампичките и спира изпълнението на центрофугата.
Посъветвах се с техници, които ми казаха да сменя електродвигателя.
Възможно ли е проблема да е от електродвигателя.

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Дек. 2008 : Отправено: 17 Декември, 2008 - 23:38:03
Vialex

Super Member
От: Стара Загора

Посъветвах се с техници, които ми казаха да сменя електродвигателя.
Възможно ли е проблема да е от електродвигателя.
да, виж това:
http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=1&topic=969

Всичко записи: 1116 : Дата на рег-ция: Авг. 2006 : Отправено: 18 Декември, 2008 - 01:00:43
malin

Редовен участник
От: Враца

Мотора 100%

Всичко записи: 141 : Дата на рег-ция: Юли 2006 : Отправено: 18 Декември, 2008 - 09:59:42
kolyo

Админ
От: Русе

Пералня Whirlpool AWO/D41115- форсира двигателя
При повече дрехи форсира двигателя , не постоянно, ами на места понякога
Не се потаря, единият може да е на плакненето, другият може да е на пране
Моля дайте идеи какво може да е .Благодаря предварително.
magnum47

whirlpool awo/d 41115 - Увечава оборотите на двигателя по време на пране
Здравейте ....пералнята започва нормално да пере и след около 10 минути започва да увеличава оборотите на мотора ....и разбира се блокира
мотор , тахо или платка ... Благодаря !
nikigama

whirlpool awo/d 41115 - мотор
здравейте ,въпросният модел whirlpool awo d'41115 е на 4 г. и пере само понякога на бързата програма на 40 градуса на другите програми започва да работи нормално до момента в които мотора не увеличаеа уборотите и блокира така е и с центрофугите не започва да върти плавно ами изведнъж набира убороти и дотам виках маистори и те се почудиха малко и изкараха проблема в програматора няки някакви идеи има ли какъв е проблема и може ли да се отремонтира евентуално ако е от програматора.
manolibo_bs
провери магнитчето на тахото на мотора

att-4aa5fa49d8a491115.jpg

Всичко записи: 11431 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 07 Септември, 2009 - 16:33:09
bobby

Участник

пералня Wirlpool AWO\d 41115 - кодове за грешки
Имам проблем с пералня Wirlpool AWO\d 41115 по време на работа започват да мигат диодите и блокира.
Някой има ли комбинациите на мигане на диодите за да се отчете грешката(пералнята е без дисплей)

Всичко записи: 99 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 22 Октомври, 2009 - 08:38:33
kolyo

Админ

>>>>>>>>>>>>>>>

att-4adff04604bc3kod.gif

Всичко записи: 11431 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 22 Октомври, 2009 - 08:40:22
очумелые ручки

Нов участник
От: Шумен

моята пералня също е на две години, освен че се появи същия проблем който описа ceco72 ,моят е съпроводен с невероятен шум , бръмчене, незнам как да го нарека, тя попринцип си беше шумничка, то като я монтира майстора каза че те са си такива, а аз мечтаех за тиха, безшумна пералня.
Моля за съвет, какво да я правя, да викам майстор, докато съм отпуска, или да си купувам нова. Гаранцията изтече май месец, но казват че сега те бели удалжени до 5 години, дали знае някой нещо по въпроса ?
Вчера цели 6 часа е прала 2 чита дънки, нямаше никой в къщи за да я спре, ужасно ме вбесява вече.

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Окт. 2009 : Отправено: 23 Октомври, 2009 - 17:45:44
kolyo

Админ

Пералня Whirpool AWO/D41115, ­ скапан програматор???
Здравейте на всички, ако може някой да помогне със съвет, ще съм много благодарна. )
Имаме въпросният модел пералня, на 3г и 3-4месеца, съответно вече е извънгаранционна.
От около месец започна да прави проблеми, но едва днес успя да дойде майстор, за да я види. А какво прави - от 12програми работи само на леките от 40С, при другите изключва още след пълненето с вода. Центрофугата едва стига 100-200 оборота, защото вадя дрехите буквално мокри и ги изтисквам на ръка.

Оказа се, че програматора изглежда е гръмнал по някое време, защото част от него е доста нагоряла. Човека гледа, гледа, но каза, че така няма как да го оправи, вероятно си трябва да се сложи на някакъв апарат, да се тества и т.н.
От официалният сервиз ни искат 200лв за програматора, отделно поставянето.
Въпросът ми е....може ли новият по някакъв начин да се отремонтира (аз поне си мисля, че може) и къде?
от Плевен съм, но тук изобщо няма да се занимават с това от сервиза.
Mirama
Най добре си купи нова пералня

Всичко записи: 11431 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 26 Ноември, 2009 - 20:36:19
ste_58

Нов участник

помагайте имам подобен проблем като на ceco 72 само че нашата като че ли вдига по високи обороти лампичките премигват и започва отново .имам предвид по високи от зададените

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Февр. 2010 : Отправено: 01 Февруари, 2010 - 14:31:18
Sany1971

Нов участник

Имам проблем с пералня Whirlpool awo d 41115,същият който описва ceco72.
Пералнята изпълнява всички функции, но достигнели до центрафуга-премигват няколко диода, пералнята спира за миг и отново стартира центрафугата.
Прегледах мотора, четките, зачистих колектора със спирт(пластините са равни).Поставих мотора, но уви същата работа.
Откачих ремъка и тогава светнаха четирите диода-грешка F07-проблем с триака.
Затова искам да запитам - да сменя ли триака, или проблема е в мотора, както е описано по-горе във форума?
Ако е триака-BTB 16/ 700BW,може ли да го заменя с -BTB 16/ 800 B.
Предварително благодаря !

Всичко записи: 35 : Дата на рег-ция: Апр. 2008 : Отправено: 17 Февруари, 2011 - 19:12:23
azsammilen

Нов участник

Здравейте, майка ми се оплаква от пералнята whirlpool awo/d 41115 не била в състояние да центрофугира правилно и ...да завърши прането следователно.
Освен това и доловила шум при самото "въртене".

въпросите ми са :дали може нагара от контакта м/у колектора и четките да е причина за непостоянство и промяна режима на ел мотора? ...какво бихте направили?
Искам да кажа също ,че ако ел мотора прегряваше, то най-вероятно би имало видими белези ,че изолацията на намотките(изолационният лак) е била загрята и цвета щеше да бъде по-светъл...,но при мен не е ...}вярна ли е логиката ми или се заблуждавам.
Мерси и поздрави!
Здравейте,така и направих - почистих до метален блясък ( първо с водна-1500,а след това с някаква -3микрона ми казаха в магазина..) ;четките са с дължина около 2 сантиметра (не са износени,но не ми харесва пружината ..имам чувството,че закача вътре във водачите и незнам..).Когато пуснах пералната показа грешка F6 точно в момента,в който трябваше да завърти...

(Добавено)
Проблемът е разрешен(поне при мен) ..това,което водеше до грешка е че бях пропуснал дали четките опират плътно в ротора и едната четка бе заклинила в краино прибрано положение при самото поставяне на ротора...Благодаря на Здравкича ,за съдействието Благодаря че Ви има!!!
п.пс:на всички които перат с такава пералня бих предложил като съвет да не я товарят с много килограми дрехи за пране и ако могат да почистват филма ,който оставят четките върху контактните пластини....също така маика ми не е прала никога на по-висока от 60 фрадуса температура(може би това е запазило донякъде ел.мотора от по-сериозни щети)...както пишат всички-мотора е слабо място за тази машина.
със здраве!!

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Апр. 2011 : Отправено: 04 Април, 2011 - 20:17:42
Zdravkicha

Супер участник
От: Варна

Ами почисти си го нагара и ще разбереш. Вземаш една воднашкурка -например номер 1000 и го лъскаш. Тъкмо като махнеш четките - ще ги провериш и тях дане са износени или да не заяждат във водачите.

Всичко записи: 607 : Дата на рег-ция: Март 2010 : Отправено: 04 Април, 2011 - 22:06:17
Боян Ангелов

Участник

Имам проблем с пералня Whirlpool awo d 41115,
като се намокрят дрехите и мотора не може да ги превърти. Свалих мотора колектора е като нов няма нагар няма вкопаване като нов .
Извадих ротора и го замерих две по две съседни колекторни те пластини на индуктивност и установих ,че имат малка разлика около 5 до 10 mH .
Някои мерил ли е индуктивност на този вид мотор.

Всичко записи: 70 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 03 Октомври, 2011 - 22:43:06
боби 66

Редовен участник
От: гр. Сопот

Индуктивноста на ротор би трябвало да се мери на пластини на 180 градуса.
При тази разлика ротора най вероятно е изгорял.

Всичко записи: 222 : Дата на рег-ция: Окт. 2009 : Отправено: 04 Октомври, 2011 - 08:03:27
vitko

Нов участник

Пералня Whirlpool AWO/D 41115
Здравейте ,
Всички програми работят нормално но вместо да центрофугира ги върти като при пране. Изхвърля водата нормално.
На позиция центрофугиране върти като на пране.
Току що пробвах с обърнат щепсел ефект няма.
Да ви опиша какво се случва, с повече пране на по продължителна програма центрофугата я има. а с по малко пране на по кратка програма я няма.

не е ремъкът, при моя модел какъв е контролът на нивото на водата. Като чета тук, се споменава за запушено маркуче на нивомера(пресостата).
Възможно ли е с по малко дрехи , на кратката програма и без вода на центрофугиране да е по слабо налягането в/у пресостата и да не разрешава центрофуга.

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Авг. 2012 : Отправено: 19 Август, 2012 - 06:46:04
kolyo

Админ

whirlpool awo/d 41115 - Сензор за температурата (NTC)
Здравейте, Имам грешка F05 - Water Temperature Sensor Error и трябва да проверя съпротивлението на NTC сензора, та въпросът е къде се намира NTC сензора и какво трябва да му е съпротивлението?
по време на центрофуга, на максимални обороти светещите диоди премигват и програмата се рестартира. От разговори с приятел ми каза, че може да са лагерите, та аз я разглобих. Вчера вечерта точно стигнах до лагерите и оставих ваденето им за днес, че стана късно. Съответно през деня започнах да търся нови в нета и попаднах във форума. Тук видях доста хора с проблеми, като моя и разбрах, че отговорът се крие в мотора, а не в лагерите. Реших да си сглобя пералнята и да търся нов мотор, но като я сглобих и пуснах за тестове светнаха диоди на 6 и 12 часа, което е код F05 - Water Temperature Sensor Error. В ръководството пише да проверя кабелите/букжите, както и съпротивлението на NTC. Проверил съм абсолютно всички кабели/букси и не е от тях. Остава ми да проверя съпротивлението на NTC-то но не знам кой е този сензор. Та въпросът е къде се намира и какво трябва да му е съпротивлението?

П.С. Видях, че на нагревателя има някакъв сензор, който много прилича на картинките в google, когато се търси 'washing machine ntc'. Като се опитвам да му меря съпротивлението и мултицетът си седи на 1 .
botzko
Датчика не е ли 12k при стайна температура ?
NTC sensor Resistance NTC:
0 °C ___ 36 k
30 °C __ 9.8 k
40 °C __ 6.6 k
50 °C __ 4.6 k
60 °C __ 3.2 k
70 °C __ 2.3 k
95 °C __ 1.1 k

Всичко записи: 11431 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 27 Юни, 2013 - 02:15:05
botzko

Нов участник

Добре вече всичко е наред. В горната част буксата се е била извадила, но с просто натискане не се е наместила. След изваждане (за да премеря съпротивлението и там) и поставянето й отново всичко е наред.

Благодаря ви много за помоща.

Всичко записи: 8 : Дата на рег-ция: Юни 2013 : Отправено: 28 Юни, 2013 - 22:11:44
anton borisov

Нов участник

здр те може ли да ми каже някой стойностите на варистора и триака на помпата предварително ви благодаря

att-527e7d80a6f6a1115.jpg

Всичко записи: 34 : Дата на рег-ция: Февр. 2013 : Отправено: 08 Ноември, 2013 - 13:32:27
s_gangalov

Супер участник
От: гр.Русе
Снимките не са от най - хубавите , но от това което виждам триака трябва да е като останалите по платката ( ACS108) , а варистора на 275v.

Всичко записи: 528 : Дата на рег-ция: Апр. 2006 : Отправено: 08 Ноември, 2013 - 20:43:01
kolyo

Админ

Пералня WHIRLPOOL AWO d 41115 - Смяна лагери на двигателя
На мотора пише 1BA 5736-0WB. Предния лагер ще мине и без вадене на ремъчната шайба. Задния ми е проблем. Има пластмасова шайба със зъбчета, която челно контактува с магнита ,който също има събчета.
При мен не е направено с развалцован нит.
angeldqvol
Тези мотори са си дефектни по рождение, защо трябва да го мъчиш ?
Като гледам, мотор 1BA 5736-0WB си е с нит :
http://monitor.net.ru/forum/whirlpool-awo-d41135-f06-info-185422.html

att-5338353a7170dW.jpg

Всичко записи: 11431 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 30 Март, 2014 - 18:15:41
angeldqvol

Постоянен участник
От: Гр. Суворово, Варнен ...

С тънка отвертка се подпъхва между магнита и пластмасовата шайба. Шайбата излиза. След това пак се напъва от долу на магнита и той излиза. Няма нужда от каквото и да е пилене. Остава да се извадят лагерите и в обратния ред с малко лепило и готово.

Всичко записи: 298 : Дата на рег-ция: Апр. 2006 : Отправено: 30 Март, 2014 - 19:01:08
kolyo

Админ

пералня WHIRLPOOL AWO/D41115 - центрофуга
Здравейте въпросния WHIRLPOOL AWO/D41115 при достигане на цикъл центрофуга , вместо да започне да подрежда дрехите въртейки ляво дясно и постепенно увеличаване на оборотите ,изведнъж превключва нa мах обороти на центрофуга и съответно се получава едно голямо подскачане на барабана,
четките са като нови не искрят , тахото не е мръднало от мястото и прави индукция нищо друго не се сещам
ако може някакви идеи или съвет, на панела не изписва никаква грешка. Благодаря.
pa4oo

Всичко записи: 11431 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 15 Март, 2015 - 15:19:36
кати1960

Нов участник

WHIRLPOOL AWO/D 41115 - не свети
Здравейте! Пералнята се включи, напълни малко вода и всичко угасна.Проверих захранването на ел. мрежата и всичко е наред с тока до пералнята. Моля за помощ къде да търся повредата в самата пералня.

http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=1&topic=1796
http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=1&topic=1385
Наистина стигнах до платката и там имаше изгорели елементи: L003,R020.Доколкото разбрах от написаното само смяната на тези елементи няма да отстрани проблема, трябва да се смени и чипа на захранването и кондензаторите.
Ще помоля само да ми кажете как да проверя изправността на чипа за захранването.

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Юни 2016 : Отправено: 29 Юни, 2016 - 14:36:36
kolyo

Админ

LNK304 се проверява с омметър между изводи 5 и 7,8 , ако и в двете посоки дава малко съпротивление, значи е опукан.
Платката се пробва, като се подаде захранване през лампа от хладилник 15 W

Между другото дроссела L003 много рядко прекъсва.

Всичко записи: 11431 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 29 Юни, 2016 - 17:27:31
kolyo

Админ

Пералня Whirpool AWO/D 41115
Когато върти прането в момента на обръщане на посоката спира и се усеща че се опитва да завърти. На следващото завъртане може да завърти и т- н. Казаха ми че има някъде релета който не сработвали . Къде се намират тези релета. и могат ле да се почистят техните контакти. При центрофугиране се чува шум като от разбит лагер но те са сменяни скоро смятам че е от друго . Когато пералнята не работи и завъртам барабана на ръка се чува как стърже по гумата.
koko09876

Всичко записи: 11431 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 14 Май, 2017 - 21:33:52

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » пералня Whirlpool AWO/D 41115 - ­ не спира [Страници (1)]