Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня Вятка 12 - лагери

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

sacho

Нов участник
От: Плевен

Привет на всички.Бихте ли споделили каква е последователноста при замяната на лагерите на барабана на Вятка 12. Каква скоба ми е необходима ?Какви са "подводните камъни" ? В магазина ми казаха че е проблем намирането на уплътнението което е по-скоро като пръстен а не семеринг.Необходимо ли е да се демонтира целия казан или може отзад да се свърши работа.Вижда ми се малко шибано та затова питам.Благодаря предварително

Всичко записи: 8 : Дата на рег-ция: Яну. 2007 : Отправено: 22 Декември, 2008 - 17:38:24
nebelservice

Постоянен участник
От: София
няма нищо смущаващо, лагерите са 6203 и 6204 семеринга по памет 25 х 40 х 10 , сваля се лагерното тяло без да се демонтира целия казан, сменя се лагерите и семеринга и готово.

Всичко записи: 455 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 24 Декември, 2008 - 12:19:31
Georgi

Редовен участник
От: Карлово

същто като на българската Перла 05

Всичко записи: 118 : Дата на рег-ция: Юли 2006 : Отправено: 24 Декември, 2008 - 13:07:54
kolyo

Админ
От: Русе

вятка 12 - ваната стърже в барабана и не позволява въртене
както центрофугираше пералнята изведнъж изчатка силно и спря да върти барабана. вичко останало си работеше като изливане на водата например.
свалих ремъка изпробвах на ръка да завъртя бярабана.половин оборот върви добре другата половина стърже.
днес започнах от лагерите. смених ги за всеки случай макар че им нямаше нищо.след като затегнах тройника с лаг.тяло изненадата беше че барабана отново си стърже по същия начин на половин оборот. къде е белата колеги .
иван стоянов

имаш чуждо тяло или счупен носач на барабана.
другото е че може и да е пробит казана ти, и от там да ти е изгорял мотора.
Виж за течове и измери мотора
JigokuTenshi

Всичко записи: 11471 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 03 Октомври, 2009 - 00:01:56

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня Вятка 12 - лагери [Страници (1)]