Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

пералня GORENJE WA 62085 - ­ грешка F6

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Malchev_

Нов участник

Здравейте от време на време след като изпере на екрана на пералнята вместо End се изписва F6 разбрах, че е някаква грешка, но в упътването не е посочена каква е, дали е нещо обезспокоително ? Надписа се поява от време на време и след всяко изпиране изключваме пералнята от контакта, ако това се води някакъв рестарт,правим го.Не можах да намеря в мрежата пълен списък с кодовете за грешки.Благодаря предварително!

Всичко записи: 7 : Дата на рег-ция: Авг. 2008 : Отправено: 30 Декември, 2008 - 17:10:53
kolyo

Админ
От: Русе

http://www.elremont.ru/stirm/st_eng/steng_rem75.php
F6 - Температурата на водата не достига зададената за определено време

Да не би захранващото напрежение да е ниско ?

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 30 Декември, 2008 - 17:23:01
Malchev_

Нов участник

Много благодаря за отговора както винаги си много точен и полезен.Според мен щом това е грешката по-вероятно е входната студена вода да е с по-ниска от нормалната температура и затова за определенето време нагревателя да не успява да достигне нужната температура.Смятам че нямаме проблем със захранващото напрежение , но за всеки случай ще го проверя.Да не изпадам в подробности,че не ми е много работа,но не трява ли пералнята да премине към следващия етап на програмата след като водата достигне определената температура по температурния датчик или грешката показва точно това, че е необходимо повече време за изпълнение на програмата от зададеното по подразбиране.

Всичко записи: 7 : Дата на рег-ция: Авг. 2008 : Отправено: 30 Декември, 2008 - 17:54:40
kolyo

Админ

Malchev_ , дори и малък пад в напрежението води до значително увеличаване на времето за нагряване на водата

Между другото има и друга грешка F61 - помпа
Не е зле да почистиш филтъра за мръсната вода

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 30 Декември, 2008 - 18:20:30
Malchev_

Нов участник

Благодаря ти още веднъж ще обърна внимание дали дава грешката когато са включени климатиците може би когато се задействат падът на напрежение е по - голями тогава пералнатя отчита грешка.

Всичко записи: 7 : Дата на рег-ция: Авг. 2008 : Отправено: 30 Декември, 2008 - 20:32:37
златка

Нов участник

пералня GORENJE WA 62085 - ­ грешка F3
Здравейте, имам пералня gorenie wa 62085, супер е, поне аз и се кефя много, но от време на време(не при всяко пране)ми изписва на екранчето гре6ката F3 ?
знам какво е, прочетох,но и проверих маркуча, нищо му няма.
защо става така? моля някой компетентен чичко да отговори

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Май 2010 : Отправено: 03 Май, 2010 - 13:34:33
kolyo

Админ

Провери ли филтъра за чистата вода ? бързо ли се пълни с вода ?

Височината на края на маркуча за мръсната вода на каква височина е - трябва да бъде на 60-90 см. от пода.

att-4bdeb1cba3820rku4.JPG

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 03 Май, 2010 - 14:14:42
kolyo

Админ

gorenje WA 62085 - kodovi za greske
Zdravo kolege, da li neko ima kodovi za greske na gorenje masine
deletraj

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 28 Септември, 2011 - 07:31:17
luxurious

Нов участник

здравейте , незнам дали точно тука трябва да пиша и дали въпроса ми е оместен но искам да попитам за същата пералня GORENJE WA62085 от каква друга пералня (марка,модел) може да се сложе мотор в смисъл да отговаря буксата,благодаря

Всичко записи: 14 : Дата на рег-ция: Апр. 2010 : Отправено: 03 Декември, 2011 - 19:13:56
kolyo

Админ

Пералня Gorenje WA62085-грешка ­ F3
След основното пране при започване на плакненето има центрофуга, която прекъсва по средата, продължава изпомпването на водата, след което започва да налива новата вода, но без да върти мотора.Тогава излиза F3.
От кодовете за грешки го тълкувам-ниско долно ниво.Почистих входящия филтър, маркуча между помпата и казана при топчето. Изходящия маркуч е закачен на скобата предвидена за това, но понякога проблема се появява отново.
Възможно ли е водата да се увлича и да излиза на самотек или пропускам нещо.
ivtv1

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 14 Януари, 2015 - 12:23:53

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » пералня GORENJE WA 62085 - ­ грешка F6 [Страници (1)]