Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня eurotech EW 1250 - ­ платка DMPA 12

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 Слаба центрофуга
IRICEC

Нов участник

На пералня eurotech EW1250 работи всичко,но стига до центрофуга и започва да върти малко по-бързо отколкото при пране,но не завърта на високи обороти.Смених кондензатора на ел-мотора 20mF пак не ще.От къде може да е?
Платката е DMPA 12.

Всичко записи: 12 : Дата на рег-ция: Дек. 2008 : Отправено: 03 Януари, 2009 - 17:13:09
kolyo

Админ
От: Русе

Провери дали греят големите бели резистори - сигурно единия е изгорял
http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=1&topic=374

Всичко записи: 11432 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 03 Януари, 2009 - 17:21:15
IRICEC

Нов участник

Пералнята работеше 2-3седмици добре,но сега се обърнаха нещата.При включване само ЖУЖИ,не започва да пълни ,нито върти/понякога завърта веднъж и спира/.Превъртам до центрофуга-центрофугата върти на пълни обороти,също се включва помпата за изхвърляне на водата.След това спира и ЖУЖИ,превъртам до следваща центр.-пак по същият начин.Обръщане на контакт не помага,единият бял резистор грее, другият е леко офазен/както и самата пералня/.В сухо помещение е.
Очаквам по подробни съвети.

Смених резисторите с 6,8/5.Пак същото е само няма офазяване.Сега ще сменя електромагнитният вентил.Някакви идеи?
Центрофугата се излълнява само при обърнат щепсел иначе върти но не с пълни обороти.

Всичко записи: 12 : Дата на рег-ция: Дек. 2008 : Отправено: 24 Януари, 2009 - 18:21:27
kolyo

Админ
От: Русе

Ами намали я от крана

Всичко записи: 11432 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 13 Февруари, 2009 - 18:25:49
IRICEC

Нов участник

пералня eurotech EW1250 - Смяна на лагери
Здравейте. Интересува ме някой може ли да ми каже,какви лагери трябват за пералня eurotech EW1250.
Пералнята е на 50км. ,ползва се постоянно,затова искам да взема лагерите предварително, да ги сменя за 1 ден и да могат да я ползват.
Сменял съм на Канди,така че имам на представа как става. Само ме интересува какви да взема.
Благодаря предварително.

http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=1&topic=1363
http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=1&topic=1391
Прегледах двата линка,там става въпрос за Самсунг.
Еднакви ли са лагерите с моята.
И кои по-точно----Лагерите са на него. Те са 6305ZZ и 6204ZZ.
На последните модификации са 2бр. 6203ZZ.
Искам да отида правилно подготвен.

Всичко записи: 12 : Дата на рег-ция: Дек. 2008 : Отправено: 30 Април, 2012 - 13:13:47

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня eurotech EW 1250 - ­ платка DMPA 12 [Страници (1)]