Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня Whirpool AWM 712 - спира

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 Програматора спира на едно и също място
Chavdar68

Нов участник
От: В.Търново

Пералнята е моя собственост на 7 год.Март месец миналата год. и смених лагерите и семеринга защото се бяха разбили и започна да стърже.Три месеца след този ремонт направи следния дефект :
задавам и програма примерно пране на 60 градуса,пълни вода,развърта барабана и т.н. и в един момент по средата на програмата спира.
Забелязах че не се чува обичайния шум от въртенето на моторчето в програматора.При принудително преместване на прогр. една стъпка и пералнята си доизкара програмата до край.Помислих че това спиране е нещо момоентно но уви ,правих още няколко пускания и на други температури но спираше на същото място.Набедих програматора \нагорял контакт,счупена гърбица или нещо подобно\ и го свалих от пералнята.След разнитване иразглобяване установих че няма видими наранявания по гърбиците на вала,освен леки опушвания от комутацията по контактите няма нагорели или накопани .Профилактично минах всички пъпки с много фина шкурка измих със спирт и сглобих .Монтирах обратно на пералнята .Пуснах я спразен барабан да я тествам и очаквах всичко да е наред но тя пак спря на същото положение на прогр. и преди отварянето и почистване.Може и да не съм видял нещо дребно в прогр. но преди да пристъпя към второ разглобяване реших да се консултирам.Предварително благодаря !

Всичко записи: 40 : Дата на рег-ция: Яну. 2009 : Отправено: 07 Януари, 2009 - 13:02:37
vanio666

Нов участник

Провери ли нагревателя ?

Всичко записи: 22 : Дата на рег-ция: Ноем. 2008 : Отправено: 07 Януари, 2009 - 13:31:20
Георги Митев

Нов участник
От: Варна

Провери филтъра да не е запушен
Ако е частично запушен може да ти прави тоя номер.

Всичко записи: 14 : Дата на рег-ция: Ноем. 2008 : Отправено: 07 Януари, 2009 - 18:28:07
Гост

ОТСТРАНЕН

залагам на запушване
провери филтура ако няма такъв в маркуча от казана към помпата има широка цедка играе ролята на филтър виж дали няма нещо вътре
замисли се дали ти липсва чорап или някое дребно нещо което да си прал преди появата на проблема
ако не се ляга се сваля преден панел

Отправено: 18 Януари, 2009 - 16:57:18
angel51

Нов участник
От: Монтана

ако е с повече от един магнет винтил ги провери

Всичко записи: 20 : Дата на рег-ция: Окт. 2006 : Отправено: 18 Януари, 2009 - 19:19:27
Chavdar68

Нов участник

Снощи имах възможност да продължа с огледа и проверките.Проверих термостата,датчика за ниво -всичко си е наред .Накрая остана да сваля и огледам помпата за мръсната вода.Свалих и нея -във филтъра -нищо,помпата се върта на ръка добре.Обаче какво намерих вев маркуча от казана до помпата - заклещен банел и над него копринен чорап на "топка " и рекох край откри се проблема.Върнах всичко по местата и я заредих с пране и "тест". Спря пак там където си спираше .
Спирането стана малко след като започна да изхвърля първата вода и да започне да пълни чиста за първото плакнене.

Всичко записи: 40 : Дата на рег-ция: Яну. 2009 : Отправено: 19 Януари, 2009 - 16:47:12
angeldqvol

Постоянен участник
От: Гр. Суворово, Варнен ...

Задаи температура на терморегулатора 0 градуса и виж дали ще ти направи същия номер. Провери си нагревателя и терморегулатора.

Моторчето на програматора не се ли храни през термостата?
След като няма захранване за моторчето как да тръгне програматора.

Всичко записи: 298 : Дата на рег-ция: Апр. 2006 : Отправено: 19 Януари, 2009 - 21:57:03
Chavdar68

Нов участник

Термостата е здрав според мен.Проверявах го с два мултицета свързани към контактите -н.о. и н.з. Загрях го принудително с поялника за СМД елементи който имам и н.о. на 35 градуса включи почти веднага след загряването а н.з. на 85 градуса изключи след дост подгряване.Пробвах операцията няколко пъти така че за термостата съм сигурен че е здрав.Довечера ще пробвам друго нещо .На програматора функциите са :1,2,3,4,5,А,В 6,7, и т.н. по посока на часовниковата стрелка и спираше малко след символа 5 \между5 и А \ ще я пусна да пере от 6-то програма 40 градуса и да видя как ще се държи .След пробата ще оповестя резултата.

С два магнетвентила е но са наред според мен. Сега съм я пуснал на тази програма - от позиция 6 -40 градуса.

След като спря принудително щракнах програматора една стъпка и изкара програмата.

Всичко записи: 40 : Дата на рег-ция: Яну. 2009 : Отправено: 20 Януари, 2009 - 14:15:06
angeldqvol

Постоянен участник
От: Гр. Суворово, Варнен ...

За плакненето не взема ли от втория?

Всичко записи: 298 : Дата на рег-ция: Апр. 2006 : Отправено: 20 Януари, 2009 - 22:59:50
kolyo

Админ
От: Русе

Chavdar68 , най добре закачи една глимка към моторчето на програматора и гледай дали угасва

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 20 Януари, 2009 - 23:18:19
Chavdar68

Нов участник

Пробвах това с глим лампата но спира на същото място.
Докато работи пералнята лампата свети, обаче когато спре -угасва.
Направих друго-след като спря , измъкнах маркучето на датчика за ниво от дъното на казана и пералнята тръгна , респективно светна и глимката . Датчика ли е прецакан ?Между другото приятел ми обеща да ми носи такъв датчик ще го сменя с нетовия за проба.
Маркучето на ниворегулатора го продухвах още в началото, даже свалях и онова телце което е на казана и в него е набито маркучето -чистих го имаше утайки .Да казана е пълен с вода .Аз в по-предните постове споменах ,че тя спира секунди след като започне да изпомпва вода.И тогава в спряно положение издърпах маркучето и тя тръгна.

Всичко записи: 40 : Дата на рег-ция: Яну. 2009 : Отправено: 21 Януари, 2009 - 18:42:11
kolyo

Админ

Щом всичко е чисто сменяй ниворегулатора

Когато извади маркучето имаше ли вода в казана ?

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 21 Януари, 2009 - 18:51:23
Георги Митев

Нов участник
От: Варна

Продухаи маркуча за мрасна вода.Мое да има стотинки и да запушват частично ида не може да изхвърли всичката вода.

Всичко записи: 14 : Дата на рег-ция: Ноем. 2008 : Отправено: 22 Януари, 2009 - 19:23:37
kolyo

Админ

Пералня Whirlpool AWM 712 - не ­ върти моторчето на програматора
При смяна на програмите единствено работи помпата, но не изключва и то разбираемо защо.
Dijon

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 13 Август, 2010 - 08:46:37
Zheleff

Нов участник

Whirlpool awm 712
Пералнята плаче за подмяна ама сега не му е времето. Обаче започна да прави следният проблем: слагам на програма 60 градуса, изкарва я до края обаче прането не е изпрано добре. Градуси вдига, вода/ниво нормлно, развъртане нормало, праха за пране - с какво ли не е пробвано. Само да вметна че понякога макар и рядко както си работи спира и когато мръдна програматора една стъпка си продължава. Четох тук подобна тема, но може ли да са свързани нещата. Искам да кажа и че май никога не съм чистил филтър или нещо друго. Просто не знам как.
От капака в долният ляв ъгъл, където може би следва да се отвива капака на филтъра, не успявам да го развия.
Дайте съвет къде и как да проверя.

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Яну. 2011 : Отправено: 22 Януари, 2011 - 21:37:43
kolyo

Админ

Пералня WHIRPOOL AWM 712 - спира след изпомпване на водата
Тьрся схема на пералнята
valio6

http://elektrotanya.com/whirlpool_awm_712wp.pdf/download.html >>> Get Manual

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 29 Април, 2012 - 15:21:36
valio6

Нов участник

kolyo , благодаря за линка

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Апр. 2012 : Отправено: 29 Април, 2012 - 18:04:51
Chavdar68

Нов участник

И аз благодаря на админа за схемата! Пералнята отдавна е сменена с нова , но е прибрана в една стая и не съм я изхвърлил все още
Та пак ме гложди мисълта да я почвам пак с ремонта .
При последната дискусия през 2009 г. ме посъветваха да сменя ниворегулатора ......е да , ама -не .При опитите ми да намеря даден чарк от представителствотв на Whirpool за БГ , все удрях на камък - стар модел , това го няма, това не се произвежда и т.н.
Та имам една молба , ако някой има разкулачена пералня този модел и има излишен и работещ ниворегулатор да пише .За да продължа от там докъдето я изоставих .

Всичко записи: 40 : Дата на рег-ция: Яну. 2009 : Отправено: 01 Май, 2012 - 20:15:59

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня Whirpool AWM 712 - спира [Страници (1)]