Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня Whirlpool AWT 2284

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 почти целия прах остава във ваничката
ta6ev

Нов участник

Имам проблем с пералня Whirlpool AWT 2284 - ­ 800 - остава си почти целия прах във ваничката, проверих струйника за вода към ваничката - изпраща при пълнене, почистих ваничката няколко пъти и проблема си остава, донастроих струйника под друг ъгъл и пак не става. Някъкви идеи?

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Яну. 2009 : Отправено: 17 Януари, 2009 - 18:16:13
Todor Todorov

Постоянен участник
От: Шумен

Праха да не е влажен? Как донастрои " струйника" ?

Всичко записи: 414 : Дата на рег-ция: Окт. 2008 : Отправено: 17 Януари, 2009 - 22:11:28
silenvrakata

Нов участник
От: софия

Отвий маркуча за чиста вода и почисти филърчето на вентила.
Възможно е поради запушване дебита на водата да е по-малък и затова да не взима прахта.

Всичко записи: 35 : Дата на рег-ция: Дек. 2008 : Отправено: 18 Януари, 2009 - 01:21:33
Гост

ОТСТРАНЕН

да не си сложил приставката за течен перилен препарат

Отправено: 18 Януари, 2009 - 15:16:08
ilko iliev

Постоянен участник
От: Добрич
На този модел струйника често излиза извън "релси".Трябва да повдигнеш капака под копчетата да видиш да не се е разместило нещо.
Разгледай внимателно елементи 717 2 и 717 3.

att-4973948e3f05ew_l.JPG

Всичко записи: 463 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 18 Януари, 2009 - 22:40:25
angeldqvol

Постоянен участник
От: Гр. Суворово, Варнен ...

Случвало ми се е дупчиците от които излиза водата за ваничките да се запушат от варовик.

Всичко записи: 298 : Дата на рег-ция: Апр. 2006 : Отправено: 19 Януари, 2009 - 21:59:49
kolyo

Админ
От: Русе

whirpool AWT 2284 - монтаж на капака
как се монтира закопчалка на капака
Ивайло Вълков

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 14 Август, 2009 - 16:50:41
bambvov1978

Нов участник

WHIRLPOOL AWT 2284 - не приема праха за пране
Здравейте, пералнята ми е уирпол със закрит барабан от известно време не иска да приема праха за пране независимо дали е течен или прах и омекотителя. Измих много добре отделението за прах и омекотител, но проблема не се реши. Може ли някой да ми даде идея каква може да е причината.

Проверих под капака всичко е наред кака да проверя дали пуска вода и какво е налягането

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Февр. 2010 : Отправено: 18 Февруари, 2010 - 17:45:03
malin

Редовен участник
От: Враца

Отвии маркуча от пералнята ,там от където го отвиеш ще видиш синя или бяла цедка/филтър/теглиш с клещи миеш с вода и започва да взима праха.

Всичко записи: 141 : Дата на рег-ция: Юли 2006 : Отправено: 18 Февруари, 2010 - 19:57:55
kolyo

Админ

пералня Whirlpool AWT 2284/1 - ­ 800 - не центруфугира винаги
Пералнята Whirlpool AWT 2284/1 - 800, не центруфугира винаги, т.е. когато дълго време не е ползвана първия път почти винаги центруфугира, но на второто пране тръгва да се набира мотора и да вдига обороти и намалява, после пак опит да вдигне обороти и пак докато мине времето за центруфугиране. Проверих, четките на мотора са добре. Пере нормално, изпомпва водата, при центрофуга също помпата помпи водата. Дайте идея.
nlegna

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 19 Юли, 2010 - 18:21:37
kolyo

Админ

пералня Whirlpool AWT ­ 2284-трака
Пералнята е с горно отваряне.Има някакво силно тракане или биене-не мога да го определя точно.Днес я разглобих -4 пружини са си на мястото(изглеждат добре стегнати),противотежестите са здрави и цели и добре закрепени към казана.Амортисьорите изглеждаха здрави,разглобих ги ,сложих им нова грес,пак ги сглобих.По принцип тях съм ги нарочил за основните виновници и бях решил да ги сменям ,но в Никелектрик ми предложиха само два вида от които нито единия,нито другия стават.На единия само долната част към корпуса на пералнята си приличаше със моите , а горната към казана се различаваше по начина на захващане.В официалния сервиз са по 25лева бройката и би трябвало да са същите, но нещо ми се струва скъпо за две никакви амортисьорчета..Дайте съвети от къде може да идва този шум.Възможно ли е от разбити лагери да се удря барабана в казана или в гумения маншон отгоре и от там да идва шума.Не искам да я пускам разглобена,да не се разпадне ,но не се сещам как да проверя откъде идва това биене или тракане.Благодаря предварително за мненията.
Пешо2004

Възможно е да е от разбити лагери.Хвани с две ръце барабана и се опитай да усучеш на ляво и на дясно,на горе или надолу и то ще си обади.
kamikatzeto

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 19 Август, 2011 - 16:34:27
kolyo

Админ

whirpol awt2284/1-800 - ne vrti
zdravejte kolegi peralnata e sas gorno otvarane,ne ste da vrti i ne centrifugira. njakoj put vkljucva centrifuga obace pravi nenormalni raboti,obroti pravi povisoki od normalni i kogato trgne trgva direktno na visoki obroti.ceki su zdravi.taho e zdrav .ako njakoj e imal nesto podobno, ste sme blagodarni za pomasta.
Zoran Jovanovic

А тахото стига ли като връзка до платката?Триака който управлява мотора здрав ли е или неговото управление?
Мърфи

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 22 Октомври, 2013 - 13:54:07
Zoksi

Нов участник

сменихме кондензатор на входа на платката и заработи
ще направим 1-2 пранета да видим дали е всичко наред,
благодаря за вниманието.

Всичко записи: 13 : Дата на рег-ция: Яну. 2011 : Отправено: 22 Октомври, 2013 - 17:07:30
kolyo

Админ

Здр.Пералня Уърпул AWT 2284 ,пълни с вода,източва водата,но мотора не работи.
Проверих мотора здрав е, по малката платка която е за мотора няма видимо изгорели елементи, проверих симистора здрав е, кабелите са добре, но нетръгва нито на пране нито на центрофуга.
edin ot vas

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 14 Ноември, 2017 - 14:44:14

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня Whirlpool AWT 2284 [Страници (1)]