Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

пералня siltal slt 085x - мотор

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 двигателя върти много трудно или само бучи и не тръгва
chichoslavi

Нов участник
От: Габрово

Здравейте!Проблема се появи изневиделица.Пералнята е на 10 г. и до сега не е правила проблеми.
Майсторите набедиха първо платката за управление на електродвигателя.Сменихме я.Ефект никакъв.
След това решиха че програматора е заминал.Сменихме и него.пералнята продължава да не работи и майсторите вдигнаха ръце от мен, явно съм карък.
След това почнах аз да се правя на майстор.Свалих електродвигателя, почистих колектора, проверих четките и т.н.
след тази "профилактика" пералнята отново не работи.
Очаквам свежи идеи.

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Яну. 2009 : Отправено: 18 Януари, 2009 - 00:06:34
kolyo

Админ
От: Русе

Поразрови се из кошчето - има доста подобни теми
http://www.service-ruse.eu/forum/forums.php?forum=9

Всичко записи: 11431 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 18 Януари, 2009 - 00:12:50
Georgi

Редовен участник
От: Карлово

Що не пробваш мотора?

att-4972c7ea1e47a2_1_.gif

Всичко записи: 118 : Дата на рег-ция: Юли 2006 : Отправено: 18 Януари, 2009 - 08:10:50
Vialex

Super Member
От: Стара Загора

През нагревател е по-добре!
Ако нямаш ампермер да премериш тока на двигателя, включи го през нагревател - Ако има навивки на късо нагревателя ще загрее много бързо.

att-49734156de2a0_dvg.jpg

Всичко записи: 1116 : Дата на рег-ция: Авг. 2006 : Отправено: 18 Януари, 2009 - 16:48:54
angel51

Нов участник
От: Монтана

ако искри колектора ротора е заминал

Всичко записи: 20 : Дата на рег-ция: Окт. 2006 : Отправено: 18 Януари, 2009 - 19:24:04
kolyo

Админ

Пералня СИЛТАЛ SLT 085 X - Върти трудно
Поразрових се из форума по темата и се оказа че доста хора имат същия проблем като моят.
Проблемът е че когато върти на ляво или на дясно се чува едно бучене сякаш иска да тръгне но няма сила и така се мъчи и мотора,но това не е винаги някой път си работи без проблемно . Дайте ми някакъв съвет от какво може да бъде ,
само да кажа че тоя модел няма кондензатор и на мотора съм му зачиствал четките.
Svetliobrv

Всичко записи: 11431 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 22 Юни, 2009 - 18:12:28
dimitar

Нов участник
От: Пловдив

Здравейте.
Вкл.на изводите на мотора крушка 230V ако светне проблема е в мотора ако не виж рег. на оборотите!

Успех.

Всичко записи: 30 : Дата на рег-ция: Юни 2009 : Отправено: 23 Юни, 2009 - 18:54:01
kolyo

Админ

Siltal slt 085x
Здравейте!Пералнята е Siltal slt 085x.
Проблема ми е ,че пералнята се затормозява при първоначалното развъртане да пере след като е напълнила вода. Чува се "мучене" ,но барабана не се завърта или се завърта много малко.Така известно време след което си заработва нормално.
Кое да сменя? Двигателят е колекторен и се управлява с платка. Ако може и схема?
Здравейте!Проблема ми е ,че тази пералня след като си напълни водата,неразвърта барабана.Чува се бучене.Понякога завърта но половин оборот.След време си заработва нормално.На центруфуга и при ддругите въртенета няма проблем.Какво да търся и какво да сменя.Мотора е колекторен и се управлява от платка.По платката всичко изглежда добре(няма лоши спойки и нагари).
tolio_rs
Схемата не е ли такава :
http://www.elremont.ru/stirm/st_eng/steng_rem55.php

Всичко записи: 11431 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 05 Март, 2013 - 16:18:25

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » пералня siltal slt 085x - мотор [Страници (1)]