Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня ARISTON AL88X - четки

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 Не тръгва и не дава код за грешка
Vialex

Super Member
От: Стара Загора

Аристон Маргарита 2000 AL88X с платка ARISTON FE.
Вчера и смених помпата(износване) и днес клиента ми се обади, че е пак е спряла с водата. При посещението установих, че не работи нищо, все едно незатворен люк. А блокировката е изправна(пробвах и с шунт).
Пералнята приема и нулиране, и избрана програма, но не ги изпълнява. Не вкарва вода, не изпомпва, не пуска двигател(при проверка с оммер показа ~190 ома на тахото нормални вериги на ротор и статор)
На куплунг CN1 имам 220 в, на изхода на изправителя – 23.8 в. Проверих ниворегулатора – изправен, При надуване на положение „препълване” включва помпата и толкова.

Всичко записи: 1116 : Дата на рег-ция: Авг. 2006 : Отправено: 06 Септември, 2006 - 13:21:36
kolyo

Админ
От: Русе

Смени четките на мотора, или най добре пробвай с друг мотор.

Всичко записи: 11431 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 06 Септември, 2006 - 17:33:29
Vialex

Super Member
От: Стара Загора

Kolyo, Благодаря за насочването към четките.
Kато отидох на адреса нищо не измервах ами направо свалих мотора и извадих четките - ТЕ ПРОСТО БЯХА ИЗНОСЕНИ !!! Явно в момента на измерването четките са давали контакт с колектора, но само за момента.
Поставих нови и MARGARITA-та сега работи като нова !
Още веднъж - БЛАГОДАРЯ !!!

Всичко записи: 1116 : Дата на рег-ция: Авг. 2006 : Отправено: 25 Септември, 2006 - 22:00:18
jonia

Нов участник
От: Видин

Vialex :... Kolyo, Благодаря за насочването към четките...
kolyo, Огромно Благодаря и от мен,

Същата пералня, същите симптоми както на Vialex ...
Същото лечение.... т.е. смяна на четките...
Благодаря и за работещият бутон "Търсене"

PS: Използвам случая да питам, всички ли перални от този модел са толкова шумни? Особенно при центрофугиране, (май шума идва от триенето на четките в колектора, все едно дрелка на максимални обороти... ), при пране се понася, но иначе на центрофуга е бетон, та трябва сами да си простираме прането...

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Март 2007 : Отправено: 19 Март, 2007 - 14:57:01
kolyo

Админ

пералня ARISTON AL88X
Здравейте колеги имаме проблем с пералня ARISTON MARGHARITA 2000
включва си се нормално заключва вратата и абсолютно нищо не прави на всичките програми
пералнята е с електронно управление
Boris Krotev
Горе има търсачка

Всичко записи: 11431 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 02 Юли, 2010 - 17:06:44
kolyo

Админ

Пералня Ariston AL 88X
Здравейте, имам проблем с пералня ariston al88x, светят светодиоди за ключалката и за включена перална в мрежата. Мисля че е за нова памет. Ако някой може да ми изпрати дъмп ще съм благодарен. На платката пише Cod . 215005350.20. Успех
ivanpetrov60
Провери четките

Всичко записи: 11431 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 28 Януари, 2012 - 22:26:00
ivanpetrov60

Нов участник

Здравейте. Благодаря за съвета. Оказаха се четките на мотора. Желая здраве и успех.

Всичко записи: 4 : Дата на рег-ция: Яну. 2012 : Отправено: 04 Февруари, 2012 - 07:51:17
манол

Нов участник

Пералня ARISTON AL88X - не работи
Здравейте, имам пералня Ariston MARGHERITA 2000 AL88X .От вчера,като я включа на програма, пълни вода,завърта двигателя 3-4 пъти и започва да изпомпва водата, като програматора се върти постоянно. Нагревателя е 30 ом. Датчика за температура е 25Ком. Ниворегулатора щрака като го надуя с устата. Вадих платката и разкачих всички букси.Не се виждат видими повреди. Четките на двигателя са около 8мм. Филтъра е чист.
Какъв може да е проблема.

какви стойности трябва да имат нагревателят и датчика за температура
Лампата мига два или три пъти

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Окт. 2012 : Отправено: 20 Октомври, 2012 - 22:03:19
kolyo

Админ

http://www.service-ruse.eu/kod/wm/Ariston.html

Всичко записи: 11431 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 20 Октомври, 2012 - 22:05:04
манол

Нов участник

Открих повредата
Студена спойка на краче на реле във веригата на CNE

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Окт. 2012 : Отправено: 22 Октомври, 2012 - 15:16:17
hishnika

Постоянен участник
От: Казанлък

Здр. клеги същата пералня отчита грешка F1 проверих симистора кабелите куплонзите всичко е добре и най лошото е че го прави когато си иска в клиента всеки път даваше грешка а при мен в момента не дава.Проблема се проявява в края на програмата когато центрофужи забелязах също че понякога вдига обороти по високи от нормалните когато върти на бавни но после се оправя
тахото е проверено и е добре ще съм благдарен за всякакви насоки.

Всичко записи: 295 : Дата на рег-ция: Май 2008 : Отправено: 07 Юли, 2013 - 13:24:21

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня ARISTON AL88X - четки [Страници (1)]