Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Съдомиялна AEG F 52850 - не ­ нагрява

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Joro9090

Нов участник

Проблема е следният-уреда трагва и изпълнява програмата но не нагрява водата и не суши.Но тук има предистория.
Става въпрос за съдомиялна машина F-52850 закупена на 28.03.06.Съдомиялната работеше добре но само до момента когато спря да нагрява водата и да изсушава съдовете-през юли 2007.Уреда беше в гаранция.
От този момент започна ходене по мъките-занесохме я в местния сервиз където бяхме посрещнати враждебно и с обвинения че не сме били слагали сол и тем подобни глупости. Чакахме ги около месец да установят каква е повредата- след дълго "разследване" казаха че е платката на програматора. От там нататък се започна дългото чакане кога ще доставят тази платка, е изтраяхме още един месец и след това жена ми говори с тях и с търговеца от който е закупена като им каза че ще се обърне към Федерацията за защита на потребителите.Чак тогава се размърдаха и след една седмица- на 26.09.2007 си прибрахме уреда със сменена платка.И след по-малко от година- през август отново същия дефект.Но вече гаранцията е изтекла,не ми се плащат над 100лв за друга платка със съмнително качество и аз си оставам с един непотребен предмет за който съм платил немалката сума от 639 лв.
Та като си я прибрах я разглобих, прочетох това онова във вашия форум,проверих разни клеми и т.н. пробвах я и тя взе че трагна да нагрява. Тъкмо се зарадвах пак я пуснах- не нагрява.
Проверил съм датчика за ниво-работи. Релето на платката което е във веригата за нагревателя включва за секунди и изключва- нещо не е наред. Усъмних се в датчика за температура, извадих го. По клемите му имаше черен нагар!?, измерих му съпротивлението(със един китайски мултицет)-беше над един килоом. Тъкмо реших че това е много и че датчика е прецакан, нагрях го със сушоар и видях че почна да си променя съпротивлението.
Та въпроса ми е дали това съпротивление(повече от килоом)е нормално, има ли вероятност той да е причината или е платката.
Ще съм блогодарен за всякъкво мнение.
Не изписва грешки, изпълнява програмите без да включва нагревателя за подгрев и сушене. Доколкото си спомням датчика при стайна температура имаше ~ 1,9-2,0 килоома.Като го нагрея със сушоар пада до ~ 1,5 и като истива се покачва.
Написах един е-меил до офиса на АЕГ в България. За учудване ми отговори мениджъра им- да съм бил доволен че през гаранцията ми е дал само един дефект и ако съм искал да сменя платката щял да съдейства за по-бързата и доставка. Е, аз за какво да я сменям като две вече издържаха около година само.

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Апр. 2009 : Отправено: 15 Април, 2009 - 14:11:46
kolyo

Админ
От: Русе

Съдомиялна AEG F 52850 - Главната пампа не развърта
Съдомиялната е от малките/4-5 компл./при запуск си тръгва нормално:пълни вода завърта помпата ,нагрява водата и всичко е о.к.
Но като помие малко например: източва водата и напълва с нова ,вкл.помпата с мах.обороти и след 1-2сек.намаля оборотите като се върти едва едва и така това се повтаря,вкл.,изкл.....
Отзад на помпата има тахогенератор/220ом./като го разкача попата се развърта на мах.замерих някои елементи всичко изглежда добре.
Някой може ли да ме насочи.......
Платката еBITRON EDW1500HDR ___ ELECTROLUX CODE 111143782 ___ SW: DMA24_MR
Valio

att-4ad9a3648e3c92850.jpg

Всичко записи: 11444 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 17 Октомври, 2009 - 13:58:44
kolyo

Админ

Съдомиялна AEG F 52850 - грешка 30
Бихте ли ми казали какво означава тази грешка.След вкл.изписва 30 и до там.
nikokl
аквастоп
http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=1&topic=933

Всичко записи: 11444 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 27 Октомври, 2009 - 20:44:10
nikokl

Нов участник

а как да ресетна процесора защото явно е запомнил последната грешка

Всичко записи: 19 : Дата на рег-ция: Май 2009 : Отправено: 30 Октомври, 2009 - 13:19:13
kolyo

Админ

Съдомиялна AEG FAVORIT ­ 52850 - Не довършва програмата докрая
Машината извършва основното миене,изхвърля водата и блокира.
Дисплея с показанието на оставаштите минути започва да мига.
Ако някои е имал подобен проблем,моля да сподели.
Паметта е 24c64 и ако има запис,моля да го изпрати.
Благодаря предварително.
pibet

Всичко записи: 11444 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 15 Юни, 2010 - 09:56:11
geniya

Нов участник

Съдомиялна AEG Favorit 52850 ­- ударена от гръм
Съдомиялната е ударена от гръм, програматора не работи изобщо, захранване има, паметта и процесора си комуникират.Светодиодните индикации не светят изобщо.
За всеки случай купих два нови процесора SF101505CFB/DMA24_FR_EHP, но пак е така както и със стария.
На някой да му се намира дъмп за паметта, защото според мен няма какво друго да е
Сложих и празна ама пак е така.
Модела на платката е EDW1500HDR. Благодаря предварително.
п.п. Само да вметна че платката я пробвам без съдомиялната като и подавам напрежение, казвам го в смисъл ако е от значение.

Моля за съдействие за този дъмп, тъй като не го откривам никъде.

Всичко записи: 8 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 20 Май, 2011 - 19:05:19
mariela

Нов участник

Съдомиялна AEG Favori 52850 - Изпомва , влива вода и след това веднага започва да изпомва
Съдомиялната е малка за 6 комплекта. След пускане на програма изпомпва остатъчната вода , вкарва вода и веднага след това започва да изпомва и така до безкрай. Почистих всички 2 та филтъра на дъното.

нищо не мига никаква грешка не изписва стоят си оставащите минути на дисплея.
На дисплея си показва оставащите минути от програмата. Не дава грешка никаква

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Ноем. 2011 : Отправено: 30 Ноември, 2011 - 20:17:54
Vialex

Super Member
От: Стара Загора

mariela потърси сервиз(човек), на който да се довериш за да открие и отстрани проблема.

Всичко записи: 1116 : Дата на рег-ция: Авг. 2006 : Отправено: 30 Ноември, 2011 - 23:11:25
A.Bogdanov

Нов участник

Здравеите, по-горе видях някои да се жалва че машината му се опитва да изпомва вода и не му свети дисплея, и обяснява как е намерил изгоряло съпротивление R8 в една от платките
аз имах същия проблем и преди 10 минути завърших ремонта. Оказа се че в платките всичко е ОК.
Необходимо е само да обърнете машината с краката нагоре, да отворите дъното на машината и да почистите сензора за теч.Тои е най обикновена плочка стиропор която се повдига при наличието на вода и прекъсва захранването на управляващата платка и включва помпата за източване на водата.

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Септ. 2013 : Отправено: 23 Септември, 2013 - 21:26:01
kolyo

Админ

A.Bogdanov, май си объркал темите
http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=5&topic=1687

Всичко записи: 11444 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 23 Септември, 2013 - 22:41:00
Georgi Afenliev

Нов участник

Здравейте , колеги имам същия проблем с миялна та ,не загрява водата.
Презапоих релето ,нагревателя е в изправност и не нагрява. Байпаснах жълтия Кликсон и пак не загрява.
Въпросът ми е .
Каква е ролята на Кликсона който е на дъното , жълт корпус и пише Т175./защитен ли е или термостат.

Проблема е ,че кликсона не дава никаква връзка, байпаснай го но пак не загрява, възможно ли е електрониката да засича че той липсва/ че няма никакво съпротивление/

Всичко записи: 26 : Дата на рег-ция: Авг. 2012 : Отправено: 23 Април, 2014 - 08:03:52
kolyo

Админ

съдомиялна AEG 52850
Здравейте. От вчера съдомиялната има следния проблем:
Започва да работи нормално /на всички програми/ измива с препарата, изпомпва и след това не продължава както трябва - да налива вода, а започва отново да изпомпва, но няма какво.
При рестартиране започва изпомпване, което не спира. Ако машината остане изключена за около половин - един час, започва нормално да работи до първото изпомпване на мръдната вода.
Понеже днес имах малко време я разглобих и не установих нищо нередно. Ако някой се е сблъсквал с такъв проблем, моля да даде акъл.
kokobongo

Всичко записи: 11444 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 13 Декември, 2014 - 19:05:23
svilen_ivanov_

Нов участник

съдомиялна AEG FAVORIT 52850 - грешка 50
може ли някой да ми каже какво означава грешка 50? След избор на програма помпата тръгва за около 10сек. и след това изписва грешка 50. Докато работи помпата , на нея има 220в. и след около 10 сек. напрежението става 0в. и машината изписва грешка 50.
Ако някой се е сблъсквал с този проблем, моля да помогне. Благодаря предварително.

Всичко записи: 4 : Дата на рег-ция: Септ. 2014 : Отправено: 29 Декември, 2014 - 20:29:43
hishnika

Постоянен участник
От: Казанлък

провери triaca на циркулационата помпа

Всичко записи: 295 : Дата на рег-ция: Май 2008 : Отправено: 29 Декември, 2014 - 20:59:34
kolyo

Админ

Съдомиялна AEG Electrolux ­ Favorit 52850 - помпата за изпомпване не спира
Здравейте, Проблема е следния. При задаване на каквато и да е програма, съдомиялната нормално започва да изпомпва останала вода за около 30 секунди. След това време се отваря вентила за пълнене и започва пълнене на вода, но помпата за изпомпване не спира. Явно електрониката се усеща и спира пълненето, изчаква някоко секунди изпомпване и пак почва да пълни, но помпата за обратна вода не спира. Като се изключи за известно време нещата се оправят и така седмица две работи добре после пак зацикля. По някога и с 4 5 рестарта не се оправя. Снощи пък заби минута преди да свърши програмата. На дисплея похазваше 1 минута и се чуваше едно жужене и до там. Търсих сервизни ръководства, описания но не намерих.
Дайте съвет. Ако някой има описание на сервизно меню или подобни ще са ми от полза. Иначе не изписва никъкъв код за грешка. За всеки случай изтрих грешките (имаше в една тема как се прави).
Мерси предварително.
droho

Всичко записи: 11444 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 11 Февруари, 2016 - 08:42:24
p1

Постоянен участник
От: Сливен

Някой знае ли какви напрежения вади импусното. Дадоха ми една платка да я проверя , но се оказа че чипа на импулсното е сцепен и първичната на трафчето е прекъснала. Искам да проверя дали процесора е жив защото се оказа че е залята някакси с вода под напрежение.

Всичко записи: 378 : Дата на рег-ция: Авг. 2007 : Отправено: 20 Февруари, 2016 - 18:45:48
droho

Нов участник

За процесора и паметта ти трбват 5V. Трябва да имаш и едни 12V които се ползват за релето на нагревателя.

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Февр. 2016 : Отправено: 21 Февруари, 2016 - 20:06:39
p1

Постоянен участник
От: Сливен

За процесора и паметта ти трбват 5V. Трябва да имаш и едни 12V които се ползват за релето на нагревателя.

Това е ясно.Някой пробвал ли е платката без закачени куплунзи - индикаторите светват ли или не.
При мен светват светодиодите докато е натиснат един определен бутон но без цифрите.

Всичко записи: 378 : Дата на рег-ция: Авг. 2007 : Отправено: 25 Февруари, 2016 - 23:58:38
Гост

ОТСТРАНЕН

Имам проблем със съдомиялня АЕГ с управлениеEDW1500V_D_R
Всичко работи нормално но не нагрява водата.Цялата изпълнителна верига по платката е в ред ,но просто няма команда от процесора за вкл на релето .Всичко по машината изглежда в ред .Тахото е в ред,Сензора е 6 ком.Не знам колко трябва да е.Възможно ли е нещо в паметта да се е бъгнало или просто нещо по периферията да не позволява на проца да пусне команда?
Моля за идеи.

Отправено: 26 Май, 2016 - 15:38:54
Pawel

Постоянен участник
От: Шумен

Здравейте колеги, съдомиялната пълни вода без да спира, започва да тече през вратата и накрая препълва дъното с вода и се включва помпата да източва водата. Това е постоянен цикъл. Знае ли някой къде да търся проблема?

Всичко записи: 370 : Дата на рег-ция: Ноем. 2007 : Отправено: 19 Юли, 2016 - 20:36:12
pacofazomera

Постоянен участник

тръгваш по маркуча на ниворегулатора и чистиш де що видиш закачено за него

Всичко записи: 463 : Дата на рег-ция: Яну. 2010 : Отправено: 22 Юли, 2016 - 07:27:05
DAIKIN

Участник

За съдомиялна AEG F40660 ми трябват стойностите на съпротивленията R9 и R8 или снимка на платката

Всичко записи: 65 : Дата на рег-ция: Авг. 2009 : Отправено: 06 Февруари, 2018 - 14:33:19
kolyo

Админ

Съдомиялна Electrolux-Favorit ­ 52850 - тече
Приема вода и протича обилно от долу на вратата. Преди време пак протече , отворих я и понеже я обръщах взе че се оправи . След това работи 2-3 месеца и същия проблем .
Мисля , че поплавък ( не знам дали е поплавък) е развален .Как се сменя или поправя? Благодаря предварително.
Т.Вангелов

Всичко записи: 11444 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 17 Юни, 2018 - 17:31:17

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Съдомиялна AEG F 52850 - не ­ нагрява [Страници (1)]