Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня INDESIT WT 102 ­ -ниворегулатор

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 Пълни с вода и не спира
hr_gergov

Нов участник

Здравейте, имам проблем с пераля indesit wt102. Започва да пълни с вода и не спира при достигане на нивото.
Продухах тръбичката - не е запушена, измерих и ниворегулатора, не съм запознат с вътрешната му схема но намерих контакти, които сменят положението си и мисля че е изправен.
Някой има ли идея в къкво още може да е проблема.
P.S. интересно е, че като подам команда "stop" я възприема, но не спира пълненето на вода, за да го спра изключвам от контакта и включвам след 10 -тина минути.

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Септ. 2006 : Отправено: 14 Септември, 2006 - 10:55:25
kolyo

Админ
От: Русе

Духни в ниворегулатора и виж дали спира да пълни.

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 14 Септември, 2006 - 15:28:28
vip service

Нов участник
От: Пловдив

Ако ниворегулатора ти е здрав може би имаш утечка към корпус ,която може да идва от нагревателя .

Всичко записи: 45 : Дата на рег-ция: Апр. 2006 : Отправено: 14 Септември, 2006 - 23:26:09
hr_gergov

Нов участник

Здравейте, реших проблема. Оказа се, че е пробил симистора (предполагам, че е симистор), който пуска вентила и като се отпуши остава отпушен. Благодаря за съдействието.

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Септ. 2006 : Отправено: 15 Септември, 2006 - 07:59:19

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня INDESIT WT 102 ­ -ниворегулатор [Страници (1)]