Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня Electrolux EWF 805 - ­ платка

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

ceci

Участник

Пералня electrolux ewf-805 , pns 914 281 100
проверих двигателя, смених триака , тахото си е наред а с друга платка работи
На платката пише
procond 4523127
elux 132401510
sw 1e00235
ewm181409300
тази платка дали може да се ремонтира ?
друго ми направи впечатление че и релетата не включват, а те са на друг ULN2004 и до двете интеграли има заxранване но тази която управлява триака захранването е 8.2в тя пак е ULN2004 и двете са SMD монтаж.
Вече се самнявам в процесора

att-4bfa128ae2aabF805.jpg

Всичко записи: 51 : Дата на рег-ция: Окт. 2008 : Отправено: 05 Юни, 2009 - 19:03:10
Vialex

Super Member
От: Стара Загора

ceci, сигурен ли си, че пералнята е с платка EWM1000+? Да не би да е EWM1000 без "+". Имал съм Еlectrolux EWF-805 с PNC:914281100/02, но с платка EWM1000, БЕЗ +
Като "замостиш" симистора, какво става?

att-4a2d5eb1805e8____.JPG

Всичко записи: 1116 : Дата на рег-ция: Авг. 2006 : Отправено: 08 Юни, 2009 - 21:54:45
ceci

Участник

двигателя трагва на максимални обороти със замостването

Всичко записи: 51 : Дата на рег-ция: Окт. 2008 : Отправено: 09 Юни, 2009 - 08:38:21
Zdravkicha

Супер участник
От: Варна

електролукс ewf 805 - не изпомпва
преди три години си купих прословутата пералня . Докато беше в гаранция се появи проблема ,който се състоеше в следното .
След самото изпиране пералнята не искаше да изпомпа водата и започваше да центрофугира . От сервиза смениха цялата платка и тя тъгна отново .
След изтичането на гаранцията същият проблем це появи отново . Обадих се в сервиза след което изчистиха грешката и я пробваха без дрехи и тя тръгна нормално , но с дрехи проблема се появи отново .
Обадих се на майсторите те свалиха платката тестваха я но пералнята работеше по същият начин. Отново се обадих и те откачиха замасяващия кабел на двигателя като ми казаха ,че в двигателя има оттечка и трябва да се пренавие . Пуснах скапаната машина и първото пране беше нормално ,но следващото беше пак по старият начин .
Моля да ми дадете съвет каво да правя .Предварително ви благодаря .
Ами щом са ти казали от сервиза че пералнята си иска здрав електромотор....най вероятно е така. Смени го ако имаш с друг такъв и ще видиш че проблема ще изчезне. Е,....от сервиза е трябвало да ти я демонстрират с здрав мотор и тогава щяха да са чисти пред теб но....това е друг въпрос. Най добре я остави така и не я мъчи че да не изгориш и новата платка докато не си намериш електромотор. Да не говорим за цена на нова платка. Там най малко едни 100-150лв ще те разтоварят в магазина и то ако я има.

Всичко записи: 607 : Дата на рег-ция: Март 2010 : Отправено: 24 Май, 2010 - 11:11:04
kolyo

Админ
От: Русе

пералня електролукс ewf 805 - само помпи
как се резетва след вклучбане пални малко след това вклучва помпа за малко и след това се нулира моге ли накои да помогне
Petko1957
Ами влез в сервизния режим и виж каква е грешката

Всичко записи: 11353 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 11 Октомври, 2011 - 13:09:25
kolyo

Админ

Пералня Electrolux EWF 805 - Мига 11 пъти
Мига 11 пъти най долния светодиот на панела , не приема никакви команди при стартиране . Това се повтаря при избиране на която и да е програма на селектора ?
Моля за помощ !
KostadinDimitrov

http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=1&topic=1472

Всичко записи: 11353 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 16 Януари, 2012 - 20:16:15
BMario

Нов участник

Пералня Elektrolux EWF 805 - лагери
Здравейте, Изминаха 5 години тежка служба за пералнята и дойде време да се сменят лагери и семеринг на барабана.Диагностицирано е точно,а въпроса ми е следния-
Карборановия казан на този модел разглобяем ли е или не?
Може ли да се сменят лагерите и семеринга или се сменя казана комплект?
Pr.nom.914281100(02)
Ser.nom.7050008
Благодаря ви предварително!

Казана е лепен.. Има ли някакви разумни решения за ремонт? Нов казан-откъде?
Цената оправдава ли ремонта или да се ориентирам към нова машина?

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Яну. 2012 : Отправено: 17 Януари, 2012 - 11:36:48
kolyo

Админ

http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=1&topic=212

Всичко записи: 11353 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 17 Януари, 2012 - 12:06:50
BMario

Нов участник

Благодаря колега!Темата,която предложи е достатъчна да ме убеди че въпросните евтини машини са за употреба до първия дефект.
Ще купувам нова-пак евтина,но върху нея ще поставя касичкавсеки ден по 50 стотинки и като се счупи ще боли по-малко
Благодаря още веднъж за бързите и грамотни отговори!

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Яну. 2012 : Отправено: 17 Януари, 2012 - 17:43:22
kolyo

Админ

Пералня Electrolux EWF805 - Прегорели елементи на платката
Здравейте .Колеги не се разчитат елементите на платката прегорели са ако някой колега в момента ремонтира нещо подобно моля за помощ.
Номерата на елемнтите са R141,R29,R36,Тези са на лицевата страна ,другите елементи са от другата страна на платката точно под чипа на захранването има два резистора и два транзистора не може да се разчетат и те.Качвам и снимки елементите са оградени в червено
edi

att-504db9e4071ad805.jpg

Всичко записи: 11353 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 10 Септември, 2012 - 12:59:00
s_gangalov

Супер участник
От: гр.Русе
R141/47om ; R29/220om ; R36/220om. На долната снимка: левия резистор - 2,2ко , десния-до диода - 10ко. Двата транзистора са с надпис - 6CW. Успех!

Всичко записи: 524 : Дата на рег-ция: Апр. 2006 : Отправено: 11 Септември, 2012 - 11:57:11
kolyo

Админ

Пералня Electrolux EWF 805 - грешка E70
Пералнята е Elektrolux EWF 805 type R6E08.След 7 год. вярна служба изгоря нагревателя 1950 W,обикoлих всичките известни ми магазини в Пловдив и след като не намерих същия,купих най-сходния с моя(форма еднаква, 2050 W с лека разлика в уплътнението).Поставих го и след второто пране,пералнята започна да се държи странно(пълни,плакне и т.н. както и скимне).
След преглед на сменения нагревател, се оказа, че има лек теч от предполагам, че е някакъв температурен датчик намиращ се в отвора на нагревателя(на него пише 10-100C).Буксата влизаща в него беше мокра и загряла.
Купих автосиликон за гарнитури и монтирах наново нагревателя и датчика.Сега пералнята изпълнява програмите ,но не загрява водата.Постоянно мига светодиода за край на програмата, 7 пъти, мерих нагревателя е здрав .
Въпроса ми е следния: термо-датчика ли е за смяна,след като се беше намокрил или нещо е станало по електрониката?
schveda

http://www.service-ruse.eu/kod/wm/Electrolux.html

Всичко записи: 11353 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 22 Октомври, 2012 - 13:20:10
kolyo

Админ

Пералня Electrolux EWF 805 - ­ мотор
Поздрави ! Моля за съдействие по следните 2 въпроса:
1. Как се влиза в сервизен режим на Electrolux EWF 805 ?
2. Каква може да е причината(ните) двигателя да не върти при никаква програма? Помпата работи. Двигателя не тръгва и не прави опити дори. Няма видима причина по него - не мирише на изгоряло. Не е почернял, а не подмръдва.
Предварително благодаря !
dkuzev

Всичко записи: 11353 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 28 Ноември, 2013 - 05:18:31
prokopi5

Нов участник

Пералня елекртолукс EWF 805 - при пускане завърта помпата и спира
Здравеите , при стариране на пералнята завъра само за момент помпата и спира , може ли някои да ми каже къде да търся повредата.
Благодаря .

светят постоянно 3 диода , диода за стартиране , диода за центрофугата - 850 оборота и на редицата от дясно втория от долу нагоре.

Всичко записи: 5 : Дата на рег-ция: Септ. 2010 : Отправено: 02 Септември, 2016 - 20:47:27
jordan186

Нов участник

Пералня Електролукс ­ EWF 805
На позиция H, зареди вода и започна да пере, загря водата, пра, смени я, плакна и в един момент спря. След като поработи взе да се чува шиптящ звук и до там, Сега като я включа, зарежда вода и след малко я изхвърля. Свалих платката и видях около трансформатор 1 почерняло той и наоколо елементите, почистих с четка , нищо видимо да е изгоряло, измерих диодите и транзисторите-нормални показания, схематаTNY325GN нямам с какво да я проверя/за ключова схема иде реч/, KPSCHEKE 30/05, беше най опушен но не му личи да е изгорял.
Моля за диагностика, коя е причината за случилото се, аз мисля, че е възможно да е моторът/износени четки или блокирали, но това ми се случва за първи път/, нaдявам се на някой да му се е случвало и да знае, каква е причината. Предварително Ви благодаря за всяка идея! Проверих на платката, каквото можах,монтирах я,пуснах я започна да върти/пере/,след 10-15 минути спря.останаха да светят,стартовият диод,на центрофугата/оборотите/ и и от вертикално разположените,предпоследният долу!? Според мен,на мотора му няма нищо,някъде другаде се прекъсва функцията,но за сега нямам напредък,моля,ако на някой му се е случило,да сподели,къде е проблема!!!

Всичко записи: 4 : Дата на рег-ция: Февр. 2015 : Отправено: 10 Март, 2018 - 13:58:27
MamaMy

Нов участник
От: Плевен

Според мен си се насочил грешно. Ако е заминала платката няма да издаде нито звук нито да мигне. Ще е голям мъртвец. Виж ниворегулатора и маркуча към него дали е проходим.

Всичко записи: 11 : Дата на рег-ция: Юни 2017 : Отправено: 10 Март, 2018 - 22:24:25
jordan186

Нов участник

Ако светят от вертикалните най в дясно диоди вторият от долу нагоре и старт бутона и този на центрофугата,
се сменят четките на електромотора

Всичко записи: 4 : Дата на рег-ция: Февр. 2015 : Отправено: 09 Април, 2018 - 10:18:17

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня Electrolux EWF 805 - ­ платка [Страници (1)]