Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Съдомиялна Whirlpool ADG 954 /2 ­ - спира

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 Не завършва програмата
ivanjelqzkov

Нов участник

Имам проблем със съдомиялна машина ADG954\2 PNC 8511 954 1035 има и втори надпис 99 9920 02 0854 -
не завършва програмата , зацикля на дадена програма.
Прави го на всички програми на 45 и 55 градуса.Зацикля на същинското миене.
След като ми я ремонтираха от сервиза работи около 30 дни и след това признаците на аварията са същите-мисли и мисли.
Програматора е сменен от сарвизни работници и затова изключвам варианта за проблем при него.
Предполагам, че има някаква обратна връзка към програматора, която разрешава преминаването на следваща програма.
Имам е други съмнения че налягането на водата ми е слабичко и то също може да ми прави проблеми.
Имам нужда от схема или някакво сервизно описание на съдомиялната,ако ли не то поне на подобен модел да се разгадае алгоритъма на работа и евентуално някакви обратни връзки които ме спират.

Всичко записи: 9 : Дата на рег-ция: Септ. 2006 : Отправено: 19 Септември, 2006 - 13:41:38
kolyo

Админ
От: Русе

Потребителска инструкция можеш да си свалиш оттук :
http://store1.data.bg/ktsonev/WHIRLPOOL/
Ето и електрическа схема :

att-451045c8aff59G954.gif

Всичко записи: 11377 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 19 Септември, 2006 - 13:47:25
ivanjelqzkov

Нов участник

Интересното, е че е възможно проблема да е пак в програматора-защото преди два дни надвесил се над съдомиялната цял ден мерих -каквото може да се мери на работеща съдомиялна ,и след като спря насредата на миенето превъртях ръчно на следващата програма и от тогава не е правила плоблем(спирала).Изкарва си всички програми докрай,при това на 45 и 55 градуса-докога ли.Възможно ли е нещо механично да е пречело на мотора на програматора да превърти следващата програма?

Всичко записи: 9 : Дата на рег-ция: Септ. 2006 : Отправено: 22 Септември, 2006 - 19:15:33
kolyo

Админ
От: Русе

Възможно ли е нещо механично да е пречело на мотора на програматора да превърти следващата програма?

Закачи една глимлампа на изводите на моторчето на програматора и гледай кога свети.

Всичко записи: 11377 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 22 Септември, 2006 - 19:23:27
ivanjelqzkov

Нов участник

Умно,Много умно-проблема е че все още работи.
Глимката мисля да я оставя за постоянно-изведох я отзад като контролна лампа на програматора.
Благодаря още веднъж за схемата и идеята с глимката.

Всичко записи: 9 : Дата на рег-ция: Септ. 2006 : Отправено: 23 Септември, 2006 - 12:51:17

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Съдомиялна Whirlpool ADG 954 /2 ­ - спира [Страници (1)]