Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Съдомиялна Eurolux SNV 60 - ­ спира

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 Не започва да изпълнява програмите
nebelservice

Постоянен участник
От: София
Уреда е за вграждане, с дигитален програматор. Настройват се нормално програмите, стартира според мене нормално ( първа стъпка включва помпа за източване за около 2 мин) След което започва да включва едновременно вентила и помпата, придружено от звуков сигнал с цикъл секунда включено , секунда изключено.
Това не се влияе от състоянието на ниворегулатора дали е превключил.

Разглобих я: по платката ( на нея няма никакви сигнатури ) няма видими проблем, разкачих кабелната форма и пак я закачих,но без ефект.

Някой да се е блъскал с подобен проблем ?

http://www.service-ruse.eu/dounload/foto/elements.jpg
http://www.service-ruse.eu/dounload/foto/solders.jpg

Всичко записи: 455 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 22 Септември, 2006 - 09:22:01
kolyo

Админ
От: Русе

Не съм срещал такава платка, но ако се "сърди" значи процесора не "вижда" някой датчик - термодатчика или аквастопа(то други май няма).

Всичко записи: 11431 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 24 Септември, 2006 - 11:10:28
nebelservice

Постоянен участник
От: София
Миялната е без аквастоп изглежда съвсем нова - никакви замърсявания по съдовете. Направих следния опит: налях вода, работно количество включих програмата за кратко плакнене, след като източи водата програмата тръгна и завърши нормално. При непосредствен втори опит се появи проблема пак...
Утре ще пусна картинка с ниворегулаторите : единият е съвсем нормален, а има и още един , от такъв тип не съм срещал преди и май тои не е в ред.

Всичко записи: 455 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 24 Септември, 2006 - 20:31:16
balivan

Нов участник

Здравейте колеги, и при мен го има този проблем, оваря клапана за водата и едновременно с него заработва и помпата за източване, накра се ядосах и извадих кабела на помпата както работеше, и стана чудо, спря да пищи, понапълни си малко вода, после включи другата помпа и си заработи нормално. Докато работеше аз и сложих отново кабела на помпата, след като свърши програмата си се включи сама и изхвърли водата, с две думи си завърши програмата и си помислих че се е оправила, но уви веднага се убедих че не е. Съдомиялната е същият модел, и платката е същата съмнявам се в нивомера и утре ще му направя една серия от измервания да не да неотчита когато няма вода (да не контактува добре) все пак е агресивна среда. Благодаря предварително.

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Яну. 2010 : Отправено: 13 Януари, 2010 - 22:37:11
nikigama

Нов участник

Смени кондезатора 1,5 мкф ....оня с бар кода !

Всичко записи: 30 : Дата на рег-ция: Апр. 2009 : Отправено: 15 Февруари, 2010 - 16:35:19
Vlado01

Нов участник

Zdraveite, i jas imam slicen problem so sadomialnata. Koga ke ja vklucam masinata prima voda. Po 2 minuti vodata se ispusta i toa go pravi celo vreme. Ne prekinuva da i vrti celo vreme. Isto taka i ne ja otvara kapackata za tabletata so prasak. go promeniv kondenzatorot 1.5mkf kako napisal NIKIGAMA i pak isto. moze li nekoj da mi pomogne??
Blagodaram,
може ли някой да ми помогне ??
Благодаря

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Юли 2012 : Отправено: 18 Юли, 2012 - 23:49:15
ЖОРО Д

Нов участник

Здравейте,
не съм виждал такава съдомиялна,но скоро имах сходен проблем и
след смяна на flow meter нещата са ок.

Всичко записи: 18 : Дата на рег-ция: Апр. 2012 : Отправено: 19 Юли, 2012 - 00:22:49
Zdravkicha

Супер участник
От: Варна

Vlado01 пробвал ли си да завъртиш на ръка циркулационната помпа?

Всичко записи: 607 : Дата на рег-ция: Март 2010 : Отправено: 19 Юли, 2012 - 07:30:46
strakov_m

Нов участник

Колеги имам същия проблем с тази миялна закарах платката на ремонт уж е готова но не мога да свържа платка буксите са по-малко от местата на платката и не знам кое къде точно трябва да е някой може ли да помогне ?

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Септ. 2012 : Отправено: 27 Септември, 2012 - 11:41:09

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Съдомиялна Eurolux SNV 60 - ­ спира [Страници (1)]