Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня Ariston AI858CTX/E - ­ платка

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 Мотора не върти
izashev

Нов участник
От: Дупница

Платка BITRON WZ800 914G10i
Разгледах най-подробно форума за отговор на въпроса, който ме интересува.Прегледах и руския сайт за подобни проблеми,но не открих нищо което да ми свърши работа.Затова питам: на посочената пералня не върти главния двигател.Проверен е той самия и показва всичко в нормите.
Съмнението е в платката за управление която има следните обозначения:BITRON WZ800 914G10i.
Ако можете помагайте със съвет и препратка към някой сайт.Още по-добре ще е ако ми посочите къде в София мога да намеря сервиз или магазин за закупуването на нова оригинална платка.

Всичко записи: 46 : Дата на рег-ция: Юли 2006 : Отправено: 21 Октомври, 2006 - 15:12:19
kolyo

Админ
От: Русе

Платката е с TDA 1085 , подобни повреди са обсъждани често.
Няма смисъл да се купува нова платка - тази се ремонтира на 100%
Големия резистор грее ли ? Като замостиш симистора мотора тръгва ли ?
Ето схемата на свързване :

att-453a1a479bee5I858.gif

Всичко записи: 11431 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 21 Октомври, 2006 - 15:53:47
izashev

Нов участник

Днес направих пробата с шунтирането на семистора.Двигателя тръгва, но развива мн.високи обороти и изхфърли ремъка от себе си и шайбата.Разбирам, че това се дължи на неуправлението му за правилни обороти и той си развева пълните такива възможни.Сега се чудя дали причината е в симистора или в TDA 1085.Дай съвет.Бл.предварително.

Всичко записи: 46 : Дата на рег-ция: Юли 2006 : Отправено: 27 Октомври, 2006 - 13:52:57
ilko iliev

Постоянен участник
От: Добрич
Не каза
Големия резистор грее ли ?

Всичко записи: 463 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 27 Октомври, 2006 - 16:05:49
Boris 38.ru

Нов участник
От: Иркутск, Россия

Доброго времени суток, уважаемые.
Понял, что проблемма в том, что не крутит двигатель при том, что остальные функции в норме. (?)
Вчера была такая машина с таким дефектом. Причина до обидного проста - сгорел предохранитель на плате.
В другой раз, уже для машины AI 1256, был дефект: двигатель не стабильно вращался в режиме стирки и без проблемм выходил на отжим. Причиной явился обломившийся контакт К.А. ( обломился в месте гибки). Разборка и восстановление контакта решила проблемму.
Может поможет

Всичко записи: 7 : Дата на рег-ция: Авг. 2006 : Отправено: 02 Ноември, 2006 - 02:40:52
izashev

Нов участник

Смених триака и изпробвах.Двигателя отказва да върти.Сега вече проверих и резистора-грее доста силно(пече).Чакам помощ.Благодаря предварително.

Всичко записи: 46 : Дата на рег-ция: Юли 2006 : Отправено: 09 Ноември, 2006 - 15:30:41
kolyo

Админ
От: Русе

Най често повредата е в прекъсване на резисторите на тахогенератора, свързващите проводници или на самия тахогенератор.

Всичко записи: 11431 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 09 Ноември, 2006 - 16:36:17
izashev

Нов участник

Собственика се съгласи и поръчахме нова цяла платка. След получаването й я сложих и двигателя тръгна от раз.Явно е бил виновен TDA 1085. Не знам,но стана.Благодаря на всички които ми отговориха.

Всичко записи: 46 : Дата на рег-ция: Юли 2006 : Отправено: 16 Ноември, 2006 - 23:43:19

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня Ariston AI858CTX/E - ­ платка [Страници (1)]