Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня General Electric W06

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 проблем с програмите
mia_ria

Нов участник

Снощи я свързаха, опитах да пера,но ми се стори, че зацикля на едно място и нищо не прави.
Преместих на друга програма, центрофугира 3 пъти, после я спрях.
Чудя се какво ли може да е, аз ли не правя нещо както трябва или тя не е наред. Пералнята на майка ми приклчва винаги, когато кръглото копче отиде на 0, а на моята то изобщо не помръдва.

40 мин. върти с един и същ темп без да смени водата,без да помърдене и милиметър от там, откъдето е пусната....за това нищо не пише в инструкциите. Ако повикам майстор, дали ще е най-правилно.
Моля, ако някой може да помогне, че ми се е свило сърцето. Предварително благодаря!

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Окт. 2006 : Отправено: 28 Октомври, 2006 - 08:39:02
kolyo

Админ
От: Русе

Пералня General Electric W06EFEW
Капацитет 6 kg
600 об. в мин.
Енергиен Клас A
Размери 85/60/57 см
Автоматично регулиране на водата,
Бутон "Без центрофуга",
Бутон "Лесно гладене",
Гаранция 36 м.

Има програми и по 2 часа.Оставете я да работи.

Всичко записи: 11430 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 28 Октомври, 2006 - 08:44:50
ilko iliev

Постоянен участник
От: Добрич
40 мин. върти с един и същ темп без да смени водата,без да помърдене и милиметър от там, откъдето е пусната....

Честно казано не знам каква е точно тази пералня но ако е с електронен модул
за управление селектора на програмите стои на тази позиция от началото до края.
Старата ви пералня си е превъртала програматора но тази вероятно няма.Не сравнявайте двата уреда стар и нов.

Всичко записи: 463 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 28 Октомври, 2006 - 13:01:17
nebelservice

Постоянен участник
От: София
Селекторът на програмите не се върти, обикновено има светодиодна индикация, която показва на коя част от програмата се намира пералнята в момента.

При мене има една подобна само че е с центрофуга на 1400 оборота, за смяна лагери естествено .

При тези перални много слабо място са пластмасовите ребра на барабана, трябва да не се претоварва много много.

Всичко записи: 455 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 28 Октомври, 2006 - 18:17:49

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня General Electric W06 [Страници (1)]