Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня ZANUSSI FL 522 - ­ блокировка

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 не може да се отвори!
gen4o

Нов участник
От: София

Пералня зануси FL 522 C
Здравейте!Имам следния проблем-след свършване на прането на пералната за 2 минути капака не може да се отвори,което си е нормално.
Но вече 5 минути стои и не иска.Да знаете какъв е проблема?
Благодаря!

Всичко записи: 5 : Дата на рег-ция: Ноем. 2006 : Отправено: 04 Ноември, 2006 - 16:32:44
kolyo

Админ
От: Русе

Изключи ли захранването от контакта ?

Ами гледай :

att-454cb12c2fcefL522.gif

Всичко записи: 11378 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 04 Ноември, 2006 - 17:26:36
gen4o

Нов участник

Изключих го и даже я обръщах и от долу да пробвам,но сега на схемата виждам,че има щифт,който ако го напипам и издърпам явно ще стане?

П.С. Този щифт отвън на дръжката ли е-гледам,но явно е от вътре на пералната.

Всичко записи: 5 : Дата на рег-ция: Ноем. 2006 : Отправено: 04 Ноември, 2006 - 17:32:02
kolyo

Админ

Ако е заяла електрическата блокировка(тя е от вътрешната страна и не се вижда), ще трябва да свалиш горния капак на пералнята и да я изкъртиш.
Не е ли по добре да извикаш майстор ?

Всичко записи: 11378 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 04 Ноември, 2006 - 17:35:52
gen4o

Нов участник

Аз го свалих/ горния капак / ,но тази ключалка е на много неудобно място.
Ако не се справя ще викам майстор,защото прането е вътре.
Видях,че имам достъп за 2 болта,които държат пантата и може да ги отвия тях да видя капака дали ще го отвора.

Всичко записи: 5 : Дата на рег-ция: Ноем. 2006 : Отправено: 04 Ноември, 2006 - 17:39:51
kolyo

Админ

търси фирмен сервиз на ELECTROLUX
http://www.servicebg.net/INDEXBG.htm
http://www.zora.bg/servizi.php

Всичко записи: 11378 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 10 Ноември, 2006 - 20:59:15
bobby

Участник

Провери на Пиротска при Палуков със сигурност ще я има тел.029806171

Всичко записи: 99 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 11 Ноември, 2006 - 10:21:45
gen4o

Нов участник

Много благодаря на всички,които се опитаха да ми помогнат.Закупих си ключалката от един безистен на Пиротска и вече е О.К. Благодаря пак!

Всичко записи: 5 : Дата на рег-ция: Ноем. 2006 : Отправено: 21 Ноември, 2006 - 21:00:41
rent1

Нов участник

Пералня Zanussi FL 522 C - Не върти с пране, само празна
Здравейте! Имам проблем с пералнята в къщи. Всичко изглежда работи, когато е празна(само с вода, барабана върти без проблеми), но когато е пълна с дрехи не го завърта. Поразтърсих из форумите за сходен проблем и се натъкнах на мнение за изгорял кондензатор. Бих искал да пробвам да го сменя, преди да викам майстор. Някой да ме упъти къде да гледам за кондензатора? Следя захранващия кабел и... Благодаря предварително!!!

моторът колекторен ли е?
Идея си нямам. Знам, че трябва да се консултирам със специалист, но наистина искам да се опитам сам, поне се опитам. Та кондензатора на електромотора ще го намеря как точно? Пусти Икономически универститет, не ми даде техническа грамотност
Благодаря.

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Септ. 2009 : Отправено: 04 Септември, 2009 - 18:41:05
kolyo

Админ

Огледай се за нещо такова :
http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=5&topic=86

Всичко записи: 11378 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 04 Септември, 2009 - 18:56:34
rent1

Нов участник

Благодаря, утре сутрин я почвам! Ще пиша за резултата!

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Септ. 2009 : Отправено: 04 Септември, 2009 - 19:58:15
kolyo

Админ

пералня ZANUSSI FL522CN не спира ­ да пълни вода
Първо проверих входния винтил, работи си. Смъкнах единия (този с трите извода) от двата ниворегулатора. Меря го постоянно ми дава късо между двата крака с налягане и без налягане. Това нормано ли е според вас ? Значи късото е между 1 и 2 краче (надписите са на ниворегулатора). Има една зелена приставка (преобразувател), която преобразува клемите за куплунг там късото е между 1 и 3 краче.
Dijon
Пробва ли с обърнат щепсел ?
Схемата не е ли подобна на тази :
http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=5&topic=520
Ниворегулаторите имат номерация :
11 - общ
12 - празно
14 - пълно

21 - общ
22 - празно
24 - пълно

Всичко записи: 11378 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 28 Декември, 2009 - 11:13:10
Dijon

Нов участник

Проследих маркучетата от ниворегулаторите влизат в помпата. Обръщах пералнята обаче помпата на този модел е монтирана много нагоре. Пък и няма заден къпак който да смъкна. Другия ниворегуатор е по-голям и има повече изводи, с куплунг обаче се ползват само пет извода. На пръв поглед схемата е подобна.

От това http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=1&topic=1035 видях разглобката дали при мен ще се получи ?!

Всичко записи: 23 : Дата на рег-ция: Септ. 2009 : Отправено: 28 Декември, 2009 - 11:35:14
боби 66

Редовен участник
От: гр. Сопот

Този модел се цепи по средата на страните. Пробвай трябва да се получи. При надуване контакта трябва да се сменя.

Всичко записи: 220 : Дата на рег-ция: Окт. 2009 : Отправено: 28 Декември, 2009 - 13:24:33
kolyo

Админ

Пералня Zanussi FL 522 C - Проблем с центрофуга. Ударен старт. Недостатъчни обороти.
След приключване на съответната програма, следва опит за центрофугиране. Какво се получава - понякога центрофугата тръгва с трясък така, че цялата машина подскача, буквално. Понякога без удар. 50 на 50. И в двата случая завърта барабана на около 60% от макс. обороти (на око), след което плавно ги намалява и пак прави опит да усили. Това се повтаря до края на програма "Центрофуга". С две думи - центрофуга няма. Когато изключа програматора и оставя машината за около 10 мин да си "почине" и после я стартирам от същото място - проблем няма. Развърта нужните обороти и центрофугира идеално.

Какво съм направил - проверих кондензатора - 16микрофарада - без отклонение. Ремъка EL 1217 J4, е в безупречно състояние, нормално опънат. Дори го преместих на "чиста" работна площ. Идеално измита е "кошницата", както и редовно изпразвам и почиствам цедката (долу в основата на машината).
Пералнята никога не е претоварвана. Никога не е протичала и изобщо вече ~ 15г никакви ядове не е създавала. Независимо от работната програма, действа безупречно, до момента за центрофугиране. Пералнята е с механичен програматор и терморегулатор. По време на работа не издава никакви ненормални звуци, като свирене, виене, тракане - като чисто нова работи.
Посъветвайте ме какво да предприема. Не е проблем да сменя и кондензатора, и ремъка. Но се съмнявам, че проблема е в тях. В малък град живея и имаме само един "майстор", който упорито настоява да му занеса машината на място. А тя е супер лека
Благодаря предварително.
Zanussi
За начало смени помпата

Всичко записи: 11378 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 11 Януари, 2010 - 16:56:23
angeldqvol

Постоянен участник
От: Гр. Суворово, Варнен ...

Пералнята нормално ли се пълни с вода, в смисъл да не взема повече от необходимото и да не може да я изпомпи в зададеното време?

Всичко записи: 298 : Дата на рег-ция: Апр. 2006 : Отправено: 11 Януари, 2010 - 20:52:04
kolyo

Админ

Пералня Zanussi FL 522 - При плакнене много трудно върти барабана...
Здравейте!Пералнята при плакнене, когато е напълнена с вода, много затруднено развърта барабана, даже в някои моменти едвам успява да се завърти. Центрофугира - най-вероятно понеже водата е изпомпана.
Въпросът е някой знае ли какъв е капацитета на кондензатора, ако допуснем че той е дефектиралият елемент?
Също така разполага ли някой със сервизно описание за перанлятаБ
Благодаря.
vawsh

Кондензатора е 16 мф,но не пречи и да сложиш 18.
kamikatzeto

Всичко записи: 11378 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 05 Юли, 2010 - 10:50:52
gigito001

Нов участник

Здравейте, искам да попитам за някоя програма за по бързо пране на дрехите, защото сме загубили книжката на пералнята Zanussi FL522 C. На тази която пера ми пере дрехите по 2 часа и 30 мин., а искам някоя програма, която не пере повече от 1 час .

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Юни 2012 : Отправено: 19 Юни, 2012 - 12:40:05
Vialex

Super Member
От: Стара Загора

gigito001 продължителността на програмите се определя от производителя! За Вас е по-важно да избирате програмата според материята на дрехите и степента на замърсяване, а за колко време време ще ги изпере си е проблем на самата пералня. Вие икономия на време ли търсите или на вода(ток)? Ами защо не пробвате пране "на ръка" - ток изобщо няма "харчите"... а може и за по-малко от 1 час да изперете 5 кг дрехи
Това в кръга на шегата, а ето ви и "книжка", но е на английски...
Изтегли файл: ZANUSSI_FL522C.rar
Изтеглен пъти: 868

Всичко записи: 1116 : Дата на рег-ция: Авг. 2006 : Отправено: 20 Юни, 2012 - 21:53:54
angeldqvol

Постоянен участник

Zanussi FL 522c - Смяна лагери
Налага се смяна на лагерите на тази пералня. Казана трябва да излезе от горе, но за целта трябва да премахна терморегулатора и програматора.
Те са закрепени за ламарина и са в комплект с няколко пластмаси. Не мога да разглобя тези пластмаси.
Моля за малко помощ за да не счупя нещо.

Някой да има сервизна документация?

Всичко записи: 298 : Дата на рег-ция: Апр. 2006 : Отправено: 12 Март, 2015 - 20:48:35
kolyo

Админ

http://elektrotanya.com/zanussi_fl522cn.pdf/download.html

Всичко записи: 11378 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 12 Март, 2015 - 21:00:53
angeldqvol

Постоянен участник

Неудобно ми е .че Ви безпокоя, но използвам всеки жокер. Тази пералня ще ме скапе с разглобяване. Модела и е FLS 522c и не се цепи по средата.
Намерих тази картинка , но така и не съм разглобявал такива копчета. От къде се почва ако знаете?

att-5501e55cc2b944740.jpg

Всичко записи: 298 : Дата на рег-ция: Апр. 2006 : Отправено: 12 Март, 2015 - 21:13:32
Vialex

Super Member
От: Стара Загора

Трудно е, но не и невъзможно. Ето нещо от производителя.
Изтегли файл: 317EN.pdf
Изтеглен пъти: 532

Всичко записи: 1116 : Дата на рег-ция: Авг. 2006 : Отправено: 13 Март, 2015 - 06:34:34
angeldqvol

Постоянен участник

На копчетата (означени с 501 и 501А на схемата) отпред има пъпка,която се натиска навътре, а копчето се върти обратно на часовниковата стрелка. Благодаря на всички!

Всичко записи: 298 : Дата на рег-ция: Апр. 2006 : Отправено: 15 Март, 2015 - 12:50:32

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня ZANUSSI FL 522 - ­ блокировка [Страници (1)]