Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня Перла 05 с програматор ­ PG 0900-01

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 Търся схема на Перла 05 с програматор PG 0900-01
Румен

Нов участник

Търся Ел. схема на Перла 05 с програматор PG 0900-01. Ако някой може да предостави - много благодаря!

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Ноем. 2006 : Отправено: 05 Ноември, 2006 - 15:35:25
kolyo

Админ
От: Русе

Поразрови се тука :
http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=5&topic=6

Всичко записи: 11424 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 06 Ноември, 2006 - 13:07:38
kolyo

Админ

Кабели и клеми на програматор на ­ Перла 05
Някой от София ,който има Перла 05 ,искам да ми помогне ,като ми каже къде да ида ,да отворя пералната и да си пречертая позициите на кабелите на програматора или да направи няколко снимки ,на които да се виждат местата на кабелите и цветовете им.
Програматора е 0900-02. Ако някой прави снимки ,ако може да са направени срещу клемите отдолу и отгоре, без да изменя посоката на изходящата ос на програматора.
Имам схема на пералнята ,но на самия програматор са 4 реда с по две клеми и по схема не мога да определя кой кабел къде е бил,защото са изскубани.
Ето я схемата ,ако някой знае как се разпознават местата на клемите на програматора , нека ми пише.
http://www.service-ruse.eu/dounload/WM/Perla/perla05ux8.jpg
shotik
Защо са тези позиции - нали на самия програматор има номерация

Всичко записи: 11424 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 21 Ноември, 2009 - 19:28:21
Todor Todorov

Постоянен участник
От: Шумен

shotik, приятелю, виж някой да ти помогне защото сам е трудно.Има хора ,които преди нас са открили топлата вода.
Вероятността да направиш беля е много голяма.

Всичко записи: 416 : Дата на рег-ция: Окт. 2008 : Отправено: 21 Ноември, 2009 - 21:24:33
shotik

Нов участник

Адаш/Т.Тодоров/,четири са извадените клеми и със схемата ,която ми пратиха и програматор който разгледах дома ,си мисля ,че ще се справя.Грешката ми е ,че не съм направил схема предварително на кабелите и местата им.Изваждането на клемите се получи при опит да извадя една клема и жицата се изкубна от кабелната обувка и от неочакваното освобождаване ,закачих с ръка други кабели ,на които кабелните обувки се извадиха.
До една -две седмици когато мога да отида на адреса ,където е пералнята и я напрявя,ще пиша.

Kolyo,като разглеждах форума ,видях ,че помагаш на много от задалите въпроси,може би и аз ще имам случай за такова запитване.
За позициите питах ,защото дотогава никой не ми беше отговорил и от други форуми,а аз не бях поправял такава пералня,нямах литература,сега вече имам схеми и се надявам да се справя.
Благодаря за мненията.

Всичко записи: 9 : Дата на рег-ция: Ноем. 2009 : Отправено: 28 Ноември, 2009 - 19:42:53
боби 66

Редовен участник
От: гр. Сопот

shotik, не е ли малко късно да навлизаш в ремонта на перла. Работищите в момента минават в графа РЕТРО.

Всичко записи: 222 : Дата на рег-ция: Окт. 2009 : Отправено: 28 Ноември, 2009 - 20:14:26
shotik

Нов участник

боби 66,все още има доста домакинства със стара техника,до миналата година и аз бях с Перла 04 от 1981 г,още работи ,но взех една за ремонт,а по-късно ми предложиха да я купя ,спазарихме я за прилична цена,направих ремонт и сега ползваме нея.
Ето материала и снимки ,които можеш да разгледаш.

http://www.napravisam.bg/forum/viewtopic.php?t=9111

Всичко записи: 9 : Дата на рег-ция: Ноем. 2009 : Отправено: 28 Ноември, 2009 - 21:09:24
боби 66

Редовен участник
От: гр. Сопот

Снимките са интересни, но са за филипс, а не за перла. И много по тежки поражения съм виждал. И все пак след подмяната на старата, перфектно работеща перла разбираш,че до този момент само си си мислел, че пералнята е прала.

Всичко записи: 222 : Дата на рег-ция: Окт. 2009 : Отправено: 28 Ноември, 2009 - 21:29:59
shotik

Нов участник

Търся Ел. схема на Перла 05 с програматор PG 0900-01. Ако някой може да предостави - много благодаря!
Румене ,ето схема ,но е правена от мой приятел на ръка с някои обяснения за позиции,надявам се да я разбереш и да ти е в полза

(Добавено)

боби 66, ремонтирах перална WHIRPOOL, a колкото до това кой какво качество иска е съвсем друго нещо .

Всичко записи: 9 : Дата на рег-ция: Ноем. 2009 : Отправено: 28 Ноември, 2009 - 21:36:38
kolyo

Админ

Пералня Перла
Подариха ми Перла(без номер) единствения и проблем е че блокировката на вратата не работи.Закупуването не е проблем но стария собственик е разкачил единия кабел(белия) и сега не знам къде да го свържа.Разгледах схемите във форума но не успях да се ориентирам в тях.Програматора е 0900-02 лиценз на Горение.
jonny7

http://www.service-ruse.eu/dounload/WM/Perla/perla05ux8.jpg
ilko iliev

Всичко записи: 11424 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 04 Юли, 2010 - 22:13:56

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня Перла 05 с програматор ­ PG 0900-01 [Страници (1)]