Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня Samsung S843 - ­ информация

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 Вратата не се отваря
FELIPE

Нов участник

Моля ви за малко информация за по-съвременните перални, защото досега имахме Перла 05,желязна пералня м/у другото изкара 12 год. без ремонт,но се проби кожуха и я пенсионирах...
Та по въпроса,новата пералня е Samsung s843 и ме вълнува следното-как се изключва центрофугата в смисъл ,че даже като и задам NO SPIN пак центрофугира прането и не виждам разлика м/у включен и изключен такъв.
Другото е ,че ako след приключване на прането не се отвори веднага вратата, след определен период от време се самоблокира(като преди това се е самоизключила..как прави тази блокировка не ми е ясно ) и няма отваряне ...по ясно казано примерно вечерта стартираш определена програма на сутринта пералнята се е самоизключила и съответно блокирала вратата.
При това положение няма отваряне ,изхода е стартиране на центрофугата(примерно,може и друга по-дълга програма ) и след приключването и вече вратата може да се отвори.
Това нормално ли е и по някакъв начин дали може да се избегне,защото ми се струва кофти?
Благодаря предварително за отговорите!

Всичко записи: 5 : Дата на рег-ция: Ноем. 2006 : Отправено: 08 Ноември, 2006 - 15:54:24
kolyo

Админ
От: Русе

Ако издърпаш щепсела от контакта, пак ли не се отваря вратата ?

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 08 Ноември, 2006 - 16:56:17
FELIPE

Нов участник

Да...дори и след изключване от щепсела вратата е блокирана...доколкото разбирам не е нормално.
Не знам дали другите перални са така, но вратата не може да се отвори до три минути след приключване на програмата,след изтичането им пиува и маха блокировката.
Предполагам, че известно време(не съм засичал) след това, механизма отговарящ за блокирането волно или неволно и без връзка с електричеството се връща в положение затворено.
Странното е ,че извади ли се прането вратата ако ще и една седмица да стои затворена не се блокира...баси и случая.
Дали могат да се излъжат сензорите в механизма и да мога да си отварям вратата по всяко време?

Всичко записи: 5 : Дата на рег-ция: Ноем. 2006 : Отправено: 08 Ноември, 2006 - 17:43:04
kolyo

Админ

Предполагам, че известно време(не съм засичал) след това, механизма отговарящ за блокирането волно или неволно и без връзка с електричеството се връща в положение затворено.
без връзка с електричеството не става, пък и на SAMSUNG-ите съм виждал само прости блокировки, които винаги отварят след изключване на захранването.
И в потребителската инструкция на този модел пише същото :
Забележка: Вратата не може да се отвори, преди да минат 3 минути след края на програмата, или изключване на захранването.
И още:
Бутон ВКЛ/ИЗКЛ - натиснете този бутон за да включите пералнята и отново за да я изключите.
Пералнята автоматично се изключва, ако остане включена повече от 10 минути без да е натиснат друг бутон.
Предполагам, че това важи и за изключването след края на програмата за пране.

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 08 Ноември, 2006 - 17:59:27
kolyo

Админ

пералня Samsung s843 се пълни ­ спряна
Не изписва никакви кодове за грешки, работи си нормално.
Но след като е изключена от контакта и стои барабана се пълни малко със вода.
Къде може да е повредата?

Всичко записи: 11379 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 09 Януари, 2010 - 18:46:33

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня Samsung S843 - ­ информация [Страници (1)]