Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня Siemens Siwamat Plus ­ 3381 - лагери

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 Какви са лагерите и семерината ?
Becko

Нов участник
От: София

Здравейте,
Имам пералня Siemens Siwamat Plus 3381 (WH 33810/08 FD 7104 001916) и проблемът е, че започна да работи много шумно.
Като завъртя барабана на ръка няма празен ход и се върти по-трудно от времето когато я купих.
За това предполагам, че проблема е в лагера, но не се знае какво друго може да излезне.

Някой знае ли къде мога да се обадя на хора които се занимават със Siemens и дали има шансове да има такъв лагер? Или от къде да намеря схема за този модел, за да видя дали има някакви размери на лагера и да потърся да го купя от някъде.
Предварително Ви благодаря за информацията.

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Ноем. 2006 : Отправено: 11 Ноември, 2006 - 21:26:24
kolyo

Админ
От: Русе

Че разглоби я, и ще разбереш какви са лагерите и семерината :

Всичко записи: 11375 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 11 Ноември, 2006 - 22:21:16
Becko

Нов участник

За съжаление не пипам неща които някой не ми е показал как се прави. А и всеки ден се пере, затова не ми се иска да си правя експерименти.

Някаква идея за сервиз в София, който да не ми вземе пари като за нова пералня, че като гледам цената на лагерите и като се помисля колко ще ми вземат за работа ... замислям се дали да карам докато се развали тотално и да купя нова? Има ли смисъл да правя ремонта и как седи въпроса с новите перални - заслужава ли си или е по-добре да си оправя моята (че тя вече е на доста годинки).

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Ноем. 2006 : Отправено: 12 Ноември, 2006 - 18:36:50
nebelservice

Постоянен участник
За съжаление в България цената на ремонта + лагерите е колкото цената само на лагерите по белия свят.

Всичко записи: 455 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 12 Ноември, 2006 - 19:43:05
kolyo

Админ
От: Русе

Пералня Siemens Siwamat Plus ­ 3381 - търся програматор
Някой може ли да ми каже откъде мога да намеря програматор за пералня сименс siwamat plus 3381?
Или мога ли да използвам програматор от други перални Siemens Siwamat и ако да, програматори от кои точно модели на Siemens Siwamat биха работили на моята пералня?
Петър76

Всичко записи: 11375 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 27 Март, 2016 - 10:50:37

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня Siemens Siwamat Plus ­ 3381 - лагери [Страници (1)]