Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня Indesit WIA102

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (3): [1] 2 3 » ]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 Проблем при включване
Ivan Stanchev

Нов участник

При включване на пералнята с вода, ток и поставяне на прането, нагласяване на програма и натискане на бутона "Пуск" пералнята не работи
Пералнята е монтира според инструкцията, вратата е добре затворена, но лампичка не свети.

каква може да е причината ?

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Ноем. 2006 : Отправено: 12 Ноември, 2006 - 12:08:41
kolyo

Админ
От: Русе

термоконтакта включва
Сигурно ли е, че връща напрежение ?
Схемата е проста :

att-45576f0f52bb0A102.gif

Всичко записи: 11423 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 12 Ноември, 2006 - 20:59:27
vikiv

Участник
От: Стамболийски

Идентичен проблем със същия модел INDEZIT WIA 102
Няма никакви индикации според мен липсва захранване на цялата платка. На високоволтовия кондензатор преди имп. захр. има около 300v ,но по-нататък дайте съвет какво да се прави и къде евентуално може да бъде дефекта.
Като нямам принципна схема.

Знае ли някой типа и вида на трите транзистора в платката за импулсно захранване /т.е./малката платка в голямата на прословутия модел INDEZIT WIA102 ще бъда благодарен на всеки който ми подскаже ...

Всичко записи: 74 : Дата на рег-ция: Дек. 2007 : Отправено: 30 Април, 2008 - 14:54:25
kolyo

Админ

Ами нарисувай си схемата Ето ти принципна :
http://www.service-ruse.eu/dounload/datasheet/VIPer12A.pdf
Според мен на малката платчица има само един SMD транзистор - BC 857
http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=1&topic=236

ПЕРАЛНЯ INDESIT WIA 102 - няма захранване
Колеги някой може ли да каже какъв е оградения диод?
munci
Два диода в един корпус PKC136 ( PEAK CLAMP)
http://www.alldatasheet.com/datasheet-pdf/pdf/23412/STMICROELECTRONICS/PKC136.html
http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=2&topic=50
http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=1&topic=236

att-539169b0a7bfa102.jpg

Всичко записи: 11423 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 30 Април, 2008 - 15:36:38
peio

Нов участник

Indesit WIA 102 - Прекъсва програмата
На програма- пране при 90 градуса/1 или 2/,около половин час след старта пералнята изхвърля водата и спира прането.
Мигат лампата за люка и лампата за плакнене /средната/ .Някaкъв съвет?

Всичко записи: 48 : Дата на рег-ция: Март 2008 : Отправено: 21 Август, 2008 - 13:27:21
Vladi_1888

Нов участник

Здравейте, И аз имам проблем с този модел пералня, но е малко по-особен от споменатите вече в темата.
Пералнята започва по зададената програма, извършва едно пълнене с вода, при което блокира. Няколко пъти я изключвах и съответно включвах, но нямаше някакъв особен ефект. В крайна сметка изпомпах водата и реших да почистя филтъра. Отново никакъв успех.
Не съм запознат с устройството на пералнята, затова моля да изкажете мнения, преди да я водя на ремонт.
Предварително благодаря!

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Окт. 2008 : Отправено: 31 Октомври, 2008 - 18:47:04
Vialex

Super Member
От: Стара Загора

Потърси сервиз. Имаш проблем с магнит-вентила за основно пране(за смяна е). Най вероятно прекъснала бобина.
Вентилите на Аристон и Индезит са с по-особени куплунзи.

Всичко записи: 1116 : Дата на рег-ция: Авг. 2006 : Отправено: 31 Октомври, 2008 - 19:18:09
nikolai79j

Нов участник
От: В.Търново

ПЕРАЛНЯ INDESIT WIA 102
Здравейте колеги. При пускане на пералнята всичко е нормално ключалка, вода. Тръгва и работи с около два пъти по високи обороти за пране и не сменя посоката на въртене, работи така непрекъснато без други деиствия от програмата.Като задържа бутона за нулиране спира и мига лампа пране непрекъснато и след повторно натискане продължава същото въртене. НЕ може да се нулира, при всяко положение на позициомера (дори и нулево) извършва все същото движение. Проверил съм всички вериги и възли според мен са изправни. Месля че проблема е в платката.Симистора на двигателя е здрав.
Ако някой е срещал подобна авария споделете ако обичате.

Проблема беше в потенциометрите въпреки, че ги измерих и не видях разлика му двата.Благодаря ти.
Явно потенциометрите са основен проблем за този модел индезит, защото бях срещал подобно нещо в форума.

Всичко записи: 21 : Дата на рег-ция: Яну. 2009 : Отправено: 15 Януари, 2009 - 18:12:15
kolyo

Админ

Постави селектора в положение "изключено" и подай 220 волта на J11
Ако нищо не мига , значи ще работи

Всичко записи: 11423 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 15 Януари, 2009 - 18:28:30
rmitkov

Нов участник

Пералня INDESIT WIA 102 (EX) - Мигане на светодиода за центрофуга и не тръгва на никаква програма
Това, което е видно отвън е следното:
1. Светодиода на центрофугата мига непрекъснато
2.Като се пусне някаква програма винаги се включва центрофугирането и само това...
Дайте някаква идея от къде за се започне !!!

Всичко записи: 9 : Дата на рег-ция: Март 2009 : Отправено: 23 Март, 2009 - 16:46:16
kolyo

Админ

размени местата на потенциометрите
Потенциометъра на селектора дава утечка в нулево положение

След това нулирай програмата
Сложи селектора в горно положение, включи в контакта и задръж натиснат бутон старт за пет секунди

att-49c7a1fb4901582.jpg

Всичко записи: 11423 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 23 Март, 2009 - 16:51:39
rmitkov

Нов участник

Оправи се
Значи от този ремонт установих, че разклонителя, през който се захранваше пералнята беше с прекъснат проводник на предпазното зануляване, като наистина имаше утечка от някъде и фазомера светеше на корпус... първо оправих разклонителя, а след това и другите "екстри"...т.е. наистина е имало утечка...

Всичко записи: 9 : Дата на рег-ция: Март 2009 : Отправено: 23 Март, 2009 - 19:20:44
rado1

Участник
От: Провадия

indesit wia102
ако е заминала паметта а е здрав процесора маже ли да не прави нищо даже не свети светодиода за ключалата
само се включват винтилите през интервали скаш са с импулсно захранване

Всичко записи: 92 : Дата на рег-ция: Март 2009 : Отправено: 04 Април, 2009 - 23:52:07
JAD

Нов участник

Пералня indesit wia102
Днес и аз имах проблем с този модел беше изгорял нагревател но след смяната изкара прането до плакненето изхварли водата и започна да мига диода за оборотите на центрофугата.
Сложих я на плакнене и пак така хварля водта и почва да мига.
Ако никой има молиа за таблицата за грешки, понеже тази които има на сайта не е за този модел.

Всичко записи: 28 : Дата на рег-ция: Юли 2007 : Отправено: 13 Май, 2009 - 23:08:31
ilko iliev

Постоянен участник
От: Добрич
Това изяснява ли нещата>>>

att-4a0b9a795f5efloni.JPG

Всичко записи: 463 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 14 Май, 2009 - 07:13:30
goroton

Нов участник

Indesit WIA 102 (EX) - не ­ спира да пълни вода
Здравейте, имам проблем с пералня Indesit WIA 102 (EX) .
Не спира да пълни вода независимо на коя програма съм я сложил. Дори когато и дам да изпомпва водата, започва хем да изпомпва, хем си продължава да пълни.
Обадих се в Булсервиз и оттам ми казаха, че е програматора.
Пералнята е на 3 години, гаранцията е 2 г. Преди 1.5 година отново и изгоря програматора.
Цена на програматора - 220 лв.
Въпроса ми е дали все пак да не извикам техника да дойде на място, а не по телефона.
Може ли да е нещо друго? Благодаря ви предваротелно!

някой може ли да ми каже типа и вида на симисторчето на магнетвентила, за да знам какво да купя утре от магазина и направо да я почваме с едно приятелче.

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Окт. 2009 : Отправено: 08 Октомври, 2009 - 22:13:59
rado1

Участник
От: Провадия

симисторът е Z 0103 или Z 0107
http://www.service-ruse.eu/dounload/datasheet/Z0107.pdf
сложи mac97
http://www.service-ruse.eu/dounload/datasheet/MAC97.pdf

Всичко записи: 92 : Дата на рег-ция: Март 2009 : Отправено: 08 Октомври, 2009 - 22:21:03
kolyo

Админ

пералня индезит wia 102
По време на гаранцията пералнята даваше винаги различни и необясними дефекти, но най често котато напълнеше вода веднага след това я изхвърляше. Но винаги се оправяше сама. От няколко дни дава само два дефекта:
1. Напълни вода и не иска да тръгне да върти след като вече е стоплила водата, т.е. спира на тази програма.
2. Когато приключи с цикъла на прането само изпомпва вода и не иска да включи центрофугата.
Когато я посъветвам с ритници и когато тя иска се оправи и тръгва, но този път даже и на програмата за центрофуга само изпомпва водата.
Моля помогнете или ми препоръчайте сервиз в София в който могат да ми помогнат.
Предварително Ви благодаря.
Евгени

Провери четките на мотора и продухай маркучето на ниворегулатора.
valentin nikov

Всичко записи: 11423 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 18 Февруари, 2010 - 10:24:56
malin

Редовен участник
От: Враца

Пералня WIA 102EX ___ SN063851628 - грешка F1
Здравейе,за коя от грешките да считам мигащия индикатор с №1 от снимката на Илко по горе.
Прави ресет на програмата след които продължава да мига само той и да прави центрофуга. също така изпълнява и старт/пауза.
дъмповете които има като предлоения не ми помагат.

Всичко записи: 141 : Дата на рег-ция: Юли 2006 : Отправено: 27 Февруари, 2010 - 12:04:12
Vialex

Super Member
От: Стара Загора

Кой е точния метод за четене на грешките на тази платформа low end

ilko iliev го показа. Ако не е ясно, ето го пак:

att-4b8944bd3f2836309.jpg

Всичко записи: 1116 : Дата на рег-ция: Авг. 2006 : Отправено: 27 Февруари, 2010 - 18:13:49

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня Indesit WIA102 [Страници (3): [1] 2 3 » ]