Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня Gorenje WA 401 - ­ ниворегулатор

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 Пълни малко вода и водата завира
angeldqvol

Постоянен участник
От: Гр. Суворово, Варнен ...

Търся схема на Gorenje WA401. Станало е късо м/у масата и единия край на нагревателя.
След отстраняване на късото пълни малко вода и тя завира. Съмнявам се да не е залепнал термодатчик.
Отзад на казана виждам залепен такъв, но е замо с два края, а на пералнята има 60/90С.
Ако имате схема да се ориентирам има ли и друг датчик и къде има верига по ниворегулатора.

Проверил съм ниворегулатора и на ниското ниво превключва, но ми се струва ,че е много ниско, а горното го чувам ,че цъка, но не го виждам на прибора си и затова исках схема за да проверя точно кое как е. А за термодатчика някаква помощ?

как пералнята разбира 60/90С. Има само два извода на този датчик и според мен е само за защита от прегряване. По - вероятно ми се струва, че въобще не "усеща" поради липсата на вода в казана-толкова е малко. Пускам я и водата тръгва за около 4-5 сек. После почва да нагрява. Благодаря за помощта!

Всичко записи: 299 : Дата на рег-ция: Апр. 2006 : Отправено: 12 Ноември, 2006 - 12:15:11
kolyo

Админ
От: Русе

Съжалявам, но нямам схема на WA401, тук има на WA513 :
http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=5&topic=3

След отстраняване на късото пълни малко вода
Ами провери ниворегулатора, може да е залепнал.

oткачи едния извод на термодатчика и нагревателя не трябва да грее.
Не можеш ли да проследиш кабелите от бутона 60/90 ?

Като проследиш кабелите, ще разбереш.
Според мен има залепнал контакт в ниворегулатора или в програматора.

Всичко записи: 11473 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 12 Ноември, 2006 - 13:31:37
angeldqvol

Постоянен участник
От: Гр. Суворово, Варнен ...

След смяна на ниворегулатора пералнята работи нормално!

Всичко записи: 299 : Дата на рег-ция: Апр. 2006 : Отправено: 29 Ноември, 2006 - 22:15:15
kolyo

Админ
От: Русе

Пералня Горение wa401 не ­ изпомпва вода
Здравейте, на няколко програми не изпомпва. Това стана вчеа след празниците. Не я бяхме ползвали 2 седмици реално. Прочетох тук из форумите и поверих помпата -тя работи. Разкачих ендата клема и дадох на 2-те на помпата 220V и изпомпа водата.

Пролема според мен може да е програматор или датчик за ниво. Само ,че не знам има ли датчик за горно и за долно ниво отделно или някакси са съвместени. Виждам 2 отделни кръгли модула( предполагам това са 2 отделни датчика...)
Като пълни иначе спира точно до стъклото някъде нивото. Предполагам това значи, че горното ниво работи.

Въпроса ми основно е какво мога да направя преди да викам техници или пък ако не искат да идват да тътръзя пералнята...
МОга ли да проверя от кое точно е. Тези датчици за ниво как се тестват?
В София живея иначе.
Благодаря предварително
Zero^gravity

Всичко записи: 11473 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 03 Януари, 2014 - 15:57:44
Борислав Бачовски

Участник
От: Червен бряг

Закачи пробна лампа към помпата. Включи на програма на която е установено, че не работи помпата. Светне ли лампата, а помпата не работи, сменяй помпата и толкова, ако не светне, техника ще установи причината.

Всичко записи: 94 : Дата на рег-ция: Окт. 2009 : Отправено: 04 Януари, 2014 - 18:16:02
Гост

ОТСТРАНЕН

Здравейте. имам пералня gorenje w 401 и на барабана се е откачила щеката за програматора. поставих я но се оказа че няма посока за точен монтаж понеже е с шлици местих го неколко пъти но така и не уцелих началото на програмаат примерно 1 тя тръгва от някаде.
Ако има някакъв ориентир за начало на програматора моля покажете и ако има схема . благодаря предаварително.

Отправено: 27 Ноември, 2016 - 14:07:32

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня Gorenje WA 401 - ­ ниворегулатор [Страници (1)]