Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Пералня NEO WM-A545

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 Вдига високи обороти на пране
valentin nikov

Редовен участник

При запчване на пране ту върти нормално ту вдига оборотите като за центрофуга.Семистора е добре.
Тахото ме съмнява, някой знае ли колко ома трябва да е? Дава ми 66ом.
Някакви идеи къде е проблема?

Всичко записи: 196 : Дата на рег-ция: Окт. 2008 : Отправено: 09 Юли, 2010 - 18:55:56
kamikatzeto

Редовен участник

Между 50 и 100 ома.

Всичко записи: 214 : Дата на рег-ция: Ноем. 2008 : Отправено: 09 Юли, 2010 - 19:02:21
Vialex

Super Member
От: Стара Загора

Извади куплунга за двигателя от платката и премери съпротивлението на тахото на синия и черния кабел. Ако пак ти дава 66 ома, завърти на ръка барабана - съпротивлението трябва да се променя.
Ако не - сваляй тахото и провери магнита, ако да - проследи пътеките на платката и премери съпротивленията във веригата му.

att-4c37604b78e5b_004.jpg

Всичко записи: 1116 : Дата на рег-ция: Авг. 2006 : Отправено: 09 Юли, 2010 - 20:45:47
valentin nikov

Редовен участник

Дава ми 64ом и когато завъртя барабана параметрите се променят.Остават съпротивленията.

Всичко записи: 196 : Дата на рег-ция: Окт. 2008 : Отправено: 09 Юли, 2010 - 21:31:31
николаи

Нов участник

пералня neo wm-545 - лагери
когато завартя барабана на ръка той почва да трака и като я пусна пак трака като го бутам нагоре надоло се клати .
дали има некви лагери междо барабана и кожуха .
също каде се свързва захранващият кабел

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Февр. 2011 : Отправено: 20 Февруари, 2011 - 17:37:38
Zdravkicha

Супер участник
От: Варна

Има лагери и доколкото разбрах от написаното са се помлели вече. Най- добре повече не я включвай че да не стане по лошо преди да я види техник.

Всичко записи: 607 : Дата на рег-ция: Март 2010 : Отправено: 20 Февруари, 2011 - 21:24:27
rdracing

Нов участник

Пералня NEO WM-A545
здравеите колеги. докараxа ми едно NEO
пералнята тръгва нормално, напълва с вода,завърта един път по време на пълненето и спира.
пробваx я на центрофуга, мотора не тръгва въобще, помпата работи,
пералнята няма и 2 години

не е в гаранция, тъкмо е истекла

Всичко записи: 42 : Дата на рег-ция: Септ. 2009 : Отправено: 04 Април, 2011 - 22:24:41
Zdravkicha

Супер участник
От: Варна

Провери си ситемата на нивомера ( проходимост на тънкото маркуче от пресостата до помпата да не е запушена) резервоарчето за въздуха, лоша връзка, нагревателя с уред.

Всичко записи: 607 : Дата на рег-ция: Март 2010 : Отправено: 05 Април, 2011 - 07:51:26
Milcho

Редовен участник
От: Павликени

Четки на мотора.

Всичко записи: 130 : Дата на рег-ция: Февр. 2008 : Отправено: 05 Април, 2011 - 19:51:09
Sashko

Редовен участник
От: Враца

Четки на мотора

За 2 години, едва ли, освен ако не е заминал мотора.

Всичко записи: 207 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 05 Април, 2011 - 19:54:33
Гост

ОТСТРАНЕН

При запчване на пране ту върти нормално ту вдига оборотите като за центрофуга.Семистора е добре.
Тахото ме съмнява, някой знае ли колко ома трябва да е? Дава ми 66ом. имам същия проблем а каде се намира семистора по платката мисля че всички съпротивления са нормални и няма таьо платка....

Отправено: 26 Март, 2012 - 18:19:43
kolyo

Админ
От: Русе

Пералня NEO WM-A545 - мига 5 пъти
Здравейте, имам проблем с пералната машина. При включване, на която и да програма светата бутона "В готовност" и 5 пъти премигват бутоните за функционалност (оградените в снимката).
Също така веднага се заклюва вратата на пералнята, докато не я изключа.
Някой знае ли какво означава този код?
shaver

Proveri konektore koji vode do bravice, i pogledaj da neki relej nije ostao ukljucen.
deletraj

Не разбрах, пералнята работи ли ?
Пробва ли да я нулираш ?

att-5065ca16d35dc545.jpg

Всичко записи: 11354 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 28 Септември, 2012 - 18:59:07
drago9009

Нов участник

Здравейте, имам проблем с пералня NEO WM-A545, а той се състои в това, че когато се пълни вода при стартиране или изплакване, тя е крайно недостатъчно и прането е като сухо и не се изплаква и изпира.
Някой знае ли причината.
Дават 5кг. сухо пране при 40 и 60 градуса, а времето което пуска вода е много кратко около 10 секунди.
Всички филтри са чисти- отпред, долу в дясно и на входа на маркуча за вода, на чешмата водата е много силна, но времето за пълнене на пералнята е много кратко.

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Март 2013 : Отправено: 27 Март, 2013 - 11:00:13
kolyo

Админ

Пробва ли с обърнат щепсел ?

Всичко записи: 11354 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 27 Март, 2013 - 12:15:17
Amelie

Нов участник

пералня NEO WM-A545
Здравейте , наскоро се появи един проблем с пералнята и не знам как да процедирам . Моля за помощ! Благодаря предварително !

Съквартирантите ми са сложили прах в раздела за омекотителя в пералнята и сега там се събира само вода. Пробвах да разглобя - не се получи . Сега не знам какво да правя. Как да почистя за да не се събира водата ?

и още нещо - къде мога да намеря програмите за пералнята . Търсих из Интернет , но не намирам .

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Апр. 2013 : Отправено: 04 Април, 2013 - 18:54:33
kolyo

Админ

http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=5&topic=1138

Всичко записи: 11354 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 04 Април, 2013 - 19:08:07
hishnika

Постоянен участник
От: Казанлък

първо извади касетката и махни капачето ще видиш една тръбичка почестия да може да се отича водата и зглабяш по обратният ред

Всичко записи: 297 : Дата на рег-ция: Май 2008 : Отправено: 04 Април, 2013 - 19:11:36
kolyo

Админ

ПЕРАЛНЯ NEO wm-a545 - платка
пералнята спря да работи 3 месеца след като изтече гаранцията един майстор я разглоби и каза че може би е изгорял програматора но ще дойде пак да мари нещо че не е сигурен.
От къде мога да проверя колко струва нов програматор.
panchevc
От фирмен сервиз

Всичко записи: 11354 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 06 Октомври, 2013 - 00:16:34
kolyo

Админ

Пералня NEO WM-A545 - не тръгва
Здравейте ! Пералнята от посочения модел преди 2 дни беше пускана съвсем нормално, но днес даде проблем.
Зареждат се дрехите, сложихме прах и когато нагласим градусите (40) и натиснем бутона за Старт, другите 2 бутона до него ( не знам как точно са им наименованията) премигват няколко пъти и пералнята не се стартира. След което продължават да светят постоянно и при всяко натискане на бутона старт отново премигват няколко пъти.
Някой има ли някакви насоки да ми даде и дали трябва да се обърна специално към техник, защото тази грешка мисля че и преди ми я е давало, но тогава просто беше спряна водата в квартала, когато водата дойде, пералнята си тръгна нормално ?
Благодаря предварително и ако има нужда ще снимам самата грешка.
ghgi

Всичко записи: 11354 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 14 Януари, 2014 - 16:34:05
kamikatzeto

Редовен участник

Пералня NEO WM-A545 - Мотора не тръгва на пране и центрофуга
Здр. Въпросната пералня пълни вода но когато трябва да завърти само щрака релето и толкова.На центрофуга помпата работи и когато трябва да завърти щрака релето,и до там.След това стои и пак започва от начало помпа и така нататък до безкрай. Четки има ,тахото е около 200 ома ,симистора е BTB 16 и той е здрав. Приемам всякакви съвети.
Март месец и изтече гаранцията на въпросната пералня.
Предварително Ви благодаря.

прозвъних кабелите и тахото го мерих от куплунга на платката.Мотора няма термо резистор.
Възможно ли е електролитите да клякат?
Не съм пробвал да окъся симистора на мотора, но ще опитам.

Всичко записи: 214 : Дата на рег-ция: Ноем. 2008 : Отправено: 23 Април, 2014 - 16:46:36
kolyo

Админ

Пералня Neo WM-A 545 - не включва
Пералнята не включва,бутончето за старт изправно.Може ли малко инфо за блокировката.При затваряне на вратата контакта в ключалката трябва да затвори и тогава се подава команда за блокировка-така ли е ?
И друго питане опцията със задържане 5 сек на старт бутона актуална ли е за модела ?
Петров1
Да не би да е включена защитата от деца ?

Всичко записи: 11354 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 04 Май, 2018 - 08:12:40
Петров1

Нов участник

Не знам как се активира този режим,виждам двата крайни бутона обединени с катинарче.И все пак как функционира блокировката?

Всичко записи: 4 : Дата на рег-ция: Май 2018 : Отправено: 10 Май, 2018 - 07:47:26
kolyo

Админ

http://tehnika.expert/dlya-chistoty-i-poryadka/stiralnaya-mashina/zamok.html
https://www.how-to-repair.com/help/how-a-washing-machine-door-lock-or-interlock-works/
https://www.youtube.com/watch?v=kfFr6RLqbEw

Всичко записи: 11354 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 10 Май, 2018 - 08:23:25

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня NEO WM-A545 [Страници (1)]